Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire tanulékony az a...

Mennyire tanulékony az a kutyus, akit bántalmazó közegből mentettek de ennek ellenére is bízik az emberekben?

Figyelt kérdés
2021. szept. 9. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Megfelelo modszerrel (jutalmazas, de az lehet jatekkal, simivel, vagy kajaval is) barmelyik kutya kepes megtanulni dolgokat. Van amelyik fogekonyabb osszetettebb trukkokre is, aminek amugy semmi ertelme, meg van aki nem fog neked soha szlalomozni, kotelen tancolni meg hasonlok, mert nem elvezi a feladatozast, ez mar a kutya szemelyigetol is fugg, nem csak az eloeletetol. De elso a bizalom kiepitese, utana johetnek a feladatok, es csak turelem. 😊
2021. szept. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Ha megvan a bizalom, és a megfelelő motiváció, akkor jól tanítható egy ilyen kutya is.
2021. szept. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11%

nagyon tanulékony


még vissza szerezheti a bizalmat


bármekkora puszi osztó maci lehet még belőle

2021. szept. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Jól tanítható, viszont szerintem sose fogja teljesen kiheverni a bántalmazást. Van egy tacsi keverékünk. Ül, fekszik, odajön elsőre, ha hívom. Látszik is rajta a bántalmazás, főleg az orrán. 5 éve lassan, hogy velünk van, de még mindig összerezzen, ha pl. sepregetek mellette. Most jöttünk be az udvarról, kisebbik fiam adta neki a kaját és néhányat elvett előle is (száraz), de féltette, kicsit vicsorgott. (Nem szoktam megengedni a fiamnak, ez csak kivételes eset volt, pont elfordultam.) Még mindig fél és félti a ételt. Tőlem nem, de mástól igen. :/

Úgyhogy én úgy vagyok vele, hogy ilyen kutyát pl. gyerek mellé nem igazán, max., ha kistestű és látni rajta változást. Mondom, nincs megengedve a gyereknek, hogy oda nyúlkáljon, ha eszik, pont az ilyen dolgok miatt.

A nagyobb kutyánk (belga juhász keverék) ő más tészta. Őt nem bántották, látszik is rajta, hogy más, mint a kicsi.

Vagy pl. ott van a szomszéd pitbullja, őt harcoltatták is. Első héten megtámadta a gazdája anyukáját, számtalan macskát megölt már (nem csak megfojtotta őket), mégis itt van, valamennyit csillapodott ő is. Már nem kezd el veszettül ugatni és ugrálni, ha lehúzzák a redőnyt szembe.

Kell nekik idő és türelem.

2021. szept. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Bantalmazott kutyam van, raadasul bulltipusu, en azt csinalhatok vele, amit akarok, de eloszor egy sima fesulesnel is vicsorgott, odakapott. Viszonylag hamar rajott, hogy en nem bantani akarom, de idegen ferfiakra meg mindig morog, sot akit ismer, es meg akarja "dogonyozni", figyelmeztetoen akkor is felmordul, sosem lesz egy tarsasagi kutya, ettol fuggetlenul tanithato, bar nagy elvarasaim nincsenek tőle: ul, fekszik, pacsi, ugat parancsra, lab mellett jon, marad, kajanal is varja a parancsot, mielott elkezd enni, biciklizek vele, most az iranyokat tanuljuk. Nyilvan megviseli mentalisan is a bantalmazas, de egy kis idő es feloldodik.
2021. szept. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve fogadtam be egy ilyen felnőtt kutyát, mára max kicsit összerezzen, ha leesik valami, régen attól is a földre vágta magát, ha magasra emeltem a kezemben valamit.


Sok mindent tud, de jóval lasabban tanul, mint a kölyökként hozzám került (amúgy tk-s) kutyáim. Ezt inkább arra fogom, hogy pont a legfogékonyabb időszakában nem foglalkozott vele senki, nem tanult meg "tanulni".

A szabályokat viszont iszonyú gyorsan elsajátította, ezt meg azzal magyarázom, hogy egy dolgot tanulhatott mégis előttem: nem éri meg ellenszegülni. Kapu szabály, behívás, szóra megállás rögtön vagy pár alkalom után már szépen ment. (lehet, hogy nem érthető, de nekem a tanulás a trükköket jelenti pl dolgok felvétele, agility akadályok, pörgés-forgás stb. )

2021. szept. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Kövezzetek meg, de szerintem túl sok összefüggés nincs a kettő között. TÖK JÓ, hogy bízik az emberekben, nagyságrendekkel jobb, mintha egy befordult rettegővel kezdenél a nulla alól nagyon sokkal.


A tanulási képességet inkább olyanok befolyásolják, hogy mennyi idős, tanították-e valaha, ha igen milyen módszerekkel, van-e olyan betegsége, fizikai elváltozása, ami bizonyos feladatok elvégzésére nem teszi alkalmassá bizonyos feladatok elvégzésére stb. Nekem egy ezer éves, inoperábilis daganatos mentettem volt, nála pl. a fektetés fizikai okokból nem ment, de mivel sok évig nőtt az udvaron, mint a dudva nagyon lassan tanult, nem volt találékony, de legalább nagyon könnyen frusztrálódott a kudarcélményektől.


A bántalmazás viszont valószínűleg vissza fog köszönni, attól még hogy bízik, ez hatalmas trauma és apró dolgokra reagálhat hülyén: bizonyos mozdulatok, tárgyak, szagok...

Nyilván megfelelő módszerekkel kezelhető, de ha nem ismered a megfelelő módszereket, nem tudod milyen oktatótól kell menekülni, akkor szabhatod.


Illetve nem minden bántalmazás, ami annak látszik: szocializálatlanság is válthat ki megrémülést, lefagyást, kitámadást meg hasonló fincsi dolgokat.

2021. szept. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Sinterrol hoztunk bantalmazott bulltipusut. Elso ismerkedeskor erezte a kajakat a taskamban meg hogy imadom es a meglevo kutyam szagat. Legugoltam,megsimiztem es szajonnyalt. :)



Aztan ismet mentunk vissza a meglevo bullunkal.(ellenkezo nemu,alacsony energiaszintu fiatal kutya tenyesztotol )

Azonnali baratsag.


Tanulekonysag:

100 %-ban megcsinal mindent szarvas nyershus falatkakra futas kozben poraz nelkul. Folyamatos 2 meteren belul kovet. Mikozben a korabban meglevo kutyam meg emgedetlenkedik. Barmilyen szituban behivhato a sinteres kutya,de mindig draga vadhus van nalam.


Villamoson inkabb szajkosarat teszunk a sinteresre. A dominans emberekben nem bizik. Rajukugral . Stb. Meg folyamatban van a leszoktatas.


De olyan nyugalommal soha nem fog vele kozlekedni a csaladtagom,mint en a nagytestu vasarolt kutyammal. Olyan magabiztossagot soha nem fog elerni,h hadonasznak stb es nem tamad ki.


De szajkosarban senki se csinal problemat a raugralasokbol. Szoval nyugodtan vallald be,csak tudd,h milyen helyzetekben legyen szajkosar nalad es legyen energiad jutfalatot osztani minden jo parancsteljesitesere. At kell irni a rossz berogzuleseket. Ehhez energia es folyamatos odafigyeles kell.


A gazdajat nem tamadja meg. A csaladtagokat akkor,ha a gazda fele lehetseges tamado pozicioban kozelitenek.(pl a gazdi fekudt a kanapen,en puszit akartam adni megerkezeykor,de rammordult a kutyaja ,en meg felfogtam,h ez figyelmeztetes es nem adtam puszit.


A csaladtagom baratnoje joba van a kutyaval,de vmikor napozaskor 1-2 meterre allt fel oltozni a gazdi mellett es a kutya adott egy figyelmezteto csipest. ( A baratno nem kapcsolt,h ne alljon fel olyan kozel.)


Mindig esznel kell lenned egy ilyen kutya mellett.


Ez mind felelmi agresszio. Ez mar osztonszinten beepult. Meg kell eloznod az ilyen szitukat elorelatassal vagy szajkosarral vagy tavolsagtartassal.


Bizni soha nem fog ugy,mint egy jo csaladban nevelkedett kutya.


Ha olyan kutyat akarsz,aki megved a teged ero tamadasnal,ne ilyen kutyat valassz,mert rajta epp szajkosar lesz talan. Vagy ne adj ra biztosan tarto szajkosarat. Arra az esetre vasarolj inkabb tenyesztotol. Az mindenre szocializalta a jo hirneve erdekeben (kiveve,aki nem…) .


Minden kutyanak vannak korlatai,problemas dolgai. Meg a vasarolt deselgetwttnek is.


Lenyeg,h ismerd meg a kutyad es tudni fogod,h milyen helyzetben hogy tud teljesiteni.

2021. szept. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!