Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mit csinálna a szapi?

Ilyenkor mit csinálna a szapi?

Figyelt kérdés

Ugye tök sok szaporító odaadja 40.000 ft-ért a nyilván törzskönyv nélküli kutyát, és azt mondja a vevőnek, hogy adhat hozzá törzskönyet, de akkor x forinttal többe fog kerülni. Ha jól tudom, ilyet tenyésztő nem csinál, ott nem opció a törzsköny.

Azon gondolkozom egy ideje, hogy mit mond a szaporító, ha a gazdi azt mondja hogy igen, kérem a törzskönyvet? Mert elvileg ugye nincs neki, és azért mond horrorárat érte, hogy senki ne kérje. De mi történne, ha valaki kérné? Ha valakinek van ilyen tapasztalata, mi történt?



2020. nov. 28. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:
6%

A szaporítónak muszály lennie törzskönyvnek!

Amikor mi vettük a tacsinkat mi is kértünk és odaadta ingyen a törzskönyvet! :P

2020. nov. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon nagy biznisz ám a törzskönyvhamisítás. Megoldaná a mocsok.
2020. nov. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Elfekvőben lehet hamisított van nála,ha ilyen szitu történne. Laikusok meg nem értenek a törzskönyvhöz.Valakinek azt kamuzzák be,hogy az oltási a törzskönyv, láttam rá példát nem egyszer.


Vagy pedig a másik,hogy majd elküldi postán,mert még ki kell kérni a törzskönyvet, aztán persze sose küldi el,telefont sem veszi fel többet.


Tény törzskönyvet tenyésztő sem tudja oda adni rögtön,mert van egy folyamata ezeknek az okmányoknak is. Így tényleg később kerül átadásra. De nyilván egy igazi tenyésztő tényleg eljuttatja.

2020. nov. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer ezt eljátszottam, poénból. Ismerősöm facebook-on megosztotta egy bichon szaporítós posztot, a tipikus "50.000 ft egy kölyök, de tk-el 80.000 ft". Rákérdeztem a hirdetőnél, hogy szeretnék kiskutyát, de csak tk-el. Erre elkezdte magyarázni válaszban, hogy a tk felesleges, az semmire sem jó. Amikor folytattam, hogy nekem akkor is kell, egyszerűen nem válaszolt többet.

Sajnos bőven meg van a piaca az olyan embereknél, akik az adott fajtát nem szeretik és nem tisztelik, csak olcsón kell nekik divatkutya.

2020. nov. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel kapcsolatban két dologról hallottam. Én olyanról is hallottam, hogy a kutya chipjébe kell majd beiratni a gazdának a törzskönyvet. A másik pedig, hogy rámondják az oltási könyvre, hogy az a törzskönyve is.
2020. nov. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
De a szapik kiállíttatnak egyáltalán oltási könyvet? Soha nem vennék szaporítós kutyát így nem vagyok jártas a témában, de amiket hallottam olyan ismerősöktől akik sajnos nem vetik meg a szaporítókat, ezeket a kiskutyákat orvos sem látja amíg az új gazdi el nem viszi.
2020. nov. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Utolsó! Persze, hogy kiállítanak oltási könyvet.


Csak az alja nem, akik ketrecben szaporítanak.


De az átlag - olyan szép ez a Buksi, legyen már kölyke- típus általában állíttat ki oltási könyvet.

2020. nov. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Szaporító nem csak egyetlen "fajta" van.

Nem csak fekete, vagy fehér, vagy piros.

A legalja, aki nem oltat, így nincs oltási könyv sem.

Aztán az, aki oltat, féreghajt, még chip is kerül a kutyába.

Végül, de nem utolsó sorban olyan tenyésztő, aki csak annyi kutyát törzskönyveztet le az alomból, ahányan úgy kérik a kolyköt. A többit adja törzskönyv nélkül.

Ezek között pedig sok-sok féle variáció létezik még.

Vannak fajták, amelyeknél nagyon komoly az alomellenőrzés ahhoz, hogy törzskönyvet kapjanak a kölykök. És vannak fajták, ahol sokkal lazábbak a törzskönyvezési lehetőségek.

2020. nov. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
95%

Többféle reakció létezik:


0. Elküld a jó édes tudod midbe és nem áll többet szóba veled.


1. Megmagyarázza, hogy neked valójában nem kell a törzskönyv. Ha nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor felszívódik vagy valamit bekamuzik, hogy már elkeltek a kölykök.


2. Kiállít valamit, ami nem törzskönyv, majd elmagyarázza, hogy ez igenis is az, csak mivel nem tagja ennek és annak, ezért más a formátuma. Ez átverés. Sajnos olyan is van, hogy a laikus nem tudja hogyan kell kinéznie a törzskönyvnek, ezért elhiszi, hogy ő tényleg törzskönyvet kapott.


3. Eredetinek tűnő törzskönyvet állít ki, amin esetleg még pecsét is van. Ez hamisítás.


.

.

.

2020. nov. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
88%

Tényleg szapiból is sokféle van. A legalja az, amiket a hírekben látni, hogy embertelen körülmények közt nyomorognak a tenyészkutyák. De van olyan is, aki azért normális körülmények közt szaporít, csak nyilván a tenyésszemlék meg a törzskönyv elmarad.

Mi akkor vettünk kutyát, amikor még fogalmunk sem volt az ilyen alja szaporítókról. Szapis kölyköt hoztunk el, de oltási könyvvel, féreghajtva, egészségesen került hozzánk, számlát is kaptunk volna, ha kérünk, valamint érdeklődött a szaporító, hogy hova kerül a kutya, javasolt tápot és kaptunk tippeket, hogyan neveljük. Valami olyan lehetett, aki kis kiégészítésért szaporítja a kutyákat, de azért odafigyel rájuk. A kutya azóta is (3 éve) jól van, minőségi tápot kap és imádjuk.


A helyzet az, hogy a lelkiismeretes, törzskönyvezett kutyatenyésztés manapság már inkább hobbi, mint munka. Nem lehet vele jól keresni. Aki csinálja, az csak a fajta szeretete miatt. A szapik ezt használják ki és sajnos van, aki gátlástalanul csak a pénzre megy, de azért bőven akad, akinek az állatok egészsége is fontos. Ezzel nem védei akarom őket, csak tényként közlöm, hogy nem minden fekete és fehér.

2020. nov. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!