Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen közepes méretű kutyafaj...

Milyen közepes méretű kutyafajták vannak, amiknek nem hullik annyira a szőrük?

Figyelt kérdés
És nem olyan ritka/drága. Közép uszkárra gondoltam elsőre, de érdekelne milyen fajta van még.

2021. szept. 17. 23:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Közepes méretből leginkább közép uszkár, vagy a kisebb méretű óriás uszkár. Másról ebben a méretben nem tudok. Kisebb méretben van több nem szőrhullató fajta.
2021. szept. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Puli, pumi
2021. szept. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%

Közép vagy óriás schnauzer, Ír vízispániel, Spanyol vízikutya, Kerry Blue Terrier, Komondor, Afgán agár, Tibeti Terrier...


De ott van a Labradoodle is. Éppen azért tenyésztették ki, mert robusztusabb kutyát szerettek volna az uszkár tulajdonságaival. (a szőre meglett, de az intelligenciája nem annyira, az inkább egy lusta Labrador típus, sokszor panaszkodnak a hízásra hajlamos tulajdonságra is, amit szintén a Labradortól jön. De persze egyének, így nehéz általánosítani egy ilyen új fajtánál.)


Nekünk közép nagy uszkárunk van. Immáron 9 éves, de cseppet sem öregedett még. Mozgékony, kecses, amikor örül, akár a Duracell nyúl. Nekem volt sok kutyám, katonaságnál is kutyás voltam, de az uszkár intelligenciája magasan felette áll a legtöbb kutyához képest! (nem hiába volt olyan sok cirkuszi uszkár) Azon kívül, hogy nem beszél emberi szavakkal, mindent megért és megérteti magát! (persze, mint az össze fajtánál fontos, hogy jó tenyészetből legyen, a szaporítóknál nem jön össze a minőségi állat sajnos. Még egy megjegyzés: közép méret alatt szintén nem jeleskedik az intelligencia túlzottan. Ezek a zsebkutya méretűek, akár egy gombelemes plüssjáték... :-(

2021. szept. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Az uszkárnak egyáltalán nem hullik a szőre! Olyan akár az emberi haj, folyamatosan növekszik. Ezért kell nyírni rendszeresen!

Ha el van hanyagolva a szőrzete, befilcesedik, akkor a kutya kikaparhatja. Ilyen esetben lehet látni szőrt a lakásban (az is főként alsószőrzet)

Hetente egy átfésülés elég. Hacsak nem akarja az ember habos, babos frizurával járatni minden nap. Kb. 6 hetente kell kutyakozmetikushoz vinni. (nagyon nem mindegy, mennyire tehetséges!) Fürdetni otthon nem kell, elég a nyíráskor. Ha nagyon sáros, akkor persze lehet. (1 órás program a lassú szárítás miatt) Ezt elkerülendő, érdemes olyan overállt venni, amely a lábait is védi a sártól!

2021. szept. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Mudi
2021. szept. 18. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Ha, olyan, mint az emberi haj, akkor igenis hullik. Az emberi haj is hullik valamennyit, annak ellenére, hogy nyírják.
2021. szept. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
"Labradoodle" kiszámíthatatlan. Van amelyik úgy hullik mint a labrador, van amelyik alig, de az uszkárnál jobban. Ez a genetikától függ (ismerek többet mindkét csoportból).
2021. szept. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mudi, elég igénytekenek, de nekik is kell kefélést. Én kéthetente szoktam kikefélni, de vedlési időszakban akár naponta is kellhet.
2021. szept. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!