Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Láncon tartott kutya pórázra...

Láncon tartott kutya pórázra szoktatása? Hogyan?

Figyelt kérdés

Néhàny hete találtam egy nagyon elhanyagolt állapotú bichon kutyust, vastag lánccal a nyakán. Chip nem volt benne, végül megtartottam és mostmár egész bátor lett. Az állatorvos szerint 2 éves.

Szeretném sétáltatni pórázon de nem tudom hogy kezdjem hozzászoktatni. Lehet rossz emlékei vannak a lánccal. Nem akarom elrontani, lehet hogy örökre megutálja ha rosszul közeledek. Szerintetek mit tegyek?



2020. febr. 6. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hámot elviseli? Én azzal kezdeném. Az nem a nyakát fogja húzni.
2020. febr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
81%

Szerintem először kezdd csak a nyakörvvel (ha még nincs hozzászokva). Állítsd lazára, és egy kis kajával vedd rá, hogy beledugja a fejét. Ha ez már megy, hagyd rajta öt percig, ha tűri, dicsérd. Fokozatosan növeld az időtartamot, és így egy idő után hozzászokik, és rajta is lehet hagyni, ha szeretnéd.

Ha mindezzel megvagy, akkor folytasd a pórázzal. Először szagoltasd meg vele, érintsd hozzá, hagyd, hogy ismerkedjen vele. Utána csatold rá, de még ne fogd meg, csak (persze felügyelet mellett) hagyd, hogy járkáljon vele, szokja, és minden kívánatos viselkedésformáért jutalmazd, dicsérd. Ha már hozzászokott, fogd meg a végét, kajával, hanggal kedvesen csalogasd, hívd magad után, tartsd magad mellett. Ha már szépen jön, és nem is fél, akkor foglalkozz azzal, hogy pontosan hogyan is sétál melletted.

Nem vagyok szakértő, de én mindenesetre így csinálnám.

És ami a legfontosabbnak, hogy jutalmazd sokat, hogy jó élményeket kössön a pórázhoz.

2020. febr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy biztos magadban akkor nyugodtan kérd ki egy kutyakiképző vagy állatorvos véleményét, esetleg megpróbálkozhatsz hámmal. Az lehet, hogy jobban bejönne neki, mivel nem érintkezik úgy a nyakával.
2020. febr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan mentett kutyám van, akire azt mondták a menhely munkatársai, hogy nyakörvet ne is próbáljak ráadni, mert nem viseli el. Azt nem tudni, miért. Eleinte hámot használtam csak, aztán jött az év végi zajos időszak, amikor jobban be kellett biztosítani, úgyhogy elkezdtem a nyakörvvel kombinálni a hámot, viszont először a nyakörvet csak úgy adtam rá, hogy azon volt a bilétája, de nem csatoltam a pórázhoz, amikor már úgy láttam, jó lesz, akkor két pórázzal mentünk, egyiket a nyakörvhöz, másikat a hámhoz csatoltam. Most már bármelyiket önmagában is elviseli. Nekünk nem volt sok idő, figyeltem a kutya viselkedését, reakcióját. A szájkosár nagyobb harc. :-)
2020. febr. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, jó ötletnek tűnik 😊
2020. febr. 6. 15:07
 6/7 A kérdező kommentje:
A nyakörvvel semmi baja nincs, szagolgatta és engedte hogy rátegyem, nem zavarja. Viszont a póráztól tartok kicsit, de lassan megpróbálom hozzaszoktatni.
2020. febr. 6. 15:10
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha adhatok még egy tippet, ne flexihez szoktasd. Vannak nagyon jó fix pórázok, jobban kézre is állnak, vannak hosszabb kiképzőpórázok, azok is jók.
2020. febr. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!