Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha az utcán valakinek a...

Ha az utcán valakinek a kutyája odajön hozzám érdeklődve, és nincs pórázon...?

Figyelt kérdés
... akkor a gazda jogosan szól nekem, hogy miért simogatom meg a kutyát? Ha nem pórázon sétáltatja, és nem is hívja vissza ha közeledik egy idegenhez, akkor jogos a kiakadás, hogy "miért nyúlok a kutyához"?
2021. jún. 3. 06:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%
Olyan kor kell tenyérrel jó orrba nyomni gazdit.
2021. jún. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%

Neki, meg kellene kötni a kutyáját.

Neked, pedig engedélyt kérni, hogy megsimogasd.

2021. jún. 3. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
#2 Eszembe se jutott, hogy ha hagyja ennyire eltávolodni magától a kutyát, főleg, hogy az konkrétan odamenjen valakihez, akkor külön meg kellene kérdeznem, hogy végigsimíthatok-e rajta. Nem percekig dögönyöztem...
2021. jún. 3. 06:10
 4/19 anonim ***** válasza:
77%

Én megértem, hogy egyébként engedélyt illene kérni, de azt viszont nem, hogy ha egy kutya érdeklődve jön felém, szinte ugrik rám, éhezik egy idegen figyelmére, akkor miért ne simogathatnám meg. Mármint ez miért rossz a gazdinak? Miért nem akarja, hogy a kutyája élvezze azt a fél másodpercet?


Én nem tartom jogosnak, pláne ilyen póráz nélküli helyzetbe. Egyéb esetben én is szoktam engedélyt kérni, de most ha 1-2 méterre volt a gazdi, akkor ki fog nekiállni az utcán üvöltözni?

2021. jún. 3. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
25%

Na, 1-es, megnézném, hogy tenyerelsz engem orrba. Igaz, hogy már vagy húsz éve volt, hogy ifjúsági ökölvívó bajnok voltam, de azért még emlékszem pár dologra. És nekem sincs mindig pórázon a kutyám. Vigyázz azzal a tesztoszteronnal.


Kérdező, ha a kutya odajön hozzád, akkor valóban nincs oka hepciáskodni a kedves gazdinak. Mire föl? Ha nem akarja, hogy hozzányúljanak a kutyájához, akkor vegye pórázra. Vagy tegye ketrecbe és tologassa kerekeken. Vagy tegye saját magát ketrecbe. Igen, talán az lenne a legjobb.

2021. jún. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
27%

Egy terulet vedo kutya a szokasos seta alatt azert megy oda az idegenhez, hogy megnezze maganak. Ugyan akkor az ilyen tipusu kutyak bizalmatlanok az idegenekkel (ezert is megy oda, hogy megnezze ki fia borja az idegen).


NEM SZABAD A KUTYA FELE NYULNI! - mert - az aranyosan es erdeklodon erkezo kutya akarmilyen rossz megmozdulasra azonnal figyelmeztetoleg lep fel (ez nem tamadas, ellenben nagyon ijeszto tud lenni). Persze az idegen ember megijed es elindul a 'lavina'. :)


Nyugodtan kell viselkedni, meg kell varni amig a kutya megszagolgat, nem szabad ugralni/kapkodni ha a kutya ugat egyet ... a gazdira kell figyelni es nem a kutyara, valojaban a gazdi viselkedesebol lehet leszurni, hogy mennyire veszelyes a valos helyzet. Alapvetoen senki nem engedi el a vad kutyajat, ha meg is 'szitu' alakul ki, akkor azt okusan kell kezelni, nem kell panikolni es nem kell a gazdival elkezdeni veszekedni.


Napokban egy sikloernyos a kutyam szajaba ugrott. Nekem rettenetesen nagy kutyam van, eleg egyertelmu ontudattal parositva (szerencsere nem vad).

Szoval el sem lehetett kerulni a szituaciot, mert nem a kutya rohant oda, hanem a sikloernyos srac esett a kutya nyakaba. Ellehet kepzelni a helyzetet: egy kozepazsiai setalgat a reten, a levegobol megerkezik egy idegen egy ejtoernyo kupolaval :)))


Szerencsere a srac okosan viselkedett, amikor a kutya a nemtetszeset kifejezte ... srac ram nezett en mondtam neki, hogy maradjon nyugton a kutya nem fogja bantani. Srac megallt es megvarta amig a kutya lenyugodott ... aztan egesz jol osszebratyiztak ... elkezdtunk dumcsizni a sikolernyozesrol, hogy milyen szituk szoktak alakulni sikloernyozes kozben ... mar tokeletes volt a hangulat, amikor megerkezett a srac testvere - megint csak a levegobol es o is a kutya nyakaba :))) Megismetlodott minden, a kutya kiuvoltozte magat aztan megint lenyugodott a helyzet.


Bringasokkal is volt mar szitu: ... olyan nagy kutyam van, hogy tenyleg meglepo. Egy kerekparos annyira meglepodott a kutya latvanyatol, hogy elfelejtette kezelni a kerekpart es egyenesen nekihajtott fekezes nelkul a kutyamba :) Ez mondjuk meredek helyzet volt, de gyorsan megoldottam - ellenben a kutya elkezdett vadaszni a kerekparosokra.

Szerencsere osszefutottunk jo fej montisokkal, akik dongettek le a hegyrol a kutyam meg a bokrok kozott kereste a vaddisznokat ... ahogy odaertek a bringasok, a kutya kirobbant az erdobol es rajuk ilyesztett. Sracok megalltak es nem panikoltak, megvartak amig a kutya lenyugszik. Elmeseltem nekik a kutyaba hajto kerekparost es megkertem oket, hogy baratkozzanak egy kicsit a kutyaval. Jofej sracok voltak, a kutya azota nem vadaszik a kerekparosokra.


Szoval: mindig meg kell varni, hogy a kutya megnezhessen maganak, addig nem kell nyulkalni mert a kutya tamadasnak veheti a kezmozdulatot. Akkor kell simogatni amikor mar erzodik, hogy baratsagos a hangulat. Addig nem szabad nyulkalni.

2021. jún. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
18%

6-oshoz meg hozza tennem:


- ez az arcba tenyereles nalam sem mukodne es biztosan nem en kerulnek a 'balesetire'!

- spray-al es kesekkel hadonaszok helyzeten csak ugy segitek, hogy elobb hagyom oket foni a sajat levukben :) (roppant nevetseges!)

- baratsagosan kell viselkedni egymassal es akkor mindig mindenre van bekes megoldas

- nem kell felni a kutyatol ... egyreszrol egy igazi tamadas elkerulhetetlen ... masfelol viszont egy korulottunk ugato kutya egyaltalan nem igazi tamadas, csak feszult hangulat ami hamar atmehet tamadasba, ha valaki helytelenul viselkedik

2021. jún. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%
Megállsz, rá nézel milyen cuki kutyus. Körbe nézel, hogy van-e gazdája és ha igen megkérdezed tőle, hogy megsimogathatod vagy nem. Ha már a gazdájának nincs esze legalább neked legyen.
2021. jún. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

Azért nagyon nem mindegy, hogy a gazdi épp próbálja-e visszahív i, miközben te simogató, vagy oda se figyel a kutyájára.

Egyik esetben sem szerencsés szerintem simogatni, de az elsőben kifejezetten káros.

2021. jún. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
22%
Az én kutyámat is meg szokták simogatni kérdezés nélkül, pedig mindig pórázon van. Sosem akadtam ki ilyenen, sőt, örültem neki, mert a kutyámnak is jólesett. Az ilyen gazdi valami kisajátítós nyomorult lehet.
2021. jún. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!