Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Parvos kutya utan hogyan...

Niktoon kérdése:

Parvos kutya utan hogyan tudok fertótleníteni hatásosan? Bővebb lent

Figyelt kérdés

Vettünk egy németjuhász kutyust, de sajnos nem tenyésztőtöl, hanem szaporítótol. (igen, tudom, többet biztos nem) a kutyust 9 hetesen tudtuk elhozni, és semmilyen oltassal sem. Fereghajtassal nem rendelkezett (persze a pénzt elkertek érte). 9 hetesen vittem először állatorvos hoz oltasert. Túl későn. 11 hetesen elpusztult parvoban. Hiába vittem azonnal állat orvoshoz, bő 30.000 Ft öt ott is hagytam, mégsem. Tudta megmenteni. Nagyon szenvedett, a karjaiban pusztult el, és nagyon megsirattam, nagyon hiányzik.

A férjem most hozni akar nekem egy másik kölyköt (szigorúan tenyészetbol, 2 oltassal, féreg telenitessel, kis könyvel) 8 hetesen pár hét múlva.

Viszont attól tartok, hogy a kölyök is beteg lesz, mert a beteg kutya osszehanyta a kert egy részét és véres szekletbol is jutott, azt olvastam, hogy akár 1 évig is meg már áradat a vírus a talajban. Hogyan tudom utána lefertotleniteni a kertet??? A ki oktatástol kiméljetek, tudom, hogy hibát követtem el, megfizettem az árát, főleg érzelmileg.


2020. ápr. 16. 07:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem kísérleteznek, a védőoltások után hoznék el nagyobb kutyust, aki már immunis. Fiatalkoromban faluhelyen történt hogy az akkori barátnőmék kaptak ajándékba németjuhász jellegű kiskutyát, valszeg parvót kaphatott, és nem lehetett megmenteni. A következő is elkapta. Fél évre rá már egy kb fél éves kutyust hoztak, oltva, neki már nem lett semmi baja.

Szóval én a fertőtlenítés ellenére sem hoznék most ilyen pici kutyát, ha nem akarod megint átélni.

2020. ápr. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos kint a kertben még 4-5 év után is fertőzhet.
2020. ápr. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sehogy, nem tudod fertőtleníteni. Vagy vártok, vagy egy év feletti kutyust visztek, vagy ha kölyköt,csakis úgy, ha az oltást ÉS kialakult az immunitása (8 hetesen ez még nem lesz még, ha 6 hetesen kapja az első oltást, utána kell még egy emlékeztető!)
2020. ápr. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tényleg nem lehet. Idősebb kutyát keressetek, vagy próbaljátok megbeszelni a tenyésztővel, hogy ahd maradjon ott a 3.oltása után 1 hétig és csak utána hozzátok el.
2020. ápr. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek én is tenyésztőt, ahol a kutyánk maradhatott 4 hónapos koráig más okból, az etetését fizettem.
2020. ápr. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sehogy! A víros a talajban évekig megmarad! Ne akarj kölyköt! Hiába kap oltást, az sem véd 100%-ban! Vagy egy év feletti kutyát vigyél haza, vagy inkább egyáltalán ne legyen kutyátok. (A felelősség a kutyaválasztásnál kezdődik. Ti itt már megbuktatok...)
2020. ápr. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!