10 hetes kiskutya viselkedése megváltozott, hogy korrigáljam?
2 hete van nálunk egy keverék kiskutya. Eddig szót fogadott, szinte mindig sikerült behívni, leült, feküdt parancsra, már a pórázon sétálást is gyakoroljuk kisebb nagyobb sikerrel. Jutalmazom ha jól csinál valamit, jutifalattal, dicsérettel. Igyekszem minnel jobban lefárasztani, sokat szaladgálunk, labdázunk az udvaron. De tegnap óta kb. kezelhetetlen, nem jön ha hívom, meg se hall, csak megy a feje után, a játékaival is többször morogva játszik, rám is rámmorgott ha rászólok ha rosszat csinál. Azt látom rajta, mintha feszültebb lenne.
Mit ronthattam el, illetve hogyan tudnek javítani a viselkedésén?
Még nem rontottál el semmit. Épp, mint egy akaratos kisgyerek, vagy később, egy lázadó tini: ahogy nőddögél, önállósodik, úgy próbálkozik majd megtudni, hol vannak a határok, mennyi és milyen rosszalkodást engedhet meg magának, később át tudja-e venni a gazdi felett az irányítást.
Most jön a kemény munka: meg kell nevelni, tudatosítani kell benne, hogy ő a kutyus, te meg a gazdi . Ha jól csinálod, akkor rá fog jönni : az, hogy te tiltasz neki pár dolgot és te vagy a főnök, attól őt még semmi hátrány nem éri.
Akkor még ennél is határozottabban fogom kezelni, köszönöm a tanácsokat!
Egyébként nem foglalkozik vele ha rosszalkodik és "otthagyom", elfordulok. Szaladgál boldogan a másik irányba és talál más elfoglaltságot. Ezzel nem tudom, mit lehetne kezdeni.
10 hetes mégis mit vársz? Azt csinálja ami a dolga. Nem kell még ülni feküdnie meg pórázon sétálnia. Játszania kell, játékosan tanulgatni.
A behívás, meg majd inkább 8 hónapos korától aggasszon, amikor megsüketülnek.
Még nagyon fiatal, mondhatni ovis. Ne várj el tőle olyan dolgokat, amit egy idősebb kutyától. Tanítsd továbbra is, de játékosan, jutalmazva. Játssz vele sokat, rongyozzatok, labdázzatok, ne csak fegyelmező gyakorlatokat végezz vele. Még rövid ideig tud koncentrálni, ne várd meg, hogy elfáradjon és elkalandozzon a figyelme, akkor hagyd abba a feladatozást, amikor ő még lelkes és figyelmes. Tehát könnyedebben, lazábban, játékosabban kezeld most még.
Majd kamaszkorban jöhet a keményítés, akkor szükség lesz rá.
Egy 8-12 hetes kölyök még mindig viszonylag kicsi, még a nagytestű kutyafajok esetében is. Ezek a kölykök fizikailag nagyon érzékenyek, és egy kicsit ügyetlenek még. Rengeteg felügyeletre van szükségük ilyenkor, és a ketrechez is szoktatni kell, ha egyedül van. A szobatisztaságra nevelést már akkor kezdd el, ahogy a kiskutya megérkezik az otthonodba, de készülj fel rá, hogy az első hetek nagyon lassan és nehezen fognak telni. Ragaszkodj egy napirendhez, vidd ki a kutyád minden étkezés, ivás, szundiból felkelés után. A szobatisztaságra nevelés általában 12 hetes kortól kezd majd könnyebb lenni. 12 hetes kora előtt a kutyádnak még nem lesznek felnőtt fogai. Bár tejfogaik már 8-12 hetes korukban kezdenek kihullani, a fogzás tünetei csak a 12 hetes kor után jelentkeznek.
Mennyi idősen kezdjük tanítani kutyusunkat? - Fressnapf
www.fressnapf.hu › mennyi-idosen-kezdjuk-tanitani-ku...
8 hetes kor előtt könnyen fejleszthetjük az egyensúly érzékét, ami sokat segít a ... kiegyensúlyozott felnőtt kutyát fogunk kapni, akinek maximális bizalmát fogjuk ...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!