Valóban jó szokás ez a kölyökkori erős harapdálás leszoktatásra?
Van egy három hónapos németjuhász kiskutyám, szeretném időben leszoktatni két dologról:
1. Amikor simogatni szeretné bárki, rögtön erősen elkezdi harapni, csípni az illető kezét, az enyémet is.
2. Ha sétálunk a közelében, mindig láb alá jön, és harapdálja az ember lábfejét.
Egyértelmű, hogy játszani akar, de tudatosítani szeretném benne, hogy ez így rossz játék. Egyébként játszunk vele eleget, és van sok játéka is.
Idézem netről, hogy mit olvastam ezzel kapcsolatban. Valóban ez lesz a jó módszer? Más ötlet esetleg?
"Mikor elkezd játszani a kutyával, engedje, hogy megcsipkedje a kezét. Egészen addig ne reagáljon, amíg ez nem lesz különösen erős harapás. Amint elérkezik ez a pillanat, hangosan jajduljon fel, mintha nagyon fájna, és ernyessze el a kezét. A kutya ettől megdöbben, abbahagyja a harapdálást, legalább egy röpke időre. Ha a jajdulás nem hatásos, próbálja meg valamilyen kétségbeesett szóval kifejezni a fájdalmat, szigorú hangot használva. Ha a kutya abbahagyja a harapdálást, esetleg elkezdi nyalogatni a fájdalmas helyet, jutalmazza meg. Ezek után lehet folytatni a játékot. Amint újra erősebben harap, ismételje a jajdulást, újra és újra, minden alkalommal. Egy negyed órás játék alatt legfeljebb három ismétlést hagyjon."
Forrás:
Hasonló cipőben vagyok, ugyanígy 3 hónapos, annyi a különbség hogy az enyém csak játék közben harap, de nagyon tud fájni. Én próbáltam ezt a módszert, próbáltam sírni is mint a kutyák amikor fáj valamijük, és egy ideig abba is hagyta, de egy idő után már nem figyelt rá. Nekünk eddig az vált be, hogy elveszem a kezem, hátat fordítok neki és máshova nézek. Ilyenkor tudja, hogy vége a játéknak, és leáll a harapással.
Próbálkozni kell mindenféle módszerrel, valamelyik biztos be fog válni :)
Beválhat, a német juhász elég intelligens állat.
Én azt csináltam a bull típusúmmal, hogy adtam ilyenkor valamit a szájába (rongy, kötél), amit haraphat-húzhat-téphet kedvére, ha viszont a ruhámat, kezemet, lábamat akarta, akkor rászóltam, majd cserébe felkínáltam a harapható játékát. Elég gyorsan megértette.
Minden kutya intelligens allat. Nem akar o bajt okozni, csak fiatal korban meg VADOC. Tanítsd meg finoman jatszani. Szisszenj fel ha fajdalmat okoz, szolj ra ha durvul, hagy abba a jatekot ha elgurult a kutya gyogyszere. Hamar eszre fogja venni magat.
Eddig az alomban folyamatosan harcolt a ciciert a testvereivel. Ahoz van hozzászokva, hogy durvuljon kulonben lemarad a kajarol.
Tanítsd meg neki, hogy mar nem kell harcolni semmiert.
En ebbol a szempontból tok szerencses voltam. A kutya kiskoraban kifejelte a szememet. Ket napig nem lattam.
A kutya mindent felfogott, tudta bajt okozott. Nem bantottam, nem szidtam le … egyszeruen latta, hogy valami nincs rendben velem es innentol tobbszorosen is odafigyelt ram. Ha csak nekemkoccant véletlenül mar nezte, hogy bajt okozott-e.
Szoval szerintem csak ereztetni kell a kutyával, hogy nem jo neked amit csinal … oda fog figyelni magara, hiszen a kutya nem akar bajt okozni a gazdinak.
Nálunk ettől a jajdulástól csak bepörgött. Amikor harapott, otthagytam, azonnal vége volt a játéknak, ha nagyon pörgött, kizártam 2-3 percre a szobából.
Most 1 éves, véletlenül sem harap meg, a falatot is óvatosan veszi el.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!