Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni ilyenkor?

Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés

nemrég odaadtunk egy kiskutyát egy férfinek, mert mi nem tudtunk róla gondoskodni. Anyu dolgozik, én suli és munkahely között tengődöm, mamám beteg.

Megkértük, adja vissza ha baj van (orvos, nincs már neki hely, stb) nem írtunk semmilyen papírt, szóval a kutyus úgymond a nevünkön van, a miénk.

Mindig érdeklődtünk felőle, jól van, boldog, eszik eleget

De a napokban megláttunk egy képet a facebookon, hogy a kutya kóborol, ezért felhívtuk a férfit, aki aztmondta hogy nem az övé, mi viszont felismertük hogy az bizony ő.

Kértük, hogy akkor hadd nézzük meg még ma, és aztmondta ma nem jó, majd jövőhéten(?) és mikor mondtuk, hogy persze akkor már biztos befogja az utcáról ránk csapta a telefont. Van egy olyan sejtés is, hogy eladta valakinek abban az utcában, és tőlük szökik ki.

Mit lehet ilyenkor tenni? :( már napok óta folyamatosan ott nézelődünk, de a kutyát nem látjuk sehol

ha elmegyünk a rendőrségre csinálnak valamit?


kérek mindenkit, hogy csak segítő szándékkal írjon, így is emészt a bűntudat, de sajnos akkor nem láttunk más megoldást, minthogy odaadjuk valakinek aki úgy tudja gondját viselni, ahogy kell


ti mit tennétek a helyemben? :(


2020. aug. 10. 00:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
chip nincs benne?
2020. aug. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat, pont ezt felejtettem leírni. Persze van benne!
2020. aug. 10. 01:50
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
AKKOR MIRE VÁrSz?
2020. aug. 10. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Bocsi, de ezt nem értem, kifejtenéd?:)
2020. aug. 10. 02:40
 5/17 A kérdező kommentje:
Epp ezert tettem fel a kerdest. nem tudom mit lehetne ilyenkor tenni. Rendorseg? van erre valamilyen torveny?... tenyleg nem ertem
2020. aug. 10. 02:43
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A chip szerint a te neveden van, szerződés nincs. Akkor mész érte és oda viszed ahova akarod.
2020. aug. 10. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
de ha eladta? es nem veszi fel a telefont? rendorseg tud segiteni?
2020. aug. 10. 09:22
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a chip a ti neveteken van, ezért akkor is titeket büntetnek ha kóborol a kutya, valakinek valamilyen kárt okoz, jogilag a ti tulajdonotok (hiszen semmivel nem tudjátok igazolni ennek az ellenkezőjét) és a ti vagytok érte felelősek, ezért sem szabad csak úgy minden nélkül odaadni a kutyát.

Én jelen esetben elmennék a kutyáért és az új gazdának vagy bárkinek csak akkor adnám oda, ha írtok egy rendes szerződést, ami jogilag is megállja a helyét (két tanú, hivatkozás az állatvédelmi törvényre, az állat pontos adatainak rögzítése). Ebbe mindenképp írjátok bele, hogy az új tulajdonos vállalja, hogy x napon belül átíratja a chipet a saját nevére (ez önmagában még nem igazol tulajdonjogot, de ha valami történik a kutyával nem titeket vesznek elő egyből), illetve a tartási körülményeket is rögzítsétek és azt is, hogy mik azok a kritériumok, amik ha nem teljesülnek, akkor visszavehetitek a kutyát. Több menhelyen megtalálható az örökbeadási szerződés szövege, azt is felhasználhatjátok alapnak, de ha írsz egy emailcímet én is szívesen küldök neked, egy időben ideigleneseztem.


Az meg a ti döntésetek, hogy ilyen embernek visszaadjátok-e a kutyát, ha tudtok ideiglenesen vigyázni rá egy ideig, akkor szerintem a legjobb ha felveszitek néhány menhellyel a kapcsolatot, akik segítenek a gazdikeresésben, amíg nálatok van a kutya (ez nem jelenti azt, hogy közben ti ne kereshetnétek másik gazdit) és az új gazdi majd a menhellyel köt szerződést, az utókontroll a menhely feladata lesz és a szerződés is jobban megállja a helyét, ha egy szervezettel kötik, meg a jobb menhelyeknek az erőforrásuk is jobban megvan hozzá (emberek az utókontrollhoz, sok menhelynek van saját önkéntes jogásza stb.).


A kutya egyébként honnan van? Tenyésztőtől, menhelyről vagy csak ti is találtátok az utcán? Azért kérdezem, mert az első két esetben ti sem adhatjátok csak úgy tovább, tenyésztőt, menhelyet értesíteni kell, ha már nem tudjátok ellátni és akkor ők visszaveszik.

2020. aug. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

nem tenyésztőtől van, de vettük.

2020. aug. 10. 10:22
 10/17 anonim ***** válasza:
65%
Keressétek meg a kutyát, és vigyétek haza. A ti kutyátok, ti felelősségetek. Ha nem akarjátok megtartani, akkor pedig felelősségteljes gazdát keressetek neki, és szerződéssel adjátok el, ivartalanítási kötelezettséggel.
2020. aug. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!