Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszélyes a szívféreg?

Veszélyes a szívféreg?

Figyelt kérdés
a kutyánkat szívféreggel diagnosztizálták de tünetmentes. a szívritmusa is rendben van és a légzésével sincsenek gondok, teljesen tünetmentes. de a knott teszt kimutatta nála. megéri elkezdeni a gyógyzseres kezelést? milyen veszélyei vannak a kutyának az életére tekintve? mennyi esélye van ezt túlélni?

2020. aug. 7. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem olyan rossz az állapota, én inkább egy olyan (tabelttás) kezelést kérnék (mert MINDENKÉPP kell valahogy kezelni ezt az állapotot), ami a vérbe űrített lárvákat pusztítja, folyamatosan. Ha azok folyamatosan ki vannak irtva, akkor csak annyi felnőtt féreg lesz a szervezetében, amennyi most is: azok meg egy idő után úgyis megdöglenek.


Van egy másik módszer, amikor a felnőtt férgeket kezdik irtani, asszem ilyenkor injekciózzák a kutyát és hónapokig ketrecnyugalomra kell kényszeríteni, na, azt én tuti nem vállalnám be, ráadásul elvileg egy sokkal fájdalmasabb herce-hurca is. (+ Sok felnőtt, döglött féreg egyszerre a szívben konkrétan életveszélyes...)

2020. aug. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
2020. aug. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Most még kezelhető gyógyszeresen. Ha nem kezelitek, elpusztul. Ez egy nagyon jó videó a témában, érdemes megnézni:


[link]

2020. aug. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Milyen stádiumú a fertőzöttség?

Ha még csak a teszt mutatta ki, nincs ok az aggodalomra. Ki lehet kezelni.

"A fertőzöttség klinikai megnyilvánulásának 4 fokozata ismert. Enyhe fokú, mikor tesztekkel igazolt a fertőzöttség, viszont tünetmentes az állat vagy csak nagyon ritkán köhécsel. Közepes állapotban már általános köhögés, fáradékonyság, rendellenes légzési hangok jellemzőek a kutyára. Súlyosan fertőzött egyednél (nagy számú féreg van már a nagyon erekben) az eddigiek mellett esetleg szívzörej, máj megnyagyobbodás, hasvízkór, ájulást tapasztalhatnak a gazdik. A negyedik fokozatot “Vena cava szindrómának” nevezik, ilyenkor sokszor minden előjel nélkül az állat hirtelen elgyengül, légzési nehézség, légszomj alakul ki vérzékennyé válhat, vérvizelés figyelhető meg. Azonnali állatorvosi beavatkozás nélkül gyors elhulláshoz vezet ez az állapot."

2020. aug. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
a mi kutyánk egyértelműen az enyhe fokozatba sorolható, mivelé tesztekkel ki lett mutatva de szó szerint semmi tünet. volt röntgenen is és ott sem láttak benne még felnőttet, bár attól még lehet benne de kevés számban.
2020. aug. 8. 01:38
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kezeltessétek, mert amíg enyhe, addig jó. Innen még van kiút. Nem is értem a kérdésed. Kutyá vettél magadhoz, de nem kezelteted a baját??? :/ Az állattartás felelősséggel jár és vastag buxával. Ha a doki azt mondta neked, hogy van rá kezelés, akkor egyértelműen bele kell menni.
2020. aug. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

Atya ég... Ekkora sötétséget a fejedben!

Ezek a férgek szaporodnak, a tüdőben élnek és a szívig is leérnek. Igaz, hogy a kutya haláláig lehet, hogy 4-5 év kell, mert akkorra lesz annyi és akkora mennyiségű féreg a szervezetében, hogy már nem kap levegőt és szívelégtelensége is lesz. De a kutya garantáltan meghal. De persze 9 éve mindenhol hallani, hogy a szívférgesség terjed és védekezni kell ellene! Gondolom az ilyen apróságokra te sajnálod a pénzt!

2020. aug. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!