Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Több kérdés egy kutyával...

Több kérdés egy kutyával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Kinti kutyánál:

-1 vagy 2kutya "jobb"?

- Nyakörv kell rá vagy csak sétáltatásnál?

- Mely kutyák a legjobb kinti kutyák? (és területörzésre?)

- Sokan mondják (pl: Kaukázusi, Németjuhász, Abruzzói juhász és társai) nehezen kezelhető, nem való első kutyának. Mégis amikor valaki "vesz" akkor teljesen jól szocializálodik, hogy hogy?


Köszönöm válaszokat előre is


2020. okt. 9. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Kinti kutyánál mindenképp alap szerintem, hogy legyenek többen, hiszen nem tudja az estéket pl. a gazdival tölteni, és nagyon magányos lesz.


Nyakörv szerintem érdemes, könnyebben kezelhető, gyorsabb vele sétára indulni, stb.


Szerintem nincs olyan, hogy "legjobb kutya".

Területőrzésre semmifajta kutyát nem használnék, egyrészt nem vagyok profi munkakutya-kiképző, másrészt ha valaki annyira be akar jönni akkor dob be mérget a kutyának és bejön... Járt már így ismerős. :(


Nem gondolom nehezen kezelhetőnek a németjuhászt, nem igazán értem az utolsó kérdésed. :)

2020. okt. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

Terület őrzésre csak őrkutyákat használj. Német juhászkutya hiába van ilyen célból kitéve, nem erre van. Munkakutya. :)

Nem mellesleg az Őrző-védő nem keverendő az őrkutyával! Az ÖV személy őrzésre való, társaságot igénylő kutya. Az Őrkutya különösképp nem igényel gazdit, de nagy türeletet és függetlenséget igen.


Kuvasz, Komondor, Közép-ázsiai juhászkutya, Kaukázusi juhászkutya, Pireneusi hegyikutya, Anatoliai juhászkutya, Tibeti masztiff, Kangal, Moszkvai Őrkutya.

Nálunk ezek népszerűek, de vannak még.

Ilyesmikben gondolkodj.


Nehezen kezelhetőnek nem mindet mondanám, ez kutya személyiség és nem függő is. Egy kan például hajlamosabb a dominanciára.

2020. okt. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Kutya falka-allat … egyertelmuen jobb ha tobben vannak.


Nyakorv csak a sétáltatáskor kell … amikor eloveszed egyben jelzed is, hogy mentek setalni.


Legjobb kinti es orzo kutyak a hegyi pasztorkutyak.


Barmilyen kutya lehet elsogazdas, ha a gazdi komolyan foglalkozik a kutya nevelesevel akkor siman egyutt fejlodik a kutyával es felno a feladathoz. Jo iskolaba kell jarni addig amig szukseges.

2020. okt. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

- a kettő jobb, ha jól kijönnek egymással, mert legalább van társaságuk

- én nem szeretem rajtuk hagyni se a nyakörvet, se a hámot, mert ahol van, ott kisebb lesz a szőre és engem ez zavar(bár ők kinti-bentiek)+ könyebben beleakadhat valamibe(erre viszont nagyon kicsi az esély), viszont, ha elszöknének, hasznos a nyakörv, mert ha még nincs is rajta biléta, akkor is látják, hogy "gazdás" kutya, de bilétával még biztosabb.


-2-es már felsorolta


-sajnos előfordul, hogy van probléma és többségében nem is jól szocializáltak... csak ezt gyakran felismerik a gazdák, és ha vendég jön hozzájuk (vagy sajnos állandóan is), becsukják a kutyát.

2020. okt. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

-Nekem 1 ivaros 4 éves kanom van, de egy ivartalanított szukát szeretnénk jövőre mellé. Ne unatkozzon ;) de szaporulat se legyen. No meg csak jobb neki társaságban.

-Amikor hozzám került, szökős volt (előző tulaj azért mondott le róla kb 1 nap alatt), most is menne, sétáltatáskor is sokszor húz ha szagot kap, a nyakörv bilétával folyton a nyakában van, otthon is. A bilétába gravírozva a neve, a lakcímünk, két mobiltelefonszám. Azonkívül volt, hogy a nyakörvbe varrtam gyógynövényes BEAPHAR nyugtató nyakörvet (tényleg használ), már csak emiatt is rajta van. Meg szeretem hallanai ahogy 'csilingel' a biléta a nyakában amikor a lakásban mászkál, bár ha nagyon lopakodni akar, tud csendben is kúszni mászni :) Összességében hiába chipes akkor is szerintem a szökési hajlama miatt jobb, ha a nyakában van. Illetve egyszer fényes nappal egy pitbull nekiugrott és a nyakörv+biléta mentette meg, mert megakadt a nyakra támadó kutya szájában, úgyhogy mindenképp nyakörv! Hám van rajta sétáltatáskor, párom mániája hogy 'túl szoros a nyakörv' igy lazábbra van véve, ha azon lenne a póráz, szerintem előbb utóbb ki tudná húzni a fejét belőle.

-Legjobb kinti kutyák melyikek? Gondolom alapból a nagytestűek, pl német juhász stb. amiknek a szőrzetük testfelépítésük genetikájuk miatt jobban tűrik az időjárást (hideg-meleg).

-Ha az első kutya azt jelenti, hogy valakinek még nem volt köze kutyához, akkor elkövethet nagy hibákat. Van aki első kutyával már úgy kezd, hogy előtte volt rokonának, ismerősének, cégnél stb kutyával tapasztalata vagy érdekelte a téma és nagyon jártas benne, akkor esetleg jobban tudja kezelni első saját kutyaként is a kutyát. Gondolom erre értik.

2020. okt. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

Először érdemes egy kutyát venni és azt felnevelni, ami ha jól sikerült, jöhet mellé a második. Két kölyök nem javasolt egyszerre kezdőnek.

Területvédelemre javaslom a komondort.

2020. okt. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!