Aggodnom kellene ha barna suru rettentoen budoset hanyt a kutya?
Sűrű: ilyenkor a kutya barna hányás formájában adja vissza az eledelt. A hányadék nagyrészt emésztetlen, sűrű, nem sokkal az evés időpontja után távozik. Kiváltó oka lehet a habzsolás, vagy az evés utáni hirtelen mozgás
Milyen ételek, anyagok lehetnek veszélyesek a kutyára?
Ételek: csokoládé, krumplihéj, gyümölcsmagok, szőlő vagy mazsola, gomba
Háztartási vegyi anyagok: tisztítószerek, fagyálló, gépolaj, motorolaj, kerti vegyszerek
Bizonyos dísznövények: tulipán (gumó is), azálea, leander, ricinus, ciklámen, tiszafa, amarillisz, őszi kikerics, borostyánbogyó, szobai futóka
Tárgyak darabjai: csont, szálka, játékok, cérna, fogselyem, cukormentes rágó
Hányást kísérő tünetek
A másik nagyon fontos dolog, amire érdemes odafigyelni, hogy kíséri-e a hányást valamilyen egyéb tünet. Ha hány a kutya és nem eszik, hasmenést, levertséget tapasztalunk, vagy a hányás gyakran ismétlődik, érdemes orvoshoz vinni kedvencünket.
A következő tünetek viszont mérgezést, vagy egyéb komolyabb gondot is jelezhetnek, úgyhogy ha ezeket tapasztaljuk, ne gondolkozzunk sokat, sürgősen forduljunk állatorvoshoz!
Hidegrázás
Remegés
Légzési nehézség, sípoló légzés
Nyáladzás
Görcsös rohamok
Vér a hányadékban és hasmenésben is
Magas láz
A kutya hányás fajtái
A gazdi megtisztelő feladata az is, hogy jobban megismerje a kutya hányásának fajtáit, és így könnyebben felismerje, mi lehet az oka. Lássuk, mit érdemes figyelni a kutya hányásával kapcsolatban!
Hányás vagy regurgitáció?
Fontos különbséget tenni a hányás és a regurgitáció között. A hányás erőteljes öklendezéssel és izomösszehúzódásokkal jár. Szaga savanyú, félig megemésztett táplálékot is tartalmazhat és az evés után később is jelentkezhet.
A regurgitáció ezzel szemben kizárólag evés után jelentkezik. A táplálék el sem jut a gyomorig, és erőlködés nélkül, nyelőcső vagyis “hurka” formában, emésztetlenül távozik.
Míg a hányás főként emésztőrendszeri gondot jelez, a regurgitáció inkább a nyelőcső rendellenességére, (például Megaesophagus) utal. Gyakori regurgitációnál keressük fel az állatorvost!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!