Francia bulldog keveréknél milyen mozgásigényre számíthatunk? Hogy lehetne kideríteni?
"kb 2 óra séta és kb 1 óra játszós-tanulós fárasztás bent"
Ne szedd szét ennyire. Kint is lehet tanulni, feladatozni, játszani, szem előtt tartva, hogy lényegesen ingergazdagabb a környezet.
Van még egy tulajdonsága a kutyáknak, amiről ritkán beszélnek: a lendület, intenzitás. Az a néhány francia bulldog, akit ismerek, baromi intenzív, fejjel a falnak típus (tudod, rakjunk ültetést a behívás végére, különben elsodor). Szerintem ezt láttátok ti a videón.
Hogy meddig tart ki a lendületük (lásd: mozgásigény, aktivitás) az más kérdés. A "lustaságuk" viszont félrevezető, sokszor légzési nehézség áll mögötte.
Többet mondana, ha lenne lehetőségetek elvinni sétálni.és megnézni mennyi idő alatt ereszti ki a gőzt.
Ez a kutya a kép alapján csivava keverék, nem francia bulldog! Ennek a kutyának köze nincs semmilyen bulldoghoz, honnan vettétek, hogy francia bulldog? (nem támadásból kérdezem, tényleg kíváncsi vagyok, hogy ki miért lát bele francia bulldogot?)
Ha csivava keverék, (ami a kép alapján sokkal valószínűbb), akkor pörgősebb is, mint a francia bulldog. Viszont azért a csivava sem lefáraszthatatlan, a napi 2 óra mozgás, szoktatástól, aktivitástól függően még valószínűleg sok is lesz neki. Egyébként a legtöbb kutyának elég napi 2-3 óra intenzív foglalkozás, aki mást állít, az nem tudja HOGYAN kell lefárasztani egy kutyát.
Másrészről a csivava híresen makacs, akaratos fajta, általában az idegrendszerük sem jó. Ez közel sem jelenti azt, hogy ez erre a kutyusra is igaz, viszont semmiképp se fogadjátok örökbe úgy, hogy nem találkoztatok vele, nem volt pár próba alkalom, amikor meg tudjátok kicsit ismerni a személyiségét, egy kutya évekre szól, nem lehet egyetlen kép alapján kiválasztani, főleg nem egy menhelyi keveréket! És persze néhány menhelyi látogatás alapján se lehet teljesen leszűrni, hogy otthoni környezetben hogyan fog viselkedni, nyilván sokat oldódik még egy menhelyi kutya, de találkozás nélkül teljesen lutri, hogy mennyire passzol hozzátok.
Harmadrészt meg ha ennyire fontos szempont, hogy a lakásban ne tegyen kárt (ami teljesen érthető), fel kell mérni, hogy biztosan készen álltok e egy kutyára, mert balesetek, kisebb károkozások nagy valószínűséggel előfordulhatnak, ha ezzel tisztában vagytok, akkor ez rendben is van, jó, hogy felnőtt kutyusban gondolkoztok, egy kölyök lakásbiztossá tétele sokkal nagyobb macera, de nem mindegy, hogy milyen helyről jön, ha eddig egy kis kennelben élte a mindennapjait nem fogja tudni, hogy a lakásban hogyan kell viselkedni, majdnem olyan hosszú folyamat lesz erre megtanítani, mint egy kölyköt. Ráadásul egy 3 éves menhelyi keveréknek lehet elég sok felvett, tanult rossz szokása, félelmi agresszió, bármi, amivel szintén kezdenetek kell majd valamit és így ismeretlenül nem is tudjátok, hogy milyen viselkedésproblémák lehetnek vele.
Összességében szerintem (a leírtak alapján) nektek ideálisabb lenne egy olyan kutyus, aki már ideiglenes befogadónál van, ahol megtanulta már a lakásban élés szabályait, illetve ha találkozni nem is tudtok vele (ami nem győzöm eléggé hangsúlyozni, hogy mennyire fontos lenne) legalább tudna mesélni nektek a jelleméről.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!