Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszas szoktatás után sem...

Hosszas szoktatás után sem tekinti házának a házát a 8 hónapos németjuhászom, miért?

Figyelt kérdés
Már szoktattam kajával, van egy "gazdiillatú" ruha is a házában, még én is bemásztam szinte, és mégsem megy bele. Ha haragszom rá, vagy fél vmitől, akkor azaz első, hogy beleszalad, de ez nem tart tovább 1 percnél. Mindig velem akar lenni, soha nem marad magának, ott van ahol én. Lehet, hogy túlságosan ragaszkodik? A háza a családi ház sarkában van szinte.
2008. nov. 24. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is ilyen volt. Soha nem ment be a házába még ha esett az esö akkor se. Mi ráhagytuk és egy idö után rájött hogy ö neki az a hely jó.Próbáljátok ráhagyni.
2008. nov. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Utóbbi ötlet azért nem túl jó, tekintve hogy november van, kemény fagyok, és egy 8 hónapos kutyáról beszélünk.


Új a ház? Probléma lehet az is ha érzi egy másik kutya szagát, de lehet hogy csak egy szimpla ragaszkodásról van szó, ami a nj-nak sajátja!


Dícsérd sokat ha a helyén van. Máshogy nem fog menni csak kitartással!

2008. nov. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szerintem etetésnél a házában kapja meg a kaját, sok jutalomfalatot és mindenféle finomságot dobjatok neki a házba. az én kutyám így szoktattam hozzá a ketrechez, eredményesen. bár ha nincs kedve nem megy be ;) kísérd el a házáig és mond neki hogy menjen be és próbáld lefektetni és ha szótfogad jöhet a dícséret és a jutalomfalat :D

de ha ez sem hoz eredményt akkor ő nem szereti a házat, attól függetlenül hogy hideg van, a németjuhász nem fog fázni mert megnöveszti a bundáját akkorára. vannak kutyák akik nem szeretik az ólat ebbe bele kell törődni. neki így a jó ne eröltessük :)

2009. jan. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
az enyém is így kezdte, most meg már kitúr a házából hogyha "bemászok" kiengesztelni(ha pl keveset tudtam vele aznap játszani, megsértődik...elhúzza az orrát :DD) Amikor befogadtuk végig a fenekemben loholt, és sírt amikor bementem a házba, volt hogy a lábamnak ütközött, mert annyira követett... Megszokja egy idő után :) nálunk kb 1 hónap kellett a házhoz(más kutyáé volt előtte). Az önállósághoz több idő...
2011. jan. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!