Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valami baj van a kutyámmal?

Valami baj van a kutyámmal?

Figyelt kérdés

Eddig egy nagyon játékos, kedves kis kutyus volt, amolyan környék bolondja, minden másik kutya imádta, mindenkit ismerünk, mindenkivel barátságos volt.

De valamiért mostanában elveszett ez belőle, már nem játszik kutyákkal, nem érzi jól magát kutyák társaságában, leginkább csak velem játszana, csak velem meg persze a ferjemmel lenne.

Van neki egy kedvenc kedvenc kutya barátja, régebben annyit voltak együtt, hogy összenőttek... Együtt aludtak, ettek, jatszottak, és most már ez a kutya se érdekli őt.

Nem értem, semmi nem történt vele, nem támadták meg, nem volt traumája, minden ugyanolyan mint régen, csak nyilván annyiban más az élet, hogy jóval többet vagyunk itthon vele. Most nem tudunk menni összevissza kirandulni, ezért többet játszunk, több trükköt is megtanultunk, itthon sokat játszunk keresőset és lent is, szóval a kedve egyébként nem változott, az étvágya se, minden teljesen rendben van vele de furcsa nekem ez a nagy semlegesség kutyákkal szemben, holott neki az élete volt az hogy más kutyákkal legyünk...

2 éves lesz május végén, nincs ivartalanítva, mert fedeztetni szeretnénk vele a tenyesztőnkel. (fajtatiszta, nem szaporítás abszolút hivatalos lesz)

De ha az ivarzás az oka, akkor ivartalaníttatom, többet ér a kedve mint a tenyésztés. Nem gondolom hogy ez lenne a probléma, abszolút kezelhető tüzelési időszakban is, nem domináns, és ha domináns kutyával találkozik nagyon jól kezeli a szituációt.

Arra is gondoltam hogy valamilyen egészségügyi baja van, de nem tudom mi lehet hisz semmi jele nincsen. :S

Esetleg túlságosan ragaszkodik hozzám? Egyesek szerint "betegesen" ragaszkodik hozzám, állandóan engem néz, várja hogy szóljak hozzá. Ez azóta van amióta ugye rengeteget vagyok vele, de lehet ennyire negatív hatással egy kutyara az, ha a gazdája sokat van jelen és sokat foglalkozik vele? Előtte is rengeteget foglalkoztunk vele, csak akkor többet mentünk jöttünk, és elvolt foglalva a sok új hely felfedezésével... Új szagokkal, ilyesmi.

Lehet kissé hülyének tűnhetek, de hatalmas változás ez ahhoz képest ami volt.


Mi lehet a baj vele?


Köszönöm, ha valaki tud segíteni.



2020. máj. 5. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt. :) 2 éves korukra alakul ki végleg a személyiségük, megkomolyodnak teljesen.
2020. máj. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyébként jó kedvű, egyszerűen lehet, hogy most kezd el felnőni és beérni.
2020. máj. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
Felnott lett. Nehogy ivartalanittasd emiatt.
2020. máj. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából attól tartok, valami idegrendszeri problémája lehet...

Nem tudom honnan jött ez a gondolat, de furcsának találom hogy egyik pillanatról a másikra változott meg. A kutyakikepzőnk elmondása szerint semmi baj nincs vele,de amióta jarvany van azóta nem találkoztunk. Ezt már biztos én aggódom túl... :(

2020. máj. 5. 13:47
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

" csak nyilván annyiban más az élet, hogy jóval többet vagyunk itthon vele. Most nem tudunk menni összevissza kirandulni, ezért többet játszunk, több trükköt is megtanultunk, itthon sokat játszunk keresőset és lent is,"


Most foglalkoztok vele többet, így a kutyatársakkal való játék már nem annyira fontos, mint előtte. Neki a családdal való kapcsolata az elsődleges, amit most bőven megkap.

2020. máj. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is egyből arra gondoltam, hogy benőtt a feje lágya. 2 éves, ez kb ilyenkirra történik meg, felnő és lenyugszik. Teljesen normális a leírtak alapján.
2020. máj. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is a felnőttlét az oka. De erről érdemes elbeszélgetni a tenyésztőtökkel is, mert az ő keze alatt tuti felnőtt pár kutya, ő is tud nektek megerősítést adni.
2020. máj. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mindenkinek azt a zöld ízét nyomtam. :)

Most már kezdünk megnyugodni, egyébként örülök neki hogy ilyen ragaszkodó most, éppen most is bújik hozzám. Csak meglepő, mert azért meglehetősen ritka volt hogy ennyire bújjon, és figyeljen rám...mert ugyan figyelt ő, de állandóan elterelte valami a figyelmét, könnyebben tanul így. :)

2020. máj. 5. 21:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!