Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki tud olyan állatorvost, aki...

Ki tud olyan állatorvost, aki házhoz jár Budapesten?

Figyelt kérdés
2010. aug. 16. 09:05
 1/5 Bozsikrisz ***** válasza:
Szerintem az állatorvosok többsége kimegy házhoz, de az biztos nem olcsó.
2010. aug. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Kiszállási díj ellenében, gondolom az összes.
2010. aug. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem szinte minden rendelőnél van ilyen lehetőség. Ők tudom, hogy vállalnak ilyet: [link]
2010. aug. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Miért kell állatorvos? Lustaságból, vagy komoly gond van?

Szerintem a legtöbb állatkórház/állotorvos kimegy házhoz, plusz költséget felszámolva.


Itt egy témához kapcsolódó cikk:

"Doktor Úr, jöjjön ki!"

Dátum:2007 június 14

Forrás:Dr. Varjú Gábor - Maraton cikk

Kiszállás vagy rendelői vizsgálat???


Tegnap izgatott női hang szólalt meg a telefonban: „Doktor Úr, jöjjön ki! A kutyámat beköpték a legyek, a bőrén kukacok mászkálnak.” Ezután hosszas párbeszéd kezdődött, melynek során próbáltam meggyőzni a hölgyet, hogy mégis hozza be az állatot. A gazda szerint az állat túl nagy a szállításhoz, beszennyezi az autót, és különben is, nincs hozzászokva az autózáshoz. De miután ecseteltem a légynyüvesség lehetséges következményeit, a kutyus tíz percen belül a váróban volt. A részletes fizikális vizsgálat a nyüvesség mellett gennyes hüvelykifolyást mutatott, ezért egy ultrahangos vizsgálatot javasoltunk, ami megerősítette a gennyes méhgyulladás diagnózisát. A tulajdonos egyetértésével megműtöttük, egy a többszörösére megnagyobbodott, gennyel teli méhet távolítva el. Felmerül a kérdés, mi van, ha engedünk a gazda érveinek és kimegyünk. Mit veszünk észre háznál, mennyit tudunk tenni csupán egy orvosi táskányi gyógyszerrel felfegyverkezve. Ebben az esetben a gazda pozitív hozzáállása, az, hogy elfogadva érveinket azonnal bejött, döntően befolyásolta az állat jövőjét.


Hasonló helyzetek naponta adódnak praxisunkban, próbálunk mindenkit meggyőzni a részletes vizsgálat fontosságáról. Arról, hogyha bejön az állatkórházba, szükség esetén azonnal röntgent tudunk csinálni, ha kell ultrahangos vizsgálatot, vagy ha az célszerű vért veszünk, szervi funkciókat és vérképet nézünk. Igen sok belgyógyászati és sebészeti probléma van, aminél – az emberekhez hasonlóan – csak kiegészítő vizsgálattal állítható fel biztos diagnózis. Sebészeti esetek csak a műtőben oldhatóak meg, nem otthon a konyhaasztalon. Hazai környezetben sok kutya agresszívabb, kevésbé vizsgálható, mint rendelőben a vizsgálóasztalon. Állatkórházunkban asszisztens rögzíti szakszerűen a vizsgálathoz kedvencünket, otthon csak a gazdára hagyatkozhatunk, aki nem ismeri az ilyenkor szükséges fogásokat, sajnálja kedvencét, vagy igen gyakran fél tőle, nem meri megfogni. Ha mégsem megoldható az állat szállítása, igen rossz lelkiismerettel szoktam kimenni. Tudva, hogy sokkal többet is lehetne tenni a beteg érdekében.


Az elmondottak alapján arra kérek minden állattartót, ha úgy érzi beteg az állata, inkább tegye autóba, hozza be, ne sajnálja a fáradtságot, lehet, hogy a kedvence élete múlik rajta.

2010. aug. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. aug. 16. 21:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!