Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tápról barfra átállásnál...

Tápról barfra átállásnál hogyan szoktattátok a kutyátokat? Hogyan és mennyi idő alatt vezettétek ki a tápot? Mennyi idő volt 1-1 új hús bevezetése? Ha elutaztok kutyával több napra, hogyan oldjátok meg az etetést és az étel tárolását?

Figyelt kérdés
2021. jan. 13. 17:33
 1/4 Somogyi Ági ***** válasza:
83%

Az átállást drasztikusan kell.

Fontos hogy milyen idős a kutya és hányszor eszik egy nap.


Ha felnőtt, akkor egy koplaló alkalom, és utána egyből hús.

(keverni nem jó, mert a táp es6a hús máshogy emősztődik, és megerölteted a gyomrát)

2021. jan. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Én kölyöknél fokozatosan csináltam. A táptól sosem volt igazán szilárd a széklete, még amikor jónak mondhattam is. A tenyésztőtől hazahozva (10 hetesen) kb. két hét múlva kezdtük az átállást úgy, hogy előbb "diétás" főtt rizs-főtt husi kombót kapott. Előbb csak napi egyszer, az egy étkezésnél a háromból, aztán kétszer, aztán teljesen. Utána ezt ugyanúgy váltottuk nyersre, előbb napi egyszer nyers csirkehusi + csontos, és ahogy láttam, hogy nincs gond, úgy fokozatosan a többi étkezés. Kb. három hét leforgása alatt állt át. És tudom, hogy nem ezt ajánlják klasszikusan, viszont ennél a kölyöknél ezt éreztem helyesnek. egyáltalán nem viselte meg a gyomrát. Átálláskor egyébként hasznos, ha kap valami probiotikumot is a kutya, ezt már az átállás előtt el lehet kezdeni adni. Arra nem emlékszem pontosan, mennyi időnként vezettem be új husit. Utazást úgy oldottuk meg, hogy ahova mentünk, ott volt kis hűtő, és a helyi szupermarketben tudtunk venni friss husit pár naponta. 2-3 napig a hűtőben eláll.
2021. jan. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Drasztikusan kell, jól írja az előttem lévő 1-es

Nem szabad keverni a kettőt, ha pl szerdán kapott tápot, csütörtökön már csak húst kap. Új hús bevezetése fokozatos, az első új hús nagyjából kezdéstől számolva egy hónap, én az egy hónap után két hetente vezettem be új húst (allergia miatt kicsit gyorsan kellett cselekednem)

Ha nem akarja megenni a húst tarts koplaló napot, ha éhes lesz megfogja enni.

Ha nem tudok húst szerezni az adott helyen akkor vagy roládokat kap (amit fagyasztó zacsiban/ táskában viszek vagy Fresco-t adok bár az utóbbi ritkább

2021. jan. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Maya Bunnyheart ***** válasza:
84%

A B.A.R.F. 10 Alapszabálya:



-MINDEN mehet nyersen, kivéve a SERTÉS ( házi és vad )



-fokozatosan vezessük be a csontokat és a húsokat erősségük szerint ( kezdésnek csirke )



-kaja napi mennyisége: kutya testtömegének 2-4% ( 2%-al érdemes indítani)



/azaz, ha a kutya 20 kg, akkor kapjon naponta 400 g kaját/



-összetétel: ( kezdésnek, az első 2-3 hétben )



a napi összmennyiség ( maradjunk a 400g-nál pl. kedvéért )



60% CSONTOS HÚS (farhát, nyak, szárny, láb) elején érdemes nyakkal kezdeni, azt könnyű rágni-nyelni



40% SZÍN HÚS



-az első időben ne adjunk belsőséget és kiegészítőket ( kb. 2-3 hétig )(utóbbit később is csak szükség esetén,körültekintően adagolva és kizárólag kúraszerűen)



-FONTOS: figyeljük a kakit , ha híg, akkor kapjon több csontost, ha kemény kapjon kevesebb csontost



-FOKOZATOSSÁG: 3 napig legalább ugyanazt kapja a kutya és amennyiben rendben van a kaki 3 napon keresztül, akkor jöhet valami új, de csak egyszerre egy féle újat kapjon. Így könnyen kiderül, ha valami nem jó neki.

2021. jan. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!