Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával futás?

Kutyával futás?

Figyelt kérdés

Igazából csak hobbi szinten szeretnék elkezdeni a kutyámmal futni, 1 éves múlt nemrég, pórázon szépen sétál, de ha én elkezdek futni ő is elkezd rohanni előre. Azt szeretném elérni, hogy szépen egymás mellett tudjunk futni.

Lassú kocogással ugyanúgy gyakoroljuk a lábhoz parancsot jutalomfalattal, mint a sima sétánál? Vagy ti, hogyan kezdtétek el?



2020. dec. 28. 23:51
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Én nem feltétlenül fognám vissza, van egy olyan sport, ami kifejezetten arra épül, hogy a kutya húz, canicross a neve. Speckó póráz, hám, öv kell hozzá, de nagyon jó dolog, én is űzöm a kutyámmal. Olvass utána a sportnak, hátha az jobban megtetszik.
2020. dec. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, vegyél derék övet és rugós pórázt és futásnál hagyd húzni. Sokat fog segíteni. De csak szigorúan hámban. Mi így futunk (canicross), bár bánatomra a kutyám annyira nem szeret húzni inkább csak mellettem fut, és figyeli minden tettem várja az utasítást. Ami részben jó azt leszámítva hogy canicrossban húznia kéne. Minden esetre a deréköv, rúgós póráz, hám kombó jó lehet nektek. A póráz valamennyire elnyeli a rángatást a derekadon a kutya, így a kezed is szabad
2020. dec. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, ismerem a canicrosst, de egy 12 kg-os kistestű kutyáról van szó, nem szívesen 'huzatnám' magam vele, de azért köszönöm szépen a választ.
2020. dec. 29. 00:33
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kistestű kutyával is lehet így futni, semmi baja nem lesz.

Egyébként ugyanúgy tanítod, mint a sima sétát, ha húz akkor megfordulsz vagy berendeled láb mellé, ha melletted megy, akkor meg dicséred.

2020. dec. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
27%

12 kg-os kutya kineveti a te kozepes vagy gyorstpoju futasod is. Foleg,ha vmikyen terrierkeverek/terrier. Legjobb lenne ,ha poraz nelkul futnatok egy auto mentes reszen.


Az ekkora kutyak mindig unatkoznak porazon futasnal. O korbe fog futni sokszor meg lenyom sprinteket.

Husdarabokat vigyel futashoz is. Visszahivast ,lab mellett hsladast is hatekonyan lehet gyakorolni kozben.


En annak isejen nem tanitottam a futasra,vidzont nem egy evesen kezdtem el vele futni. Hozza van azokva,futkarozik orakat kutyakkal azabadon? Kulonben nagyon megterhelo neki a folyamatos lassu kocogas is.

2020. dec. 29. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, ahogy mondod, törpe schnauzer jellegű kutyusról van szó. Természetesen renegeteget fut, minden hétvégén kirándulunk, heti 1-2 alkalommal napköziben van, a többi napon pedig esténként minimum 1,5-2 órát szaladgál a labda után és/vagy a futtatóban a többiekkel, tehát a futással nem lesz baja, sőt. Igazából csak szeretném kicsit aktívabbá tenni pl a reggeli kis lusta sétákat, vagy akár az esti kis kör sétát, szerintem mindkettőnknek jól esne egy kis futás.
2020. dec. 29. 09:00
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, ne aggódj ártani nem fog neki én egy 13kg-os kutyával futok
2020. dec. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%
9 kg-os kutyával futok így övvel és rugalmas pórázzal, semmi baja nincs a kutyának tőle, néha van kedve húzni, néha mellettem jön. Nála inkább arra kell figyelni, hogy mikor talál valami érdekes szagot, mikor áll le pisilni. Illetve más kutyákra közömbösíteni kellett, ez már egész jól működik, ha épp nem egy bunkó kutyás mellett akarunk elmenni, aki minden áron odaengedi a kutyáját.
2020. dec. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!