Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről a tápról?

Mit gondoltok erről a tápról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A Sam's Field Lambd & Rice Light & Senior tápról van szó, mi a véleményetek róla?

[link]


Én egész jónak látom, de sajnos nem értek hozzá annyira.


Köszi!



2020. aug. 11. 21:17
 1/10 anonim válasza:
100%
Egész jónak tűnik, és a beltartalom is rendben van, szerintem nyugodtan próbáld ki, de csak kis kiszerelést vegyél belőle első körben.
2020. aug. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

A nyersrost több mint 3%. Ha több a nyersrosttartalom, akkor gyorsabban megy az állat emésztőrendszerén át a táplálék, aminek következtében a szervezet nem tudja megfelelően kiválasztani a számára fontos tápanyagot. Szóval ha több a nyersrost tartalma akkor hasmenése lehet a kutyának. A többi jó! A kalcium, foszfor-t nem tudom! De szerintem jó!


De azért kérj tanácsot az állatorvosodtól!

2020. aug. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Én nem veszek már, csak márkás és jó referenciákkal rendelkező tápokat. Ilyen "bevásárlóközpontos" saját márkás és egyéb fura cuccokkal nálam már voltak gondok. Éppen az említett hasmenés. Érdekes volt tapasztalni, hogy mennyire nem stimmelnek ezek a dolgok az állatnál és hogyan meghajtotta egy vacak táp szegény kutyát. Plusz nekem is az undor, hogy utána rendbe tenni a szőrét, lemosdatni a nyomokat stb. Biztosan kutya függő is a dolog, hogy mennyire érzékeny és mit bír, de én nem kísérletezek a kutyámon többé.
2020. aug. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se rossz, bár azt kicsit hiányolom, hogy hány százalékban tartalmazza a bizonyos összetevőket, mindenesetre az mindenképp jó, hogy bárányhúst tartalmaz a legnagyobb százalékban, hiszen a felsorolt összetevők közül az az első, ez alapján szerintem ez egy jó tápnak számít és a beltartalom is oké.

Én ebben az árkategóriában egyébként ezt a tápot szoktam javasolni: [link] én ezt azért szeretem nagyon, mert hidegen sajtolt, így jobban fel tudnak szívódni a tápanyagok, vitaminok, ez egy sokkal kíméletesebb eljárás, így a fehérjék, szénhidrátok nem mennek át egy strukturális átalakuláson, aminek következtében veszítenének a tápértékükből. De ez csak személyes vélemény, tapasztalat, van amelyik kutyánál nem látszódik semmi különbség, ha nem hidegen sajtoltat kap, akkor se. Szóval ha ez a Sam's field táp szimpatikus nyugodtan tegyél vele egy próbát, tényleg nem rossz választás, annak ellenére sem, hogy nem túl közismert :)


#3 kevés táp van, ami a royal caninnál "márkásabb" szinte nincs olyan állatorvosi rendelő, aminek a falai ne lennének royal caninos képekkel kiplakátolva, mégis egy marék hulladék az a táp ár/érték arányban mindenképp. Szóval én nem gondolom azt, hogy csak a márkás, sokak által ajánlott táp lehet jó, lásd a royal canint még sok állatorvos is ajánlja, mindenki ismeri és mégis igazából nem más, mint túlárazott gabona minimális mennyiségű hússal.

2020. aug. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egyébként megtaláltam a százalékos leosztását is az összetevőknek: [link] (bár ezt megtehettem volna előbb is, bocsi :D)


Köszi az ajánlást, négyes, utánanézek ennek a Markus Mühlének is! Olvastam már róla korábban egyébként, szimpi volt, de most nézelődés közben valahogy kiment a fejemből.


Hármas, én nem gondolom, hogy ez a Sam's Field "fura cucc" lenne (gondolom a bevásárlóközpontos saját márkás dolgot nem feltétlenül erre írtad), hanem egy nem túl ismert táp nem túl rossz összetevőkkel. Megértem, hogy nem kísérletezgetsz, de én muszáj vagyok, míg nem találom meg a megfelelő tápot az idősödő kutyámnak, és hidd el, nem a Chappi-Pedigree vonalon nézelődök.

2020. aug. 11. 23:39
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Rizs burgonya?? Kutanak? Tonkreteszi az izuleteket a gabona. A burgonya meg rizs gabona... de hajra... Aztan majd prokalkozhatsz utolag zoldkagyloval stb...
2020. aug. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, én minden véleményt szívesen meghallgatok, ha azt normálisan mondják, szóval akkor légyszi, hatos, írj valami tanácsot, mit adjak a kutyának. (A burgonya nem gabona)
2020. aug. 11. 23:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Esetleg Brit Premium vagy Josera? Vagy ha tudsz annyit áldozni Brit Care.
2020. aug. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Minimális szénhidrátra igenis szüksége van a kutyáknak és a rizs vagy a burgonya még mindig jobb, mint búza, kukorica, rozs stb. Nem véletlen adnak a barfosok is 10%-ban reszelt zöldséget a kutyának, sőt valaki többet is, habár azt mondják nincs összefüggés sok barfos kutya lesz vesebeteg, akiknek fehérjecsökkentett étrendre van szükségük, tehát több szénhidrátot kapnak, ami általában rizs.

Nyilván nem mindegy, hogy mennyi az a szénhidrát, ezért érdekelt volna, hogy hány százalékban van benne a bárányhús, a rizs, a burgonya stb, ezt a másodszor linkelt oldalon sem találtam meg, az analitikai összetevők az más, abból azért nem lehet pontos következtetést levonni, mert az a 24% fehérje nem biztos, hogy csak a bárányból van benne, itt a növényi fehérjéket, meg a csirkéből származó fehérjét is hozzászámolják.

Egyébként megnéztem, ennek a tápnak az összetétele szinte semmiben nem különbözik a brit care bárányos tápjától és akkor már ár/érték arányban ez a táp jobb választás lenne.

2020. aug. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A Josera Balance (amit idősebb kutyáknak ajánlanak) összetevőlistája kukoricával kezdődik, a Brit Premium senior második összetevőjétől zab, búza, kukorica, ezért nekem nem túl szimpik :(


A második oldalról, amit linkeltem az összetétele a Sam's Fieldnek: bárány 35%, rizs 29%, burgonya 15%, baromfizsír (tokoferol keverékkel tartósítva, E-vitamin forrás) 6%, lazacolaj 2%, természetes ízesítőanyagok 2%, szárított alma 2%, sörélesztő 2%, paradicsom 2%, Yucca schidigera kivonata 2%, sárgarépa 2%, ásványi anyagok, DL-metionin, L-lizin, mannán-oligoszacharidok, frukto-oligoszacharidok, probiotikumok


Köszi mindenkinek a segítséget! Még agyalok, hogy ez legyen vagy a Markus Mühle :)

2020. aug. 12. 14:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!