Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha az utcán valakinek a...

Ha az utcán valakinek a kutyája odajön hozzám érdeklődve, és nincs pórázon...?

Figyelt kérdés
... akkor a gazda jogosan szól nekem, hogy miért simogatom meg a kutyát? Ha nem pórázon sétáltatja, és nem is hívja vissza ha közeledik egy idegenhez, akkor jogos a kiakadás, hogy "miért nyúlok a kutyához"?
2021. jún. 3. 06:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
69%

#10 nem kellene ilyenre rászoktatni az embereket. Majd ha egyszer kérdezés nélkül olyan kutyát akarnak simogatni ami azt nem tűri és nem marad kezük, akkor meg a kutya és a gazdi lesz a szaralak.


Kérdező én megmondtam volna a gazdinak, hogy ha nem hívja vissza a kutyát idegen embertől, akkor minden alkalommal meg fogod simogatni, ha nem tetszik akkor tartsa távol tőlem a kutyát. Persze nem csalogatnám magamhoz direkt, de ha odajön pajtizni akkor simítok rajta kettőt.

2021. jún. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
18%
Ha pórázon is van de nincs mellette gazdi akkor simán. Ha van olyan barom aki elengedi a kutyáját akkor gondolom nem fontos neki a testi épsége se, akkor nehogy már egy simogatás legyen akkora probléma. Pórázon ha gazdival sétál akkor mindenképpen meg kell kérdezni, az én kutyám nem szereti, de én se szeretem ha idegenek simogatják.
2021. jún. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk nem arról van feltétlenül szó, hogy a gonosz gazdi nem akarja, hogy bárki is a kutyához érjen, lehet nevelési kérdés is. Pl. nekem olyan kutyám volt, aki imádta az embereket. Mindenkit. Ha ránéztél, már nyakból csóvált, ha tovább nézted, rohant oda, hogy SZERESS!!!

Ez egyrészről nagyon cuki, másrészről nagyon gáz, mert olyanhoz is odamegy így, aki nem akarja, csak mert félreérti a gesztust. Plusz ezt a vehemenciàt nem mindenki szereti még akkor sem, ha amúgy kutyabarát.

Szóval nekünk sokat kellett gyakorolni, hogy ilyen szituban is (póráz nélkül is) behívható legyen a kutya, ne induljon meg attól, hogy valaki rámosolyog. Ez nem arról szól, hogy ne szeresse az idegeneket, csak hogy várja meg az engedélyemet, hogy a kíváncsi odanézés/szaglászás átcsapjon lelkesedésbe. És igen, emiatt én se örültem neki, ha valaki engedély nélkül áll neki simogatni, csak mert cuki, mert akkor a kutyát is megzavarja vele.


Nyilván, ha a gazdi méterekkel van lemaradva, az más szitu, csak azért írom a saját példánkat, hogy nem csak gonoszságból nem engedi valaki a simit.

2021. jún. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
40%

Elég nagy barom, aki idegen kutyához odanyúl...

Nekem már kisgyermekkoromban megtanították a szüleim, nagyszüleim és az iskolában, hogy idegen kutyához nem nyúlunk csak úgy hozzá!

Aztán, ha megharap, akkor meg leszel lepődve, és a kutya lesz a hibás...

2021. jún. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
57%

11# Nem az én feladatom az okítás, illetve vakul hiszem, hogy egy vicsorító, unott kutyához nem mennek oda az emberek, ugyanis az enyém szinte vigyorogva, farokcsóválva “hívta” magához az embereket. Ezt szokta meg, ezt szereti, én pedig örülök, hogy a kutyám szépnek látja ezt a fos világot.

10-es válaszoló voltam.

2021. jún. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
34%
Ne simogassa senki a kutyamat mert aranyosnak tunik neki, en sem simogatok meg csinos segget mert tetszik :)
2021. jún. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
47%
16# Ekkora párhuzamot még nem basztam...
2021. jún. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
45%

16-os:

De ha egy csinos segg hozzád akarna dörgölőzni, akkor elutasítanád?

2021. jún. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Svájcban élek, itt pl alap, hogy a gazdi beleegyezés nélkül nem nyúlunk a kutyához - kivétel, hogyha a kölyök pl odarohan hozzánk, ugrál-nyal. akkor persze, de amúgy nem.


Ahogyan más, tökidegen ember gyerekét sem simogatom meg :D

2021. jún. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!