Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával futás menete?

Kutyával futás menete?

Figyelt kérdés
Ti hogyan csináljátok? Fokozatosan növelitek a távot? Pórázon vagy nélküle? Hány éves korától lehet?

2019. nov. 10. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

1 éves korától már nyugodtan lehet rövidebb távokra vinni. Én mostanában kezdtem el az enyémmel futni, bemelegítünk, utána addig futunk, amíg látom, hogy bírja (ez olyan 2-2.5 km szokott lenni), utána már csak levezető séta van.


Mi futóhámmal, rugalmas pórázzal és derékövvel futunk, minden, amit használunk, Musher márkájú.

2019. nov. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én anno 8 km-t futottam a németjuhászommal, nem volt pórázon és szájkosár se volt rajta, de simán futott mellettem (illetve kisebb akadályokon ugrattam futás közben). Fokozatosan kezdtem el én is, amikor már nagyobb volt. Szerencsére nagyon szófogadó jószág volt, soha nem volt vele semmi baj. Most kölyök németjuhászunk van, majd ha megerősödik, szeretnék vele is kocogni.
2019. nov. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1,5 eves amstaffom van. 8 km-t futok vele . Meg porazon,mert sok neki,ha meg ennel is tobbet fut. Meg vinni szoktam annyam pitjet. O poraz nelkul fut,mert neki 50 km tav az igenye sprintekkel. Nem melettem jon,hanem szepen rohangaszik 50 meteren belul a fuvon,mig en a gumiuton. Mivel o is meg kb 1,5 eves,igy viszek meg nyershal darabokat tanitasra. Meg tokeletesiteni kell nehany dolgot,de igy is mar felelossegteljesebbek es szofogadobbak,mint az elozo kutyam annak idejen.

Megyunk futni esoben is,hoesesben is minuszokban is.


Elorte meg csak a kutyak futottak,mi setaltunk. Piros lezer pointerre futtattunk veluk sprinteket,mikozben mi setaltunk.


Ahol mar van jarmuforgalom,ott a ket kutya egy porazon fut velem a jardan. Fresnapf tanitoporaz. (Ketfele agazik a piraz,ha lecsatolod a karabinert. ) Az enyem kezjeleket tud anyame meg tanulja,mert o jobb szobeli utasitasokban. (Amikor ki kel vkit kerulni egymas mellett parhuzamosan haladnak el mellerte. )

Termeszetesen kozosen hallgatjuk a zenet hangszoron.

Egyszer mar lehuvtam a kutyam poraz nelkzl macska utan futasrol. Szoval jot tesz a kozos futas a kikepzesben.


Kutya nelkul uncsi futni. Ha nincs vkinek,kerjen kolcson egyet. Egyszeruen szenzaciosan motivalo es szorakoztato.


A kutyakra is esokabatot adok meg gyorsan szarado sport pulcsit ilyen idoben. (5 fok) Kulonben nem szeretnenek jonni.

2019. nov. 11. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én az amstaffomat ló mellett futtatom, 10-20km kétnaponta. Póráz nélkül, néha lemarad, néha belesprintel, nagyon imádja.
2019. nov. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!