Ugyebár napközben dolgozom nem tudom a kutyámat mindig kivinni a kertbe , hogy WC- en . Van valami megoldás,hogy ne oda kakiljon napközbe ahova kedve tartja ?
Egy kutya szervezete más de gyorsabb az anyag cseréje mint az embernek. 1-esnek igaza van. Nem mindegy milyen fajta és az sem mindegy milyen idős a kutya. Mennyi vizet iszik és mennyit eszik.
Pl. Kistestű kutya vagy nagy testű kutya és stb van e valamilyen egészségi problémája. Fajta mozgas igenybol is valtozik a vizelet mennyisege is. Amelyik fajtanak nagy a mozgas igenye annak a szuksegletei sem korlatozodnak le napi egy pisilesre. De meg egy kis testu kutyanak se.
De amugy tenyleg hulyeseg ezen vitatkozni. A kerdezo vesz szepen kutya wc-t a kutyanak azt jó van. De a séta ne csak annyiból álljon hogy kiviszed a kertbe pisil azt csá hanem jól mozgasd meg minimum egy órát. De nem írtad a fajtát.
Szobatisztaságra nevelés.
Vésztartalékba pedig ahogy az első írta, pelus/újság.
Mondjuk kertes háznál furcsa ez a probléma, engedd ki a kertbe aztán kész.
Tudni kell, hogy a kutya mancsai kölyökkorban a dolguk végzése közben hozzászoknak egy bizonyos felület érintéséhez, amelyet aztán későbbi életükben preferálni, keresni fognak. Ugye ideális esetben ez a fű. Ha viszont úgymond "túltoljuk" a kutyapelenkát akkor a kutya a textil/papír érintését fogja megszokni és onnantól kezdve válogatás nélkül végzi a dolgát szőnyegre, padlószőnyegre, földön lévő ruhadarabokra, etc., mert ő már textil és textil között nem fog tudni különbséget tenni, nem fogja érteni, hogy a pelusra miért szabad pisilni, a szőnyegre meg miért nem.
Így lehet jól elrontani egy kutyát és azt hinni hogy "nem szobatiszta", meg veszekedni vele állandóan hogy miért pisil be, amikor szegénykém pontosan azt csinálja csak, amit megtanítottunk neki.
Az eredeti kérdésre visszatérve, a megoldás valóban a szobatisztaságra nevelés. Ha a kutya a házban végzi a dolgát, akkor nem szobatiszta, remélem ezt nem kell magyarázni. Általános szabályként a kutya ahány hónapos, annyi órát bír ki a dolga végzése nélkül. Tehát ha mondjuk egy éves kutyánk van akkor őneki 8-9 órát ki kell bírnia pisilés/kakilás nélkül. Hozzáteszem, illik megfelelően lemozgatni a kutyát mielőtt otthon hagyjuk, meggyőződni róla hogy megvolt a reggeli pisi/kaki, és akkor az ideje nagy részét pihenéssel tölti, nem járkálással, ugatással, meg saját maga szórakoztatásával.
Ha biztonságos, megfelelő kerítéssel ellátott kerted van, akkor valóban megoldás lehet egy kutyaajtó is, vagy ha csak nyitva hagyod a kutyusnak a terasz ajtót, hogy ki tudjon menni. Alternatív esetben kint is hagyhatod a kutyát (ha van neki kint háza, vize, árnyéka, etc.).
Mi a pelenkával azt értük el,hogy 3 éves koráig a szőnyegre pisilt! 1 évig nem volt lent szőnyeg sehol!!! akkor szokott le róla. De jelenleg 9 éves és van hogy még mindig oda pisil! bár szerencsére ez kb már évente 2-3 alkalomra redukálódott.
Akkor határoztam el,lesz még kutyám az le lesz hordva nem lesz pelenkára szoktatva!
5,6 kgos,ivartalan szuka.
Napi 3 sétával, reggel 8 körül 10 perc, este 5-6 körül 30-60 perc időjárás függő,este 23 óra körül 15-30 perc. Hétvégén meg 4 séta van, ebből kettő 60-90 perces a többi 10-20 perc.
Van egy 6,5 hónapos kutyám 4 hónapos kora óta szobatiszta! és azóta baleset sem volt!
Ő nála is ez a rend,de ő jön velem a melóhelyre,de ott is napközben még kiveszem 1x.
Ja most olvasom,hogy kertes házban laksz. Ott a legegyszerűbb a szobatisztaság,mert kiengeded. Esetleg munka előtt vidd el sétálni,hogy tuti biztosan pisiljen kakiljon. Míg kölyök addig sűrűn ki kell engedni.
De azt tud ha bent elvégezheti a dolgát akkor le nem szoktatod vagy nehezen a szőnyeg,ágy és egyéb dolgokra pisilésről. Mivel a kutya ezzel azt tanulja meg,hogy bent lehet!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!