Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 és 5 éves gyerek mellé...

Eranyuszi85 kérdése:

2 és 5 éves gyerek mellé milyen kistermetű kutya ajánlott lakásban? Angol bulldog esetleg? Előnyök, hátrányok érdekelnének.

Figyelt kérdés
Panel lakásban lakunk,tehát bent lenne a kutyus. Én kertes házban nőttem fel ,világ életemben volt kutyám. Az 5 éves lányom nagyon szeretne egy kutyát. Elgondolkoztunk rajta,de felelőtlenül nem szeretném megvenni. Mi Angol bulldog kutyust nézegetjük. Tapasztalata van valakinek? Szőre nagyon hullik? Mennyire felporszívózható? Esetleg más kistestű kutyus?

2020. máj. 1. 16:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem az angol elég macerás, sok betegségre hajlamos és igen,a rövid szőrűeknek nagyon hullik a szőre. Nekünk tacsi volt,folyamatosan vedlett. Szerintem inkább uszkár vagy havanese ami jó,azok gyerekbarát kutyák, bár az uszkárból a törpe vagy a toy nem ajánlott gyerek mellé de a normál méret igen. És azok nem hullajtják a szőrüket,az uszi meg hipoallergén is és nagyon okos. Hátrányuk,hogy kell őket kozmetikázni. Esetleg még a cavalier king spániel, azok is jól kezelhető,barátságos kiskutyák.
2020. máj. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Rövid szőrűeknek iszonyatosan hullik a szőrük az év minden napján, tavasszal meg ősszel még jobban.


Nem igazán lehet 100%ra sose feltakarítani.


Kolléganőmnek sharpei van, reggel és este is porszívózik.

Kutyás ismerősnek mopsza volt, mikor voltam náluk mindenem szőrős lett :/


Kutyás vagyok nekem is van kettő, sőt kutyás szakmában dolgozok,de sose kéne rövid szőrű pont azért,mert takaríthatatlan.


Nekem egy havanesem és egy Ír búza terrierem van :)


Kisgyerek mellé mindenképpen 6 kg feletti kutyusban gondolkodnék,mert speciel én havanesem 5,6 kg,imádja a gyerekeket,de ha már nagyon nyüstölik azt nem tolerálja.

Nagyobbak valamivel jobban bírják a nyüstölést.


De ha a gyerekek óvatosan játszanak a kutyussal főleg mikor kölyök akkor a Havaneset ajánlom, imádja az embereket,könnyen tanítható,bár néha makacs. Nem hullik a szőre és rendszeres kozmetikába hordva lehet rövidebb szőrben is tartani. Lehet kirándulni és nyaralni is vinni,mert mindenhol tökéletesen tudnak viselkedni,persze ehhez megfelelően kell nevelni,ahogy bármely más fajtát.


Shih-tzunak sem hullik a szőre.

2020. máj. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Akkor a bulldog kilőve.Szőrben nem szeretnék élni. Én még 1 évig biztos,hogy itthon leszek a kicsivel,úgyhogy nem lenne egyedül a kutyus. A gyerekeim nem vadállatok szerencsére. Szépen bánnak a kutyákkal,meg nem is engedném.
2020. máj. 1. 16:52
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Én a cavalier king charles soániel tudom ajánlani. A milyenk 3 gyereket (amikor kapták 3, 6 és 8 évesek voltak, ma már idősebbek) is nyugottan elvisel, nem hullik a szőre, de cserébe nem árt vinni 1-2 naponta sétálni. Nagyon szép, okos és könnyen tanítható kutyus.
2020. máj. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Nincs elég bajod a 2 gyerekkel?
2020. máj. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
És 1 év múlva? És amikor a két gyereked már iskolás lesz, mi lesz a kutyával, megy a sarokba? Minek két kisgyerek mellé, még egy harmadik gyerek, aki nem tudja kifejezni szavakkal az igényeit?
2020. máj. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6.-nak.


5. vagyok.


Mindjárt töröltetve leszünk ám!

Én ezt ma már kiírtam neki, és jelentette!

2020. máj. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Ha csak szimplán családtagnak szeretnétek én egy menhelyi keveréket javasolnék. Akár felnőttet. Két kisgyerek mellé egy kölyök kutya nagyon necces, gondolj bele, neki még 2-3 óránként fixen pisikaki van, amit itt ott elejt a lakásban, nem minden kutya lesz ám egyből szobatiszta. És gondolom a gyerekek meg másznak. Remélem érted a gondolatmenetet :)

Szóval egy menhelyi, 1-2 év körüli kutyival tök jól meglennétek, nem rág már semmit, stb. Plusz, azért egy kölyök ára nem 2 forint, hanem 100 ezer felett kezdődik.

Lift a panelotokban van? Mert azt is figyelembe kéne venni, hogx egy kistestű kutyát csúnyán tönkrevág a napi többszöri le fel rohanás a lépcsőn, szóval vagy ölben vagy liftbeb kell megoldani. Gondolom ölben a pici gyerekek miatt nehéz lehet.

Mennyire van meleg nálatok? Nyomott orrú kutyában, egy meleg panelban nyáron én nem gondolkoznék, extrán veszélyeztetettek hőguta szempontból...


Szóval összességében, én a helyetekben egy mrnhelyi, vagy fajtamentős kis ebet választanék, a bishon fajtamentésnek mindig sok gazdikeresője van.

2020. máj. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én nem jelentettem semmit,de mindegy. A magyar mentalitás látom itt is megvan. Szapulni, szidni a másikat. 😊
2020. máj. 1. 18:49
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szapulnak. Csak két kisgyerek mellett még egy kutya az sok. Kolyok kutyat 2-3orankent le kell vinni és szaladni kel vele! 2-3 orankent a két gyereket is viszed le? bar mire elindultok a kutya rég elvegezte a dolgát.


Nekem most van kolyok kutyam.

5:50kor keltem elég sokáig, mert akkor ébresztett aztan levittem 7:30kor is, meg fel9 kor mentem meloba oda vihetem magammal. Ott is 2 orankent kivittem. 4honaposan lett szobatiszta(most 5) De 4 seta meg most is van. Minden seta minimum 30-40perc volt mert ha nem vártam meg a 2-3 pisit meg egy kakit. Akkor rövidesen bent is pisilt. Kolyok kutyat két gyerek mellett lakasba nagyon maceras!


Maximum egy 2-3 eves felnőtt kutya akinek már elég a napi 3seta.

2020. máj. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!