Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen okok lehetnek kizáró...

Milyen okok lehetnek kizáró okok kutyatartásra?

Figyelt kérdés
2020. márc. 2. 15:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
71%

Még annyiba tudnál segíteni hogy arról hogy lehet megtanítani arra hogy pl ne harapdáljon? Meg amikor simogatom és abbahagyom akkor fut utánam megáll előttem és ugat. (gondolom még akarná hogy simogassam) ezekről hogy lehet leszoktatni?


Ergo már megvan a kutya, nem tudjátok nevelni és fel sem készültetek rá. 1 voltam. Lehet megint lepontozni.

2020. márc. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 IDon'tWannaLive4ever ***** válasza:
82%

Hali!

3 éves mentett pumim van egy éve került véglegesen hozzám. Azóta rengeteget tanultam a magyar terelő fajtákról.


A terelő kutyákról (puli, pumi, mudi, border, ausztál juhász stb.) azt kell tudni, hogy rettentően igénylik az ember társaságát és a munkát. Ezek a kutyák régen szinte az egész évet a juhász mellett töltötték miközben tereltek és jelezték a veszélyt. Szóval a mai kutyák:

1. igénylik a társaságot

2. munkamániások

3. hangosak

4. rengeteg mozgásra van szükségük


Ha nem tudod biztosítani neki a megfelelő feltételeket inkább ne legyen pulid. Ha nem foglalkozol vele eleget talál magának elfoglaltságot: széttép mindent, megugat mindent (tényleg MINDENT!). Rémálom lesz vele az élet. Az én kutyám régi gazdájánál egyedül volt az udvaron egy kenelben és annyira nem érezte jól magát, hogy nem evett.


A tréningről egy pár szót:

Nagyon hamar tanulnak, főleg ha korán kezded. Fontos a pozitív megerősítés. A terelésről elég könnyű lenevelni, rászólsz erélyesen és egy játékkal eltereled a figyelmét.


Mint minden kutya, a puli is másik kutya(k) társaságában érzi jól magát.

Ha kérésed van írj, hátha tudok válaszolni! ;)

2020. márc. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Muci, ez az 5. kérdésed, és a kutya már 3 napja meg am. Bezárjátok a kennelbe este és másnap 2-kor engeditek ki, 10 hetes.. ez kizáró ok!.
2020. márc. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!