Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek beagle kutyusa van...

Akinek beagle kutyusa van mesélne róla?

Figyelt kérdés
Milyen volt kölyökként , milyen lett felnőtt korában , hogyan illeszkedett be a család életébe. Jó és rossz tulajdonságai , kertben vagy lakásban tartott? Köszönöm szépen , ha megosztod velünk.
2020. jan. 19. 08:48
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Egy beagle kutya mindig tudja, hogy mit akar. Eredetileg vadászkutya volt, így kiváló szaglással rengelkezik és nagyon gyors. Nagyon nagy benne a vadászsöztön , így könnyen megtörténhet, hogy gazdája hívó szava ellenére eltűnik a bozótosban, mert éppen egy nyulat üldöz. Ilyenkor az okos kutyák nagyon jól tudják tetetni az ártatlant, ezért határozott gazdára van szükségük. Ha nem érezteted vele már a kezdetektől, hogy te vagy a falkavezér, akkor számolnod kell azzal, hogy oda megy, és azt csinál, amit csak szeretne. Ezt értsd a szó legszorosabb értelmében… Ez az egykori vadászkutya ugyanis kitartóan üldözi célját, mindegy, hogy egy erdei sétáról vagy egy átlagos napról van szó.


Mivel a beagle falkakutya, nagyon jól kijön minden életkorú, méretű, fajtájú kutyával. Ha más kutyával tartod együtt, akkor különösen fontos, meghúzni a határokat és konzekvensen nevelni. Máskülönben megpróbál téged, mint falkavezért leváltani és akkor biztos lehetsz benne, hogy az egész háztartás a feje tetejére áll. Falkakutyaként mindig telhetetlen, ha ételről van szó. Falkában ugyanis csak a leggyorsabb jut eledelhez! A beagle kutya étvágya tehát nem ismer határt, még az egészségtelen vagy akár veszélyes dolgokkal kapcsolatban sem, mint például a csokoládé.


Az olyan intelligens kutyáknak, mint a beagle extra törődésre van szükségük. A beagle kutyák szeretik a gondolkodós játékokat, de az Agility-t is. A gazdival közös sétálás azonban viszi a prímet. Lényeg, hogy valami mindig történjen! A beagle szeret mindenben részt venni, ezért nagyon jó társa lehet az aktív életet folytató embereknek. Élettel teli nagycsaládokban különösen jól érzi magát.

Nem lehet eléggé kihangsúlyozni, hogy habár a beagle egy dédelgetnivaló aranyos kutyusnak látszik, valójában egy nagyon intelligens, tudatos kutya és mindenképpen határozott gazdát kíván. A konzekvens nevelés a beagle-el való együttélés alapja. Nem kifejezetten nehéz eset a beagle, csak tudja, hogy mit akar és emiatt dominánssá válhat, ha nem ismeri el gazdáját, mint falkavezért. Ne hagyd, hogy egy könyörgő kutyapofi csillogó szemekkel megvezessen, ne kapitulálj, hanem tedd kutyádnak egyértelművé, hogy ki a falkavezér. Intelligens kutyák lévén nagyon tanulékonyak és konzekvens neveléssel igazán jó társnak bizonyulnak!

2020. jan. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%

A beagle bátor, energikus, kitartó és nagyon aktív kutya, aki ugyanakkor higgadt és nagyon intelligens.


Évszázadok során munkában edződött, igénytelen, szívós, ellenálló szervezetű kutya; környezetéhez kiválóan alkalmazkodik. Intelligens, jó idegzetű, engedelmes és szinte a jámborságig szelíd, hiányzik belőle minden agresszivitás. Ez a tulajdonság a tervszerű tenyészkiválogatás eredménye. Valamikor ugyanis a kennelekben nagyszámú, olykor több száz kutya élt összezárva; nagy gondot okozott volna, ha egy-egy ilyen kennel csupa harcias, agresszív, marakodó ebből áll; és a vadászatot is tönkretette volna a rivalizáló kutyák küzdelme. Ezért kizárólag szelíd egyedeket tenyésztettek tovább. Ennek a viselkedésének köszönheti, hogy a modern nagyvárosok kutyatartói körében is népszerű.


Barátságos, vidám és engedelmes, de olykor makacs. Éber, nagyon jó a szaglása, a veszélyt rögtön jelzi, de egyebet nem tesz.


Nagyon szereti a gazdája, családja társaságát és falkában élni is szeret, tehát nagyon jól kijön más kutyákkal. Fejlett vadászösztöne miatt kiskorában szocializálni kell egyéb háziállatokkal, macskákkal.


A gyerekekkel jól kijön és alapvetően mindenkivel barátságos. Tanítani jutalomfalattal lehet, mert saját érdekeit előrébb helyezi a gazdájáénál.


Gyakorlott gazdi mellé való, természetre makacs és örökös gyerek.


Nagyon lényeges ennél a fajtánál is a korai szocializáció megkezdése. Már 4-16 hetes korában hozzá kell szoktatni a kölyköt más emberi lényekhez, a zajhoz, az autóhoz. Ha ez nem történik meg, viselkedési problémák rögzülhetnek nála.


Gyermekszeretőnek születő kutya nem létezik, ezért mindig kellő fokozatossággal és megfelelő körültekintéssel kezeljük a kutya-gyermek interakciókat!


Oktatásában a pozitív motivációs technikák működnek igazán jól, amely segítségével erős kötődés tud kialakulni a gazdi és kutyája között. A lényeg, hogy az edzések rövidek és szórakoztatóak legyenek, amely segít abban, hogy a kutya ne veszítse el érdeklődését. A gorombaságot, durvaságot nem viseli jól.


Közel minden második kutyatulajdonos találkozik a szeparációs szorongással, ki hosszabb-ki rövidebb ideig, ezért javaslom ismerd meg a tüneteit és első naptól kezeld a kutyád megfelelő módon.

2020. jan. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%

En sok beagle tulajt lattam. Nem jott vissza egyiknek se a kutyaja,mind idegroncs volt szinte. Egyik elektromos nyakorvet hasznal.


Remamaimba ne jojjon az a kutya. Idegroncs leszel tole. Sokkal konyebb egy rotival pl.

2020. jan. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat , ezt az Írát én is megtaláltam a neten,személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.
2020. jan. 20. 06:29
 5/9 anonim ***** válasza:
12%
Nem találkoztam még nornálissal. Mintha nem értenék mit mondasz vagy leszarnák. Állandóan megugatnak, elég hamisak.
2020. jan. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Rosszcsont volt kölyökként és felnőttként is az maradt: rosszcsont kölyök.

Az első pillanattól érezte rajtunk, hogy a szívünk csücske, eszerint is cselekedett: ha valamit akart, azt kihisztizte. A mai napig a család úrnője.

Lakásban él velünk, jó tulajdonsága, hogy cserébe a sok "bosszúságért" meg rongálásért teljesen behívható, szótértő. Bár sokat tanítottuk, de mivel tudja, hogy mindent megteszünk neki, ezért ennyit azért kaptunk hálából, hogy szót fogad. Kivéve a "nem" szócska, amit nem ért meg:)

Összességében: Imádjuk, a mindenünk és semmiért nem adnánk<3

2020. jan. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Kanom volt, spániel kan mellett. A mezőn "utólérhetetlenek" voltak :)

Most már látom a különbséget, hogy mudim van, a szófogadás terén. Ég és föld a vadászkutya és a juhászkutya!!!


Nekem a spániel mondjuk nagyon okos volt, (angol cocker), és szófogadó is. De a beagle katasztrófa volt. 1.5 éves volt a beagle, mikor előszö el mertem engedni pórázról a réten. (!) Addig szerintem vissza sem jött volna :).

Viszont:szerintem jó, ha van mellette egy tanított kutya. Sokat jelentett a spani.


Ha elkiáltottam magam, hogy "Alex, Pamacs, helyetekre!" úgy húztak befelé, hogy öeöm volt nézni :). Vitte magával a spániel jóba-rosszba :))).


Viszont később, mikor a spani már megvakult és megsüketült, sokat segített a beagle. Nekem is, neki is. Mindig ment oda hozzá "szólni", ha volt valami történés. Megkereste a sötétben, mivel mi nem tudtunk neki szólni-nem hallotta. Szólt akkor is, ha bezártuk valahova a spanit.

Azért sötétben egy vak és süket fekete kutyát kihívás lett volna megtalálni nélküle.

Abszolút behódoló volt. Sorrend: spani, hatalmas szürke kandúrmacska, beagle :)


A macska párszor elverte azért. Félt is tőle rendesen..


Szerintem a beagle szeret családban élni, csak nem tud. De egy idő után alkalmazkodik. Ez nálunk kb 4 év volt. Akkorra lett olyan szófogadó, mint egy fél spániel :)


Sok humor kell hozzá. Nekem volt olyan, hogy elszakadt a póráz séta közben. A szájába adtam, úgy mentünk haza :). Akkor kb már 6 éves volt. Okos, de az első 2-3 évben "nem érteni magyar nyelv". Utána szuper kutya lesz belőle. Sajnos ő csak 8 évet élt..

2020. jan. 23. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Két beaglem van. Okosak, behívhatóak, cukik, csak imádni lehet őket.


Nem vagyok mellettük idegroncs, aki ilyet ír az egyszerűen csak nem ért a kutyákhoz!

2021. aug. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7es vagyok. Sok türelem kell hozzájuk, meg humor. Anélkül nem megy. Komolyan. Valamint határozottság.
2021. aug. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!