Egy kutya milyen messzire hallja az erdőben a fütyülést?
Elmentem sétálni a kutyámmal az erdőbe, és mindig jött, nem volt gond. Csak, bementem 1 pillanatra 1 barlangba, de, tényleg csak annyi volt. Mire kijöttem, nem volt sehol. Nagyon megíjedtem. Folyton fütyültem, de semmi, de ha hívom, egyből jön. Vagy 1 órán át hívtam, semmi. gondoltam nagyon messzire ment, ha nem hallja. Hát vissza jöttem, erre itt fekszik a kapu elött. Nagyon boldog voltam/voltunk. Pedig elöszőr volt itt, és tudta az utat vissza. Többet, sosem tévesztem 1 pillanatra sem szem elől.
De, azon gondolkoztam, hogy egy csöndes erdőbe ahol vannak zajok(madarak stb.) mennyire hallja a kutya, ha hívják? Szóval milyen messzire mehet el, hogy nem jön?
megoldás :
ultrahangsíp !!!
a kisállatboltokban kapható , cc: 6-800.-ft.
10-12 cm hosszú fém síp, magas hangon szól.
4-800 méterről behívható vele a kutya.
( az enyém cc: 2 km-ről is meghallotta, és visszajött !!
persze gyakorolni kell sokat.
pl. azzal hívod enni .
Ja, elvben a törvény szabályozza, hogy mikor lőhető ki kutya.
Azonban a gyakorlat az, hogy lőttek már ki pórázon levő öreg tacsit, juhász mellől pulit, sőt vadászvizslát is, aki egy méterre volt gazdájától.
És büntetlenül.
Szóval aki erdőben hagyja csatangolni a kutyáját, az bizony veszélynek teszi ki.
Egyébként az ultrahang sípra is csak akkor jön vissza, ha erre van tanítva. Mert ugyan hallja, akár az emberi kiáltást, de nem törődik vele, ha nincs rá tanítva.
Utolsónak!
Neked van igazad az összes mondatodban. Lőttek már ki a gazdi közelében sétálgató nyakörves kutyát is. Szerintem vannak olyan vadászok, akik ezen "szórakoznak"... Nem törődve azzal, hogy ők a gazdi családtagjaként is funkcionálnak, nem "csak egy kutya".
Hát a sípot még nem ismerem, de hallottam róla, és szerintem is csak ha hozzá van szoktatva/oktatva akkor figyel rá, s jön lábhoz.
(egy kutyás)
Mondjatok egyeteln olyan esetet, amikor a gazdája mellől lőttek ki kutyát és a vadász még nem ül a börtönben! (Mikor, hol, kinek a kutyáját, milyen távolságból és ki lőtte ki?) Nem a kutya miatt, hanem az ember miatt nem teheti meg. Nem véletlenül van a jogszabályban a minimálisan 200 méteres távolság előírva.
Mi nemrég találkoztunk vadászokkal, megbeszéltük, hogy mi erre megyünk, ők arra és így már nem is zavarjuk egymást... Persze a veszély mindig fennáll és a kilövés esélye is jelentősen nagyobb a nullánál, de normális gazdi normális kutyáját normális vadász általában nem lövi ki.
Vad védelmi területen a kutya sajnos kilőhető, amennyiben nincs pórázon. A vadásztól függ,hogy mérlegeli e, ha a kutya nincs pórázon milyen távolságban van a gazdától.
Ha a kutya szabadon van úgy kolonccal a nyakában engedhető el. A kolonc gátolja a kutyát a vad üldözésében.
Én sem a vadászok mellett vagyok, már csak azért sem mert a vadász több vadat ejt el mint a kutyák.
Csakhogy az a gond, hogy akkor is kilövik, ha pórázon van.
Egyébként kóbor, falkába verődő gazdátlan kutyák valóban veszélyesek lehetnek, de egyetlen kutya, főleg ha nyakörve van, esetleg tacsi, vagy puli - ugyan milyen veszélyt jelent, ha póráz nélkül van?
Ha jól tudom, a vadászkutyákat sem arra képzik, hogy megölje a vadat!
A vadászon múlik mennyire szemétláda.
Persze én is hallottam már arról, hogy a gazda mellől is kilövik a kutyát.
Elítélem őket.
Én készséggel elismerem, hogy nem minden vadász szemétláda.
Viszont a baj ott van, hogy MINDEN erdőben van szemétláda vadász.
Ezért aki vigyáz a kutyájára, nem megy vele erdőbe/vadászterületre, még pórázon sem!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!