A kutyusom zöldeset kakilt ma egyszer ez probléma?
"Zöld szín: a széklet színét erősen befolyásolja az elfogyasztott táplálék. Ha kutyánk előszeretettel legelészik, az emésztetlen fűszálak csomókban összegyűlve távoznak, ugyanakkor a kevésbé minőségi eledelekben található mesterséges színezékek is zöldre (akár kékre) festhetik a kakit. A fűevés emésztési probléma tipikus jele lehet, érdemes megfontolni másfajta étrendre történő átállást vagy apró módosításokat, például kiegészíthetjük kutyánk eledelét zöldséggel vagy gyümölcsökkel. Ez lehet nyers reszelt répa, alma a könnyebb emészthetőségért, de puhára főzve is hozzáadhatjuk aprított formában."
Forrás: [link]
En sosem latom milyet szarik a kutyam, mert szegyelosen bemegy a susnyasba es csak dolgavegeztevel jon vissza. Nem szokasom a kakijat vizsgalgatni :)
Fuvet amúgy inkabb kihanyja es nem a széklettel távozik … nem is tudja megemeszteni, hiszen nem novenyevo.
4-6-7, Nem állnál le az ostobaságoddal? Már az első válaszodból is felfogta mindenki, hogy nem voltál jelen, mikor az észt osztották, felesleges volt még két fszságot ideírni.
Igényes ember felszedi a kutyája után a szart, de ha nem is (mert egy lusta dög) mivel sok mindent elárulhat a színe, állaga, legalább egy pillantást vet rá.
Kérdező, a kakis cikket csak gyorsan idelinkeltem tegnap. Nekem a kutyám májbetegségére adott gyanút a napokig tartó sárgás, híg széklet, azonnal mentünk az orvoshoz, volt vérvétel, és annyira gyorsan sikerült elcsípni a betegséget, csak emiatt a gyanú miatt, hogy az első vérvétel még meg sem mutatta a megnövekedett értékeket, csak amit 3 nappal később végeztek, de ekkora már voltak egyéb tünetei is. Akkoriban volt egyszer-kétszer zöld széklet nála is, és azóta is többször előfordul, mert ő egy legelésző kutya. Akkor az orvos is azt mondta, hogy a zöld általában nem jelez nagy bajt, sok füvet eszik, de annak az okát is meg kell keresni, hogy miért eszik annyi füvet, általában ilyenkor a kapott táplálékkal akad gondja. Mindenesetre, ha a zöld széklet egymás után sokszor előfordul, akkor egy telefont az orvoshoz megérhet. Az a biztos.
Jajj, mar megint itt van ez az alabais eszoszto. Szegyelld el magad, amiert nem szeded fel! Remelem egyszer valaki a kepedbe nyomja, ha en meglatlak, biztosan utanad hajitom. A kutyadnak is tobb esze van, mint neked, ez az elozo valaszaidbol mar olyan nyilvanvalova valt. Igen, most johetsz megint privatban fenyegetozni te szanalom! :)
Kerdezo, nekunk altalaban akkor van zoldes arnyalata es kicsit nyalkasabb is, amikor nem megfelelo a tap. A Bosch baranyos-rizses tapjatol nagyon zoldes volt. En is nagyon megijedtem, de az elso valaszolo sem kerdezett butasagot, mert nalunk peldaul masodszor valoban marhas tap okozta. Hiaba premium tap, a marhat nem birjak, megy tole a hasuk.
Sok esetben a széklet színének elváltozását a bevitt táplálék is befolyásolja, ha a színváltozás csak alkalmanként jelentkezik, nincs ok az aggodalomra. A széklet színének megváltozása ugyanakkor valamilyen –enyhébb, súlyosabb− betegséghez, esetleg bizonyos gyógyszerek szedéséhez is köthető. Ennél is gyakoribb azonban, hogy a jelenség az emésztőrendszer, vagy kifejezetten egy bizonyos emésztőszerv zavarára utal.
Az epefolyadék egyik összetevője a bilirubin, ami nem más, mit a hemoglobinok bomlásterméke. Ebből jön létre az anyagcsere során a stercobilin, ez színezi barnává a székletet. Amikor a táplálék túl gyorsan halad át a vastagbélen, a szintén az epében jelenlévő zöld pigmentet, a biliverdint a szervezet nem tudja feldolgozni, a széklet ezért nem válik barnává, hanem zöldes színezetet kap. Ez az oka annak, hogy a hasmenés egyik gyakori velejárója a zöld széklet. Hozzájárulnak a széklet zöld színének kialakulásához a klorofilban gazdag zöldségek, például a spenót, a rukola, a petrezselyem, a brokkoli, a fejes saláta, a zöldbab, a borsó és egyéb zöld levelű élelmiszerek is, valamint a nagy mennyiségű vasat tartalmazó táplálékok, illetve étrend-kiegészítők. Zöld székletet eredményezhetnek a leginkább csomagolt élelmiszerekben felhasznált erős ételfestékek, különösen azok esetében, akik érzékenyek ezekre az összetevőkre.
Bizonyos gyógyszerek szedése is okozhat sötétzöld székletet. A hashajtók miatt rosszabb lesz a tápanyagok felszívódásának hatékonysága, ezért a festékanyagok könnyebben bekerülnek a székletbe, míg az antibiotikumok egy része elpusztítja a jótékony bélbaktériumokat is, a mikroorganizmusok hiánya pedig hozzájárulhat a zöld széklet kialakulásához. Ez azonban rendszerint átmeneti elváltozás, a gyógyszerek elhagyását követően a széklet színe is normalizálódik.
A zöld széklet háttérben betegségek is állhatnak: ilyen az akut gyomor- és bélhurutgyulladás, a Colitis ulcerosa, illetve a Clostridium vagy a Pseudomonas aeruginosa baktérium miatt kialakuló vastagbélgyulladás. Ritkán, a zöld székletért az úgynevezett „Mirizzi szindróma”− az epekövesség szövődménye− tehető felelőssé. Szintén okozhat zöld székletet az IBS, illetve a glutén vagy az erős fűszerek okozta emésztési zavarok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!