Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megtanítani?...

Hogyan lehet megtanítani? Többi lent!

Figyelt kérdés
Van egy okos németjuhász kutyánk. Az alap parancsokat már tudja. Szeretném lefoglalni, arra gondoltam, hogy a szag alapján való nyomkövetést megtanítanám neki. Ezt otthon lehetséges, ha igen hogy? Próbáltam szakkönyveket keresgélni, de nem találtam

2020. máj. 25. 03:00
 1/6 anonim ***** válasza:
27%

Első és legfontosabb hogy a kutyád megőrüljön a labdáért, imádnia kell.

A labda a nyomkereső kutyák jutalma.



Van egy TV műsör ahol katonai kutyákat képeznek ki és ott nagyon jól bemutatják menet közben hogy hogyan is kell nyomkeresésre tanítani a kutyát. Sajnos a címét nem tudom.

2020. máj. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Melyik fajta keresés kell? A klasszik nyomkövetés, a mantrailing vagy területkutatás? De mindegyiket segítséggel kellene elkezdened, legalább addig, hogy megértsd a módszereket, elvárásokat. (Illetve utána azért, hogy az idegen nyomon is dolgozzon a kutya.)
2020. máj. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
38%

Leírom neked, hogyan kell megtanítani, hogy egy személyt nyomon kövessen.

1.a nyomokat nedves füves területen fektesd le:így könnyebben kiszimatolhatók.A nyomvonal elején csoszogj egy helyben:ez lesz a "szimatkatlan".így haladj egyenesen előre úgy 45 méter hosszan. Néhány méterenként helyezz el közben erős illatú jutalomfalatokat,pl virsliszeleteket, helyüket emlékeztetőként jelöld meg emlékeztetőként papírral vagy zászlóval.A nyomvonal végénél helyezz el egy tárgyat amely a te szagodat viseli.pl zokni, s tégy bele jutalomfalatokat hogy felhívd rá a kutya figyelmét.


2.Add rá a hámot a kutyára kb 3,5-4 méter hosszúra engedd a pórázt és vezesd oda a szimatketlanhoz.A szimat! és keresd! vezényszóval kerestesd meg vele az útvonal mentén hagyott 1. jutalomfalatot.Lassan haladj és hagyd hogy húzzon előre ne szidd le ha letért az útvonalról, de ne is hagyd magad letérni róla.


3.Amikor a kutyád a nyomvonal végére érkezik és orrával bökdösni kezdi a zoknit utasítsd arra, hogy lefeküdjön, és jutalmazd meg a holmiban talált jutalomfalattal.


4.Most a nyomvonalat vezesd tovább fokozatosan, úgy, hogy végül az eddigivel 90 fokos szöget zárjon be.Variáld a gyakorláshoz használt helyszíneket.Ha a kutya a szélirányban halad, lehet, hogy a levegőből veszi a szagot.tégy rá hosszabb pórázt, ahogy önnállósodik, és növeld a jutalomfalatok közötti távolságot.Ha nehezíteni akarod a dolgát, hagyd kihűlni, a nyomokat, mielőtt elindultok a nyomvonalon.


Írj ha nehézséged támadt vagy elakadtál.

2020. máj. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó! Hatalmas nagy köszönet, ha elakadok írok! Köszönöm!
2020. máj. 25. 11:46
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

#3, ez milyen munkához lesz jó? Hol hallottad ezeket a módszereket?

De nyilván lehet, hogy csak én vagyok úgy, hogy ha már tanít valamit a gazda, akkor azt jól tanítsa, ne kókler módon.

2020. máj. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
35%
#5 ez a személy nyomon követéséhez van, viszont nem lehet tudni hogy biztosan sikerülni fog, de ez egy könyvben volt, amit nagyon jól hozzáértők írtak
2020. máj. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!