A kutyám eszi a szilvát, mit csináljak?
Az udvaron van egy szilvafa, amiről hullik a szilva. A lehullott szilvát megeszi a kutyám (legtöbbször a magját is). Próbálom összeszedni, de nyilván van, hogy a kutya előbb találja meg.
Mit lehet vele csinálni?
Lesz valami baja tőle?
A mi kutyánk a szőlőt eszi, amit elvileg nem lehetne. Körbekeríteni nem tudjuk. 12 éves, sosem volt beteg.
A szilvának a magját, ha szétrágja, szerintem nem lehet nagy gond. Ha lenyeli, az gáz. Azért ha van rá lehetőség, kerítsétek körbe, ne egye ész nélkül. Néha belefér hogy adtok neki, ha már ennyire szereti. Ezerszer jobb, mint az egyik kérdés alatti kommentelő, aki csokitortát ad a kutyának. :D (mérgező)
Az enyém egy igazi gyümölcsevő. Pl. mikor van szeder a fán a kertünkben, akkor szó szerint egész nap alatta fekszik, várja, hogy lepotyogjon. :D De a barackfa alatt is sokat fekszik. Nagyon falánk kutya, van, amikor a magot kiköpi, de van amikor ez elmarad. Aminek nem örülök, de próbálunk vigyázni azért, hogy ne egye meg. Ha napközben kint vagyunk a kertben, vagy kinézünk az ablakon, és látjuk, hogy van lepotyogott barack, akkor kimegyünk és kiszedjük neki a magot. :D
Szóval igen, kerítsd őt el a fától ha sok mennyiséget megeszik. De ha általában sikerül összeszedned előle a szilvákat, akkor szerintem nem szükséges elkeríteni őt a fától, néhány magtól nem lesz baja.
"Magvas gyümölcsök-fizikai károsodás, dózisfüggő enyhe cianidmérgezés
A kemény magvas gyümölcsök, mint a szilva, vagy barack elsősorban nem a ciántartalmuk miatt, hanem fizikai adottságaik miatt okozhatnak problémát a kutyusok tápcsatornájában. Ha az eb rároppant a magra, az szilánkosodva törik és a szilánkok karcolhatják, felsérthetik a bélcsatornát, ami a magok alakja miatt éppen bekövetkezhet akkor is, ha nem harap rá a jószág.
Ahhoz, hogy a fizikai károsodáson kívül mérgezést is okozhasson a szilva és barackfélék magjaiban található ciánvegyület, igen sokat el kellene fogyasszon belőle az állat, ami azért nem a legvalószínűbb eset. Ugyanakkor a datolyaszilva magjai alakjukat nézve nem tűnnek éppen a legveszélyesebbnek, mégis gyakran okoznak vékonybél-gyulladást és bélcsavarodást a kutyáknál."
Idezet innen: [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!