Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi mellé milyen vadászkutyát...

Mudi mellé milyen vadászkutyát javasoltok?

Figyelt kérdés

Szeretnénk a 2 éves mudink mellé egy vadászkutya fajtát.


Legyen:

-rövidszőrű

-kb mudi méretű


Kinti-benti tartású lenne, napi 2x sétával (egy rövid reggel, egy hosszabb délután), hétvégi kirándulással. Séta 2-3 óra összesen, otthon még játszunk vele.


Beagle és whippet került eddig szóba, de nem tudjuk melyik passzolna inkább egy mudihoz. Illetve a magyar vizsla is felmerült, de ő már kicsit túl méretes nekünk. 10-16kg lenne az ideális. Mudink 11kg. Más javaslatot is örömmel fogadunk.



2021. ápr. 4. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Vizsla.
2021. ápr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
Egyébként a beagle az nem mudi méretű. :D Nagyon benéztétek.
2021. ápr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
A beagle szerintem nagyon jó mudi mellé.
2021. ápr. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%
3 lepontozót látok, közülük egyik sem szólt hozzá. Én kérek elnézést, hogy a leírtaknak megfelelő fajtát próbáltam ajánlani és persze, hogy rámutattam egy ellentmondásra a kérdésben. A három lepontozótól várjuk, hogy ők mit javasolnak!
2021. ápr. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Mudis mentalitásút szeretnétek? Ha igen, foxi jutott eszembe. De kemény kéz kell húzzá.
2021. ápr. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
Mudikat nem ismerem de a whippet jól elvan pumikkal, így a mudi se lehet gond. Viszont kifejezetten benti kutyák. Nem növesztenek nagy szőrt télen, és ha nincsenek mozgásban akkor 10 fok alatt fáznak. Márpedig egy whippet pár órát pörög és utána egész nap alszik a kanapén.
2021. ápr. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%

Esetleg springer spániel?

Méretben kb megfelel mellé legalább akkora a mozgásigénye, mint egy mudinak.

2021. ápr. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!