Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közelről megszagolt a kutyám...

Közelről megszagolt a kutyám egy szerintem beteg madarat. kell aggódnom?

Figyelt kérdés
üdv! 2-3 cm-ről az 1 éves kutyám megszagolt egy szerintem beteg kismadarat (mert nem mozgott, csak a feje, azért gondolom hogy beteg volt), nem nyalta meg nem harapott bele semmi, csak megszagolta. lehet valami baja? előre is köszönöm!

2021. jan. 17. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Lehet a madárka össze volt fagyva😔

A kutyus szerintem nem lesz így beteg.

2021. jan. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Egy szaglástól nem lesz baja. Meg jól írja az első, valószínűleg a hideg miatt haldoklott, vagy esetleg éhen halt.
2021. jan. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Ha megette volna, attól se igen lehetett volna baja. Legalábbis, ha tényleg beteg volt a madár, nem mérgezett. Olyan betegség nem nagyon van, ami egyformán veszélyes madarakra és ragadozó emlősökre. A vadon élő kutyaféléknek (a félvadon élő, nem etetett kutyáknak is) amúgy egyik alaptáplálékuk a beteg állat, mert ezeket tudják könnyen megfogni és megölni. Ez egyébként az adott táplálékfajok szempontjából is hasznos, mert ha a beteg állatot megeszi egy ragadozó, akkor az a beteg példány már nem tudja terjeszteni a betegséget a fajtársai közt.

A természetben minden mindennel összefügg.

2021. jan. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen mindenkinek a normális választ! kedvesek vagytok! következő sétánál megnéztem a helyet ahol volt a madár, már nem is volt ott!

szép estét mindenkinek

2021. jan. 17. 18:17
 5/5 anonim ***** válasza:
21%
Nem lesz baja. Enyem sokszor viszi a szajaban a doglottet ,aztan nincs baja. Sportol eleget,barf ,otasai megvannak.
2021. jan. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!