Férges kérdés, előre is bocsi?
Van egy 8 hetes kiskutyám, tegnap fogadtuk örökbe szerződéssel. Hétfőn kapja az első oltását, mert semmit nem kapott ott, ahonnan hoztuk. Mindenesetre mivel lakásban van, ezért nem akartam megvárni a hétfőt, adtam enki a súlyának megfelelő Drontal Plust... Most a kakijában apró, rizsszemhez hasonló férgek vannak (halottak, legalábbis nem mozognak, és kisebbek mint a rizs, csak hasonlítanak rá). Akkor ezek most lárvák voltak? Vagy mi a helyzet?
Azt írja a csomagolás, hogy 1 adag elég, ha hétfőn kap a dokitól is, az nem árt, ugye?
Ha már adtál neki féreghajtót:
Ha azt látod, hogy nem mozognak, az jó, mert ugye ha beadod neki a féreghajtót akkor a férgeknek ki is kell jönniük. Nem semmisíti meg őket, nem tudnak eltűnni, ki fogja kakilni a kutya. Ez teljesen normális, egyébként nekem is ez volt és a doki mondta.
Ha még nem adtál neki:
Akkor valahonnan összeszedte.
Petra :)
Hétfőn mindenképpen mondd el ezt a dokinak, mert nem mindegy, hogy miből és mennyit adtál a kutyusnak.
Majd ő ezeknek az információknak a birtokában eldönti, hogy kell e neki még adni és mennyit, mert nem szabad egy 8 hetes, még gyenge belű kiskutyát a végtelenségig féreghajtózni!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!