Utazás kutyával?
Sziasztok!
Két kutyám van, egy 3 hónapos és egy 9 éves.
A kisebbik hozzá van szokva az autóhoz, utazott már kb 3-4x.
Szeretnék túrára menni velük, nyilván normál keretek között, az idősebbik kutyára való tekintettel.
Múltkor beültettem őket a kocsiba, a nagy egyből lefeküdt, nem igazán akart mozdulni onnan(az akkor megérkező védőhuzatot és biztonsági öveket próbáltuk ki).
Szerintetek kínzás egy idősebb kutyának utazni? Mert semmiképpen sem szeretném rossz helyzetbe hozni. Először persze kisebb távokkal kezdenék, például csak a városon belül.
Ahhoz képest, hogy kilenc éves, bírja a kicsit hosszabb sétákat is, pihenővel szerintem többet is tudnánk menni. Játékos, mozgékony kutyus.
Nem szeretném őt otthon hagyni, miközben a kicsivel éppen kirándulunk.
Van olyan gyógyszer /vitamin, vagy akármi hasonló, ami gyógykészítmény és az autós rosszullét ellen van? Főleg ami nektek bevált.
Köszönöm a válaszokat előre is.
Már miért lenne kínzás? Nyilván a te kutyád, te ismered a reakcióit. Ha látod, hogy nem bírja, akkor nem kell erőltetni. De ne tömd gyógyszerekkel úgy, hogy azt sem tudod, baja lesz-e. Minek?
Másrészt opcionális, egyáltalán nem kötelező program miatt tuti nem gyógyszerezném a kutyámat. Nyilván más lenne a helyzet, ha valami nagyon fontos, "traumatikusabb" dolog kellene neki (pl. fogkő leszedés olyan kutyáknál, akik nagyon nem bírják), akkor oké, de egy elvileg szórakoztató, nem llétfontosságűú dolog nekem más kategória.
Nem hiszem hogy barmi baja lenne tőle. Ha eluldogel tok jol tűri.
Arra figyelj hogy kocsikazas előtt ne adj nekik etelt.
Neha megallhattok tavtol fuggoen, de szerintem egy 40 perces-1 oras utat siman kibirnak akar megallas nelkul is. (de nyilvan jo lenne ha azert megallnatok)
Azert ilyen 2-3 oras utakra en nem vinnek kutyat. A mienk 3 éves es igazabol elfekszik hatul es elragcsalja a jatekait amig nem szólunk hogy megerkeztunk. Bar mi max fel oras utra vittuk ott nem volt semmi gond.
Nem gyógyszerezni akarom...
Köszönöm a választ, megnyugtattatok. Akkor majd tavasszal belevágunk a kirándulgatásba:)
Szerintem mielőtt nagyon elterveznéd, próbáljátok ki, mert kellemetlen meglepetés érhet, mint engem: az egyik kutyánk gyomra nem bírja az autót, konkrétan az utcából sem tudunk kijutni hányás nélkül. Nem igazán izgatott már így pár út után, de mindig kidobja a taccsot akárhová próbálunk menni akármilyen sebességgel.
A doki Daedalont javasolt, kipróbáltuk, nem használt, bár a dózison még lehetne emelni, de nem nagyon akarok. Még keressük a megoldást.
Sajnálom, mert kutyabarát a munkahely és azt gondoltam, majd hetente párszor jöhet velünk, de nem megy.
A két kutya között az a különbség, hogy az egyik apró kora óta autózik, a másik egyévesen volt autóban először.
En rendszeresen (napi 3x) autokazom a kutyaval es meg soha semmi gondunk nem volt. Hazudok egyszer behanyt, mert tul meleg volt a csirkefalatok a McDonaldsban. Persze mondhatnank, hogy megszokta a kutya ... de a baratom kutyai is szoktak velunk jonni, ok csak ilyenkor autoznak ... soha semmi gond nem volt veluk sem.
Figyelj a vezetesnel, hogy a kutya ne guruljon jobbra-balra es szerintem nem lesz baj.
Reggel indulnánk, szóval legkésőbb este, lefekvés előtt kapnának enni.
Inni is indulás előtt minimum 15 perccel.
Először kis távokban gondolkodok, először csak a két utcával arrébb lévő bolt, aztán már a városközpont és így tovább.
Én ezt használom, ha nagyobb utazás van. Mentett kutyám van, autóban fél, a tömegközlekedésen meg kidobja a taccsot, ha a rossz utak felrázzák a gyomrát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!