Milyen veszélyei lehetnek egy szuka ivartalanításának? (ha vannak veszélyei)
Jézusom..
Mi az,hogy az ivartalanítás nem zárja ki 100%osan a méhrák,gennyés méhgyulladás,petefészekrák kockázatát???!!
Ezeket mind kiveszik a kutyából,tehát max. a kukában rákosodhatnak el,ami meg ugye nem történhet meg..
Bocsánat, én írtam azt a választ, és tényleg hülyeséget. Azt akartam írni, hogy az emlőrák kockázatát pl. nem zárja ki teljesen. Csak mert az egyik ismerősöm kutyája a műtét után lett beteg. De meggyógyult:)
Szóval méhrák, és méhgyulladást nem fog kapni, ez tuti, bocsánat.
13:48- állatorvosi ajánlás, hogy legalább egy alma legyen a kutyának. Nálunk nem volt ilyen, elég korán is halt meg szegény leányzóm. Lehet hogy azóta enyhült az állatorvosi hozzáállás, de!
Egy dolgot felejtettél ki, azzal hogy a hormontermelés leáll, nem csak azok a betegségek nem jelentkeznek, de egy sor más tünet léphet fel, elég ha az emberi hormonhiányos betegségeket megnézed.. A különféle női hormonok erős egészségvédő hatásúak,(méhnyakráknak egyebeknek elenyészőbb az esélye és jól gyógyíthatóak,hisz új, embertől átvett betegségek,) mert ugye a szervezet biztosítani akarja a tökéletességet, az utódnemzéshez.
a farkasokkal nem érdemes példálózni, mivel az esetben ivarképes marad még a nem domináns szuka is, a hormonjai termelődnek, mitöbb, kölykezhet, ám kölykeit, ha a falka nem tudja eltartani, megölik.
Az állatorvosi kamara szerint nem kell,hogy 1x legxen alma..
mindenki eldönti,hogy kinek hisz..egy fórumozónak,vagy a Kamarának..
számomra egyértelmű,hogy kinek.
ráadásul a kedves utolsó hozzászólónak nem is biztos,hogy ivartalanítva volta kutyája.
az állatorvos max. azért ajánlja,hogy egyszer szüljön mert az neki plusz pénz,nem is kevés és utána könyebb kuvenni a méhét.
egyébként kedves utolsó nézz már körül egy menhelyen.oda az ilyen hülyék miatt termelődik az újabb meg újabb utánpótlás.
"állatorvosi ajánlás, hogy legalább egy alma legyen a kutyának."
Szeretnék találkozni és elbeszélgetni azzal az állatorvossal, aki ilyeneket ajánl. Visszaadhatná a diplomáját... Ezen kívül az állatorvosi hozzáállás nem enyhül :o), hanem a tudomány állása fejlődik.
A Magyar Állatorvosi Kamara (MÁOK) szakmai indokok alapján támogatja és ajánlja a kedvtelésből tartott kisállatok ivartalanításának elvégzését.
De h még kattintanod se kelljen, itt a lényeg:
Kérdés: Szükséges-e akár a kan, akár a szuka kutyáknak életükben párosodniuk.
Válasz: Nem.
Kérdés: Szükséges-e bármilyen okból a szukáknak életük során legalább egyszer elleniük?
Válasz: Nem.
21.54: a hülyeségek összehordásából csillagos 5-ös :o)
"de egy sor más tünet léphet fel, elég ha az emberi hormonhiányos betegségeket megnézed.."
A hormonhiányos betegségek teljesen más mechanizmusúak mint az ivartalanítást követő csökkentett hormonTERMELÉS - igen termelés, mivel teljesen nem áll le a termelés, csak lecsökken a minimális szintre mivel nem kell például szabályoznia a ciklust, az esetleges tejtermelést.
"méhnyakráknak egyebeknek elenyészőbb az esélye és jól gyógyíthatóak,hisz új, embertől átvett betegségek"
Ez a mondat biológiailag úgy összefüggéstelen ahogy van. Mi az h a méhnyakrák embertől átvett betegség?? Mégis hogyan?
"mert ugye a szervezet biztosítani akarja a tökéletességet, az utódnemzéshez. "
Ezek után nem is értem, h az orvosok miért keresik a rák ellenszerét, hisz csak a szervezetre kéne bízni...
De mindenesetre nagyon hangzatosak és tudományosan hangzóak voltak a frázisaid.
Érdekes h a te véleményed szembemegy a Magyar Állatorvosi Kamara ajánlásával, valamint az Amerikában évtizedek óta végzett ivartalanítások tapasztalatai (kicsit régebb óta csinálják és kicsit fejlettebb a tudományos hátterük).
Látom, kardoskodtok emellett( mármint hogy nem kell ellés) , rendben, mindenesetre még kb két éve is, mikor engem már nem érintett a dolog( akkor már kan kutya), ezt javasolta az állatorvos.
Egyébként nem plussz pénz, nem kell nála elletni, csak az oltásokat kell majd nála beadatni.., és nem kell hogy gazdátlan kutyusok sokasága kóboroljon, ahogyan tenyészállatoknál is célszerű legfeljebb négy utódot meghagyni, úgy lehet más kutyáknál is csökkenteni a számot, akár egyetlen egyre.
A kóborló állatok számát amúgy sem a felelősségteljes gazdik növelik( akik mellett nyilván nem sok esély van arra, hogy ellenőrizetlenül almoljon a kedvence), hanem az a sok szemét, aki csak kidobja a kutyáját az autópálya mellett, aztán falkába verődve szinte potyogtatják az utódokat. Őket kellene leugatnotok, nem pedig azt, aki kockázatosnak látja ezt, és a saját kutyáját nem csonkítaná, így másnak sem ajánlja, nyilván "laikus" véleményként..
Egyébként Dalmim volt, 10-12 évig elvileg elélnek. Nem volt semmi egészségügyi problémája, még öröklött sem, minden szempontból tökéletes volt, vagyis nyilván a fajtastandard szerint nem, mert összeértek a foltjai... Imádtuk, így megpróbáltuk ilyen módon, kicsit túl óvni, de lám kár volt... Tőle 8 évesen búcsúztunk.
Továbbra is fenntartom, hogy a fent említettek embertől átvett, életmódból adódó bajok. Nagyon fontos, hogy odafigyeljünk arra, mivel etetjük. Ahogy magadnak sem veszel mindenféle szemetet ételnek, mert tudod, hogy egészségesen kell táplálkoznod, úgy neki sem szabad. Igyekezned kell a lehető legvegyszermentesebb, ám tiszta környezetet biztosítani neki.
A csökkent hormonszint pedig nagyon kockázatos a hormonhiányos betegségek szempontjából. Minden test legyen az kutya vagy ember, finom egyensúlyok által fenntartott. Ha kiveszel belőle akár egy keveset is, az egyensúly felborulhat.
Nem azt mondom hogy szükségszerű, hogy így legyen, de a kérdező a kockázatokról érdeklődött, és ez igenis kockázat.
Nézd nekem van olyan ember nő rokonom, akit már 5 éve "kipakoltak" mert már túl volt a szülőképes koron, és miután levettek egy cisztát a méhéről, és az visszanőtt, ezért az (ember)orvos javasolta a teljes nemiszervrendszertől való megválást. Elmondom neked, hogy azóta nem hogy nem volt semmilyen komolyabb belső szervi megbetegedése, de az öröklött pajzsmirigy túltengése is elmúlt.
Biztosan azért ajánlotta az emberorvos a "csonkítást" mert az olyan veszélyes. Gondolkodj már!
A rák meg hogyan került a kutyába az emberből? Gondolkodj már! A rák nem egy vírus! Sőt valószínűleg régen is benne volt a kutyában is, csak épp nem volt olyan fejlett az állatorvostudomány, hogy diagnosztizálni tudja, meg nem is volt jellemző, hogy kutyákat komolyabb vizsgálatokra, vagy esetleg boncolásra vigyenek.
Állatorvos vagy? Tanultál felsőoktatásban biológiát?? Nem úgy nézel ki.
Egyetlen, a te, általad nem bizonyított, feltételezéseken alapuló példád áll szembe a tudományos állásponttal.
Ha már ennyire bevontad az emberi biológiát is az érvelésedbe - aminek köztudottan nem sok alapja van a kutyák szempontjából. Megjegyzendő, nem is gondolnád, h hány nőnek nincsen már méhe. Megdöbbennél. Többek között anyukámnak sem - már vagy 10 éve. És nincsen semmi baja, nincsen hormonhiányos betegsége, rendszeresen jár szűrésekre és nyoma sincs semmilyen rendellenes elváltozásnak.
A másik, h a legtöbb nemi szervhez kapcsolódó daganatok (méh, emlő, tejmirigy, prosztata, here stb) kialakulása ösztrogén és tesztoszteron függő. Erre egy idézet egy állatorvosi írásból:
Bizonyított tény, hogy a nem ivartalanított nőstényekhez képest
* 0,5%-ra csökken a tejmirigy-daganatok valószínűsége, ha az első tüzelés előtt ivartalanítják a szukát,
* 8,0%-ra csökken az esély, ha a műtét az első két tüzelés között történt és
* 26,0%-ra csökken, ha a második és a harmadik tüzelés között végzik el a beavatkozást.
A menhelyek meg igenis az egyszer elletőtől IS tele vannak - számolj!
Egy szuka ellik egyszer kb 6-ot - abból 2 szuka. Abból csak egy kerül olyan idióta gazdához aki tovább elleti megintcsak egyszer. Újabb 6 kölyök. És akkor még nem beszéltünk a férfiasságukat a kutyára kivetítő kan gazdikról, a felelőtlenül tartott kanokról, akik kedvükre kóborolnak és szaporodnak a tüzelési időszakokban. Hány új élet is jött a világra csak azért mert egy szuka egyszer ellett, csak mert valamilyen szűklátókörű, korral haladni nem akaró, magát állatorvosnak valló idióta azt mondta? De hajrá Magyarország! (érdekes h a nyugati országokban teljesen elfogadott, természetes a kutyák ivartalanítása és az egyszeri ellés elvének elvetése - nincsenek is akkora problémáik a kóbor kutyákkal mint nekünk - érdekes adat amely a kutyatartási kultúrát tükrözi: Finnországban 5 millióan élnek - Magyarországon 10 millióan, Finno-ban 7000-en agilityznek versenyszerűen, Magyaro-on 200-an)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!