Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha az agaramat csak pályán...

Ha az agaramat csak pályán futtatom, attól még tud majd ösztönösen vadászni? Főként tapasztalatokra vagyok kíváncsi

Figyelt kérdés

2021. márc. 19. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Magyarországon tilos agarászni.


Igen.

2021. márc. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
98%

Nem tilos, csak vadászvizsgát kell tenni hozzá, és bem lőfegyverre, sólyomra, hanem agárra.

Ennek megvannak a maga szabályai.


Más a vadász, más a pálya és más a küllemagár.

2021. márc. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Képezni kell, le kell vizsgázni, és tud majd vadászni. Addig eszedbe se jusson.
2021. márc. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az agarászat jó pár éve újra legális, amennyiben mind a gazdának, mind a kutyának van vadászvizsgája.


Elvileg ösztönösen tud vadászni, amennyiben jó helyről veszed. Egy küllemagárnál azért ez lutri. A versenyagarak űzni fognak, a kérdés, hogy meddig (úgy értem, hogy mikor adja fel), illetve ha utoléri a vadat, akkor tudja-e, hogy mit kell vele kezdeni. A vadászkenneleknél az űzési ösztön szinte 100%, de azért a fiatal felnőtt agarat azért egy öreggel együtt szokták elengedni a vad után, hogy tanuljon.

2021. márc. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jack russellem van, sajnos egyik évben bejöttek hozzánk az egerek, nem értettük, hogy miért fixálja a szemével a szekrényt, meg nyüszög és kapar, félrehúztuk, kipakoltuk, kifutott az egér, ő meg rögtön utánna és pár mp múlva már nem élt... Előtte nem képezgettük, sima családi kutya.


Amúgy már nem a középkor elején élünk, a vadak az állam tulajdonai, nem lehet őket csak úgy őket elfogni és hazavinni.

2021. márc. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!