Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok csinálni ha a...

Sterre kérdése:

Mit tudok csinálni ha a kutyám nagyon irigy a másikkal szemben?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy van egy 13 éves kutyám aki már elég öregecske. Mellette van egy 3 éves németjuhászom aki mindenre irigy. Most lett a kutyáknak csinálva fűtött kutyaól amiben két kutya is kényelmesen elférne. Viszont a 3 éves kisajátította magának és nem engedi be az öregebbet. Inkább kint alszik az öregebb kutya mert már nem tudja magát megvédeni.

Tudom hogy a kutyáknál akad ilyen.Azt is tudom hogy nyilvánvalóan innen ered az Irigy mint a kutya kifejezés. Ezzel lehet kezdeni valamit? Már tanítottam rá hogy ez nem helyes,de úgy látszik semmi javulás.

Azért csináltam nekik az ólat hogyha jön a tél ne kint fagyoskodjanak.



2020. nov. 6. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen csinálj az öreg kutyának egy másik ólat, ne nézd el hogy kint fekszik szegény! Neki még fontosabb a fűtés mint a fiatalnak.
2020. nov. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Hat en mondjuk alapbol ket kulon olat csinaltam volna nekik, hogy tudjanak nyugodtan pihenni.

Ivarosak amugy? Szerintem nem irigy a kutyad, csak vedi a teruletet, meg akarja mutatni,hogy ki az “ur” a haznal. Az ivartalanitas sokat segithetne, kevesbe lesznek ellensegesek egymassal.

2020. nov. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%

A 3 éves németjuhászodat be kéne iratni a kutyaiskolába, ha eddig nem tetted, tudod, kutya ovi, kutya iskola, mert ez a fajta kutya munka kutya típus, magyarán ha nem adsz neki munkát, feladatokat, akkor irigykedni fog mindenre.


Nem akad ilyen, ha alfa módjára viselkednél, és nem nevezte volna ki magát a 3 éves ficsur kutyád alfának, amúgy itt látszik, hogy nem alkalmas az alfa szerepre, mert leuralja az idősebbet, amit támogatnia és védenie kellene.


Neked kéne megtanítani neki. Vagy írasd be kutyaiskolába. Ja és csinálj még egy kutya házat, mert a labrador is kölcsönt akar felvenni kutyaházra a reklámba, hogy legyen saját háza, menedéke az idős kutyádnak. :)

2020. nov. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

* Nem lett volna ilyen, ha alfa módjára viselkednél


Ami nem azt jelenti, hogy leordítanád a kutyát, hanem érezteted a nyugodt és határozott energiáddal hogy te vagy a vezér.

2020. nov. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
15%
Próbáljátok ki a barfot.Csak jót tudok mondani rajt.
2020. nov. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Bocsi 5-os, de hogy jon ide a barf? Amugy persze, tok jo ez az etetesi modszer, de nem ertem az osszefuggest :D Az allatok kozotti konfliktust szerintem nem oldja meg, de javitsatok ki, ha tevedek.
2020. nov. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

" van egy 3 éves németjuhászom aki mindenre irigy "

Ezek után miként gondoltad, hogy az általad megálmodott egy szem kutyaházat békében fogják használni?

Ha sikerült egy ólat csinálni, sikerülni fog még egyet.

Ha kész, eleinte figyeld a németjuhászt, ne akarja a másik ólat is bevédeni.

Sokkal gyorsabban lehet letiltani a másik ház védéséről, mint elvárni, hogy közösen, békében kucorogjanak egy ólban.

2020. nov. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem ivaros egyik sem már! Külön ól van csinálva egy tető alatt! Azért nonszensz hogy egy akkora területre sem engedi be a másikat.
2020. nov. 6. 18:07
 9/11 anonim ***** válasza:
95%

Védi a területét, mert megteheti. Neveld határozottabban. Német juhász amúgy is munkakutya, képzés, tréning alapvető.

Az öregnek csinálj olyan helyet, ahova nyugodtan be tud húzódni, külön a fiataltól.

2020. nov. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%

Kulon futott olat csinalj a masiknak is.


Ez nem neveles kerdese.

2020. nov. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!