Van itt olyan akitől a menhely megpróbálta vissza venni a befogadott kutyát valami kitalált indokkal?
Ha a szerzodesben foglaltaknak megfelelnek a kutya tartasi korulmenyei, akkor miert vennek vissza? Eddig 2 kutyank van menhelyrol, egyik nalam, masik a szuleimnel, nem tulbuzgoak. Nrha irok nekik, kuldok kepeket vagy videot a kutyáról es ennyivel le van tudva.
Gyakoribb, hogy az akkori lelkes gazdi kihoz egy problemasabb kutyat, es mivel nem bir vele (lerombolja fel lakast), nem tudja normalisan setaltatni, veszelyes lesz mas allatokra, szeparacios szorongasa van, inkabb visszaviszi a menhelyre.
Menhelytől függ, hogy mennyire "akadékoskodnak" az örökbeadás után, a legtöbb helyen inkább igyekeznek még az örökbeadás előtt jól "átvilágítani" a leendő gazdit, néha már-már túlzásokba is esnek, de így lehetnek többé-kevésbé százszázalékosan biztosak benne, hogy a kutyának jó helye lesz, az örökbeadás után a menhelynek már nem lesz több "gondja" az örökbeadott kutyával.
Főleg kisebb menhelyeknél tapasztalom, vagy ideiglenes befogadótól elhozott kutyánál, hogy a volt szervezet/gazdi jobban érdeklődik, kér képeket, beszámolókat, esetleg még el is megy meglátogatni az új családjához a kutyát. Nekem az a tapasztalatom, hogy ők sem rámenősebbek egy alapos tenyésztőnél, szeretnék tudni, hogy mi a helyzet a kutyával, főleg az elején, szeretnék tudni, hogy sikerült e beilleszkednie a kutyának, minden rendben van-e vele.
Olyan menhely is van, ahol a kötelező oltásokat, szerződésben rögzített egyéb orvosi ellátást, amikor esedékes a gazdinak igazolni kell, hogy a kutya valóban megkapta, mint mondjuk az ivartalanítási kötelezettséggel örökbe adott kutyáknál (6 hónapnál fiatalabb kölyköket még ivarosan szoktak kiadni) is el kell küldeni a dokumentumot, ami igazolja, hogy megtörtént a műtét. De ez a ritkább.
Egyik ismerősöm örökbefogadott egy kölyökkutyát menhelyről, 6 hónaposan ivartalanította, ezt elküldte a menhelynek és ennyi. Azóta az ismerős kiköltözött külföldre, a kutyát a szüleinél hagyta, akik igazi "konzervatív" állattartók, a kutya egy 5nm-es elkerített területen él a kertben, rövidszőrű, de nincs kutyaháza sem, a legolcsóbb táppal és moslékkal etetik, a kötelező veszettség oltáson kívül semmilyen orvosi ellátást nem kap (se féreghajtás, se élősködők elleni védelem, se más oltások), súlyos ízületi betegsége lehet (3 éves a kutya és alig bír mozogni, biceg). Ezek külön-külön is mind olyan indokok, amiért a menhely rég visszavehette volna már a kutyát, de nem tudnak róla, ezért a kutya továbbra is ott szenved a szülőknél.
Az a baj, hogy a menhelyeknek nincs nagyon kapacitása arra, hogy ellenőrizzék, kövessék a már örökbeadott kutyák sorsát, helyük meg végképp nincs arra, hogy visszavegyék (hacsak az örökbefogadó nem kéri) és újra elkezdjenek gazdit keresni neki. A menhelynek is az az érdeke, hogy a kutyák az örökbefogadónál maradjanak, így rossz tartási körülmények esetén is inkább próbálják rávenni a gazdit, segíteni neki, hogy jobb életet biztosítson a kutyának.
Nem értetted meg a szöveget. Nem ideiglenesen került volna máshoz. A kutyát tovább akarta adni a "gazdi", mert lakásba költözött, ahova nem akarta magával vinni. És ez a szerződéssel ellentétes. A kutya a menhely "tulajdonában" marad, pont ezért, hogy ne lehessen ok nélkül leöletni, adott dolgokra használni és másnak adni.
És azért szerencsétlen az a kutya, mert ilyen emberhez került, akinek csak egy használati tárgy, amit bármikor tovább adhat, ha megun. Lehet, hogy neked nem gond, de egy kutyának ez elég nagy törés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!