Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy fejlett pl nemetjuhasz...

Ha egy fejlett pl nemetjuhasz ràmtàmadna, olyankor elèg a poràz, vissza tudnà tartani a gazdàja?

Figyelt kérdés

Engen kb 3 szor tàmadtak màr meg kutyàk.

Csak kerdezem.



#poraz véd barmitöl is?
2020. aug. 10. 08:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez a gazdájától függ. Pl. Én tudom, hogy bármilyen helyzetben megtudom tartani a 30 és a 20 kilós kutyámat, de csak külön-külön.
2020. aug. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha normálisan nevelte akkor visszatudja tartani, viszont ehhez kell az adott pillanatban a gazda lelkijelentélete pánik nélkül. Ha bepánikol akkor hiába van pórázon a kutya, mert elrántja.


2x támadott meg kutya, a gazdák szedték le rólam mindig. Ők nem voltak pórázon, viszont nyakörvnél fogva húzták arrébb.

2020. aug. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Nekem tk-s német juhászom van. Jó idegrendszerű és jó nevelt/szocializáció.

Kevesen tudják úgy megtartani, ha nagyon megindul. De a jó nevelés csodákra képes.

Engem is anno német juhász támadott meg, a gazda hamar leszedte rólam, a lábamon látszik a nyoma. A pincsimet is német juhász szedte szét, ott a gazda és én se tudtuk időben leszedni a kutyát.

Őrzővédőnél, igaz nehezzen, de nő létemre megtartom, de azért itt se indul be túlzottan.

2020. aug. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nő létemre a 40 kilós malamutomat meg tudtam tartani (még úgy is, hogy hám volt rajta, nem nyakörv és telente szánkó elé volt fogva, szóval tudott húzni rendesen).

Nyilván akkor van rá esély, ha a gazda figyel és készül a helyzetre, teljesen váratlanul simán kitépte volna magát a kezemből.

Szerintem (akarat és/vagy izom)gyenge ember kezébe nem való engedetlen, neveletlen közép- vagy nagytestű kutya, mert nagyon veszélyes helyzetek tudnak létrejönni egy pillanat alatt. Aztán kérlelheted mézes mázosan Zeuszkát, hogy ugyan köpje már ki Gizi néni lábszárát..

2020. aug. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első is írta, a gazdától függ, nyilván egy 40kg-os gyerek vagy egy 50kg-os nő nehezen tart meg egy teljesen feszült, támadni akaró 40kg-os kutyát. Kevesen tudják, de pont ezért egyébként az állatvédelmi törvény nem csak azt rögzíti, hogy pórázon kell sétáltatni a kutyát, hanem azt is, hogy csak olyan személy sétáltathatja, aki képes kontroll alatt tartani, visszatartani. Tehát ilyen értelemben a póráznak igenis valódi védelmet kéne nyújtania, az más kérdés, hogy a valóságban ez alakulhat másképp, bepánikolhat a gazda, meg azért egy ekkora kutyában akkora erő van, amit egy átlagos felnőtt is nehezen fog vissza, ha a kutya teljes erőből támadni akar, szóval sok mindentől függ. Az megint más dolog, hogy a törvényben az is benne van, hogy agresszív, veszélyes kutyát (nem fajta szerint van meghatározva, egyedre vonatkozik, tehát olyan nincs, hogy az összes németjuhászt, bullt, stb.-t, csak akkor ha agresszív, de ez akár egy csivava is lehet) csak szájkosárban lehet sétáltatni, de ez megint olyan, hogy egy nem tökéletesen kontroll alatt tartott, kevésbé fegyelmezett kutyánál előfordulhat, hogy olyanra kapcsol be teljesen váratlanul, amire előtte soha és amíg nem okoz sérülést, addig a gazdi eldöntheti, hogy indokoltnak tartja-e a szájkosár használatát és általában nem tartják annak.


Én egyébként a pórázon sétáltatott kutyáktól kevésbé félek, igaz a póráz feszülése sokszor még inkább ösztönzi a kutyát a támadásra, főleg ha hámban van, de azért a pórázzal visszarántani is könnyebb. Nálunk a rossz kapu mögül kijutó, a "portájukat" kirontva védő kutyák sokkal veszélyesebbek, főleg ha többen vannak, nem egyszer támadtak már meg ilyen kutyák és olyankor az se számít, hogy nem egy hatalmas németjuhász, csak egy térdig érő keverék, ha megijedsz, pánikolsz, akkor az is tud komoly sérülést okozni, nekem a lábamat kapta el két kb. foxi méretű keverék. Szóval én itt falun úgy vagyok vele, hogy amelyik kutyára legalább annyit szánnak, hogy elviszik sétálni, azzal talán többet is foglalkoznak, jobban szocializálják és ott a kerítés is olyan, hogy nem tud szökni a kutya. Ezek a házőrzőnek tartott, kerítésen ki-be járkáló kutyák, akik idegent csak akkor láttak, amikor kirontottak rá, egymást hergelik támadáskor és a gazdájuk ki tudja hol van számomra sokkal ijesztőbbek, sokkal inkább tartok tőlük, nyilván azért is, mert így már ért engem is támadás, pórázon lévő kutya még soha nem harapott meg.

2020. aug. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Én meg tudnám tartani, de nem jelenthetem ki, hogy bárki más is.

Dobermannokkal jártam őrző-védőzni, meg tudtam tartani őket.

2020. aug. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer a kiképző póráz egyik karabinere tört el. Szerencsére mind a két vége a kutya nyakörvén volt, és a másik megtartotta.
2020. aug. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

En a porazt megtartani megtudom, de ha nem engedem el akkor ugy repulok a poraz vegen mint Karoly bacsi a Frakk mesebol. :)


Normalis kutya nem tamad meg foleg nem, ha porazon van!

2020. aug. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Meg KELL tudni tartani. Aki nem tudja megtartani/kezelni a saját kutyáját az ne vigye ki a portáról, vagy csak zárt, embermentes helyekre.

Egész életemben Német Juhászaim voltak/van. Már 16 évesen is vissza tudtam tartani a kutyámat. Ez nevelés, és tanulás kérdése. Vannak módszerek amiket ha követsz és betartod a sétáltatás pórázas szabályokat, miszerint stabilan fogod MINDIG a pórázt, és a kutya nyakörve stabilan, nem lazán van a kutya nyakán, MEG KELL TUDNI tartani a kutyát.

Agybajt kapok mikor viszem a kutyát sétálni, és összefutunk egy nagyobb testű kutyát sétáltató családdal, ahol a kutyát az éppen csak a kutya marjáig érő gyerek sétáltatja. És mivel én is kutyával vagyok szabályosan lerántja a másik kutya szerencsétlen gyereket, mert kíváncsi/agresszív. Aztán a szülő bosszankodik... Na ez szerintem veszélyeztetés. Vittem már a kicsi unokaöcséimmel a kutyát sétálni, SOHA NEM ADTAM a GYEREK kezébe a pórázt! Nem azért mert húzna a kutya, mert gyönyörűen sétál, de bármikor történet valami ami miatt a kutya belendül.

A felelőtlen emberek vannak és mindig is lesznek. Minden kutyatámadást sajnálok, és borzalmas élmény lehet. Én szerencsés vagyok, mert ilyen velem sohasem történt, de én mindent megteszek annak érdekében, hogy az én felelősségem alatt lévő kutyának ilyenre lehetősége se legyen!

2020. aug. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Nalunk a tarsashazban van egy 80 kg-os orias nemetjuhasz,akit egy jarni alig tudo 80 eves neni visz le setalni es ellenseges a kutyakkal megtamadja oket. Nagyon feltem a sajat kutyam. Hogy lehetne eltavolitani onnan? Nyiltan nem jelenthstem be. Nem akarunk ellenseget a hazban.
2020. aug. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!