Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Virágalátét, mint kutyatál?...

Virágalátét, mint kutyatál? Éjjeliszekrény, mint kutyaház?

Figyelt kérdés

Egy új ismerősömnél voltam és van egy kis pincsi-máltai keverék kis pamacs kutyája. Ki van kötve kb 2 méteres láncra, azért, mert kifér a kerítésen. A háza egy régi éjjeliszekrény, amiből kihúzták a fiókokat és be van téve neki egy pléd összehajtogatva, így végülis elég vastag. Egy műanyag virágcserép alátét, ami olyan, mint egy kistányér, az az etető tányérja, az is mocskos, a vizes edénye meg egy régi kis homokozós vödör, ami oldalt felül el van repedve. A kutya tiszta sár és elég sokat ugat, de ilyen nyüszítős ugatással, vagy cujjog, nem tudom.

Ti ismertek ilyet? Úgy sajnáltam szegényt, azt mondta, nem az övé a kutya, a tesójáé, de elköltözött és oda nem tudta magával vinni, így nála maradt.


2020. febr. 28. 10:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
Én egyedül azt találom kifogásolhatónak, hogy ki van kötve a kutya. Inkább meg kellene csinálni a kerítést, hogy ne férjen ki! A többi szerintem nem gond, ha a kutya nem fázik és enni, inni tud a felsoroltakból.
2020. febr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
A kikötés gáz, én is egyetértek azzal, hogy a kerítést kellene megcsinálni. Gondolom, hosszú szőrű szobakutya jellegű, amit eleve lakásban szoktak tartani, ha a szőrét nem gondozzák, csak hagyják mocskosan, az is bajos lehet. Ha van hol melegben aludnia és van miből ennie, akkor nem gáz, hogy éjjeliszekrény meg virágcserép, de gondoskodni azért kellene róla, basszus... Ha a haverodnál maradt a kutya és ő elvállalta, akkor neki kell törődnie vele.
2020. febr. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%

Ismered a mondást?

"Vétkesek közt cinkos aki néma!"

Ha te ezt látod és tudod, de nem teszel lépéseket, ugyanolyan vétkes vagy, mint az elkövetők!

Tegyél bejelentést valamilyen állatvédelmi szervnél - ha gondot jelent, akkor névtelenül - és majd ők megoldják a szerencsétlen kiskutya sorsát!

2020. febr. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%

Ha ő ki tudj bújni, valami másik állat is be tud bújni a kerítésen.

Ahol lakom nemrég volt ilyen, kóbor kutyák bújtak be a kerítésen és szétszedték a bácsi kutyáját.

2020. febr. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Az éjjeliszekrénnyel és a virágalátéttel semmi baj.

Az gond, ha mindig meg van kötve.

Az is, ha koszos, látszik, hogy nincs jó állapotban.

Egyáltalán bírja a hideget? A folyamatos kinti tartást? A pléd nem jó! Magába szívja a nedvességet. Olyan kell kutyaházba, ami nem szívja be a vizet, párát, stb.

2020. febr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Hát hosszú a szőre, de elég mocskos, gubancos. Elég kicsi kutya, max ugyanekkora kutya férne be a kerítésen, amin ő ki tud menni.

Nem gond végülis a ház meg etető-itató, csak hát én úgy gondolom, hogy nem sok az a párszáz forint, amin egy sima kutyatálat lehet venni, és egy ilyen apró kutyának egy normálisan megcsinált ház se lenne drága. Abból indulok ki, mennyire szeretheti, ha ennyit sem képes áldozni rá.

Van amúgy két macska is, az ő maradék kajájukat kapja. A vicc, hogy már a macskák is maradékot kapnak, így végülis a kutya a maradék maradékát eszi..

Azért írtam ki a kérdést, hogy szerintetek érdemes-e szólni vkinek, vagy ez így még nem akkora "bűn", amivel bárki is foglalkozna?

2020. febr. 28. 11:46
 7/21 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem lehet szólni állatvédő szervezetnek. Odamennek, megnézik. Ők jobban ismerik a szabályokat, tudni fogják, hogy lehet-e intézkedni. Ha meg nem olyan súlyos a helyzet, akkor legalább megnyugszol te is.
2020. febr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%

#6

Ez simán az a kategória, amiért már lehet bejelentést tenni. (Láncon kint tartás, különösen egy pici szobakutya esetén)

Nyilván mínuszokban sem volt meleg helyen, az étkeztetése meg katasztrófa.

2020. febr. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom kinek mennyire súlyos, csak nekem nagyon nem tetszett a kutya élethelyzete.

Hogyan tudok úgy szólni, hogy ne tudják kitől jön az értesítés?

2020. febr. 28. 11:51
 10/21 anonim ***** válasza:
93%
Keres rá a neten állatvédő szervezetekre és kezdd el felhívogatni őket, mondd el, mi a helyzet, a névtelenséget is kérd. Biztos lesz, amelyik felvállalja az ügyet, csak lehet hogy többedik vállalja csak. De az ismerősödet is meg kéne előbb kérdezni, hogy kell-e neki a kutya, akar-e gondoskodni róla, mert ha ez neki teher, gond nélkül el lehet neki keresni új gazdát.
2020. febr. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!