Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék azért, hogy ne...

Mit tehetnék azért, hogy ne szenvedjen?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok. Van egy 11 éves beagle kutyusunk. Egy genetikai betegséggel született, hermafrodita, azaz kétnemű, ami miatt el akarták altatni születése után. Az egyik ott dolgozó ismerősünk hozta el nekünk, hogy ez ne történhessen meg. Nem volt vele soha semmi komolyabb baj ebből adódóan. Viszont kb egy-másfél évvel ezelőtt elkezdett az egyik emlője megdagadni. Mivel kinti kutya, egy ideig nem vettem észre, viszont a családom többi tagja már igen, de nem akartak nekem szólni, mert tudták hogy veszekednék velük amiért nem viszik állatorvoshoz. Ez meg is történt mikor észrevettem. Azt mondta anya, hogy ők is nagyon sajnálják, de valószínűleg nem tudnák megmenteni, hiszen öreg, beteg, és nincs rá pénzünk hogy megcsináljuk a vizsgálatokat és a műtétet, esetleg a kemoterápiát. Nem tudtam mit tenni. Telt az idő, és igazából a kutyának semmi baja nem volt, evett, ivott, ugatott, mászkált. A daganat egyre csak nőtt. Mostmár ott tartunk, hogy kb 15-20 centi hosszú, 10 centi széles nagy lógó daganat lett, és az egyik fülén is tapinthatóan daganatok keletkeztek, gondolom ez az áttét. Kedve ugyanolyan jó. Nem szeretném megvárni, amíg szenved és el kell altatni. Persze tudom hogy sok pénz az ilyen. De legalább ha más nem, azt az óriási daganatot ha leműtenék róla sokkal jobb lenne neki és talán tovább élne. Bár lehet hogy már azt se lehetne olyan nagyra nőtt. Anyukámék már a szégyen miatt sem akarnák elvinni, hogy miért várták meg amíg ekkorára nő. Valami ötlet mit tehetnék? Teljesen tanácstalan vagyok

2019. nov. 22. 15:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
36%

Az ivartalanítás eszetekbe sem jutott? Ha akkor ivartalanítattjátok most nem lenne baja!

Ha vannak már áttétek akkor már mindegy hiába műtenék le a nagy daganatot attól még ugyan olyan beteg maradna. Mit tegyél? Hát vigyétek orvoshoz vagy csak nézzétek ha már ennyire idióták vagytok!

2019. nov. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell szégyenkezni. Az orvosok hozzá vannak szokva a gazdák anyagi gondjait felhozó kifogásokhoz.

Egy jól felszerelt rendelőbe vigyétek el. Ha lehet, legalább attól a nagy daganattól szabadítsák meg.

2019. nov. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Első, 5 éves voltam amikor hozzánk került, nem tudom hogy a szüleimnek eszébe jutott-e, nem tehetek róla, hogy nem vitték el
2019. nov. 22. 16:09
 4/20 anonim ***** válasza:
20%

Az lehet, hogy akkor 5 éves voltál, de másfél évvel ezelőttig is azon a szinten maradtál vagy mi?

Nem csak kölyök korban lehet ivartalanítani hanem bármikor...

2019. nov. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Szóval kérlek ne idiótázz le, éppen azt írtam le az előbb, hogy nem akarom nézni ahogy egyre romlik az állapota és tenni szeretnék valamit érte, csak nem tudom, hogy van-e még értelme
2019. nov. 22. 16:13
 6/20 anonim válasza:
80%
Nehogy a büszkeségük miatt szenvedjen a kutya. Amikor örökbefogadtátok, akkor vállaltátok érte a felelősséget. Azt is, hogy elviszitek orvoshoz. Végig kellett volna gondolni, hogy igen, ez pénzbe fog kerülni. És ha tényleg fontos neked, akkor állj ki mellette vigyétek el orvoshoz. És lehet, hogy az orvos nem fogja megműteni mert már menthetetlen. De el kell vinni. Állatkínzásnak minősül ha nem viszitek.
2019. nov. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Persze, de egy 7-10-13 éves gyerek hogyan oldja ezt meg egyedül ha a szülei azt mondják nincs pénzük állatorvosra?
2019. nov. 22. 16:14
 8/20 anonim ***** válasza:
28%

Ha nincs pénzetek állatot tartani akkor minek fogadtátok be? Kereshetettek volna valakit aki rendesen eltudja tartani...

Most már mindegy megmenteni már nem lehet, valószínűleg az orvos is az altatást fogja javasolni.

2019. nov. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Elaltatták volna a betegsége miatt, és az ismerősünk, hogy megmentse, elhozta. Ő nem tudta befogadni, ezért adta nekünk. Nem szenvedett hiányt ezidáig semmiben..
2019. nov. 22. 16:27
 10/20 anonim ***** válasza:
28%

Nem hinném hogy egy orvos is elaltatta volna azért, ami megoltható egy ivartalanítással...

Keresni kellett volna neki egy másik gazdát aki vállalta volna az orvosi költségeket, ennyi.

De, mindegy...

2019. nov. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!