Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék azért, hogy ne...

Mit tehetnék azért, hogy ne szenvedjen?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok. Van egy 11 éves beagle kutyusunk. Egy genetikai betegséggel született, hermafrodita, azaz kétnemű, ami miatt el akarták altatni születése után. Az egyik ott dolgozó ismerősünk hozta el nekünk, hogy ez ne történhessen meg. Nem volt vele soha semmi komolyabb baj ebből adódóan. Viszont kb egy-másfél évvel ezelőtt elkezdett az egyik emlője megdagadni. Mivel kinti kutya, egy ideig nem vettem észre, viszont a családom többi tagja már igen, de nem akartak nekem szólni, mert tudták hogy veszekednék velük amiért nem viszik állatorvoshoz. Ez meg is történt mikor észrevettem. Azt mondta anya, hogy ők is nagyon sajnálják, de valószínűleg nem tudnák megmenteni, hiszen öreg, beteg, és nincs rá pénzünk hogy megcsináljuk a vizsgálatokat és a műtétet, esetleg a kemoterápiát. Nem tudtam mit tenni. Telt az idő, és igazából a kutyának semmi baja nem volt, evett, ivott, ugatott, mászkált. A daganat egyre csak nőtt. Mostmár ott tartunk, hogy kb 15-20 centi hosszú, 10 centi széles nagy lógó daganat lett, és az egyik fülén is tapinthatóan daganatok keletkeztek, gondolom ez az áttét. Kedve ugyanolyan jó. Nem szeretném megvárni, amíg szenved és el kell altatni. Persze tudom hogy sok pénz az ilyen. De legalább ha más nem, azt az óriási daganatot ha leműtenék róla sokkal jobb lenne neki és talán tovább élne. Bár lehet hogy már azt se lehetne olyan nagyra nőtt. Anyukámék már a szégyen miatt sem akarnák elvinni, hogy miért várták meg amíg ekkorára nő. Valami ötlet mit tehetnék? Teljesen tanácstalan vagyok

2019. nov. 22. 15:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
88%
Valószínűleg azt a daganatot már nem lehet kezelni, főleg ha áttétes és egyre rosszabb lesz, egyre több helyen fog megjelenni. Nem muszáj drága eljárásoknak alávetni, elviszed dokihoz, megkérdezed menthető e, ha igen és sokba kerül, megkérded anélkül mennyit bír hogy műtenék, persze fájdalmak nélkül. Ezután dönthetsz, vagy vársz még, és már a végén altattatod el, ha nem methető, avgy pedig most, ha már doki szerint most is rossz a helyzet. Ha esetleg menthető, de nincs pénz, max vaéami állatmenhelyet, állatvédőket tudsz megkérni hogy segítsenek pénzzel. Más nincs.
2019. nov. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
38%

De igen, szenvedett hiányt, pl. másfél éve állatorvos hiányt!

Egyrészt az állatok nagyon jól titkolják ha betegek, azaz ki tudja mióta vannak kisebb-nagyobb fájdalmai.

Az elején még amikor kicsi volt a daganat könnyű lett volna műteni, nem is lett volna horror összeg. Ha nem áttétes (márpedig az elején nem az) akkor nem kellett volna kemo sem. Könnyedén megelőzhető lett volna a szenvedése egyetlen műtéttel.

Ez felelőtlenség, állatkínzás, hiába mentegeted magad.


Mit tehetnél hogy ne szenvedjen? Hát nem tudom... ha lógna rajtad egy ghecinagy daganat te mit tennél?

2019. nov. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
80%

Neharagudjatok, alapjaiban egyetértek minden kommentel, igen, ivartalanítani kellett volna

igen, évente kéne vinni kötelező oltásra(ami gyanítom elmaradt, hiszen akkor a daganatot is észrevették volna), igen a kérdező szülei felelőtlen állattartók, akiknek nem való állat

Viszont komolyan egy 16 éves gyereket(!!!) savaztok, akinek önálló keresete nincs, kiskorú, plusz ilyen szülők mellett ezt a példát látta?

Mégis mit tudna csinálni?

Én már amiatt látatlanban is gratulálok a kérdezőnek, amiért tinédzser létére több ész és empátia szorult belé, mint az együgyű szüleibe, és annak ellenére, hogy ezt a példát látta tőlük, Ő legalább próbál megoldást keresni.


Kérdező, egy dolgot tehetsz, több rendelőbe elmész/betelefonálsz, vázolod a problémát, és ha pont van a közeletekben egy normális, nem pénzorientált orvos, legalább megnézi neked, megmondja, valószínűleg mennyire szenved a kutya, mik a kilátások.

Te ne szégyenkezz a szüleid miatt, nem a te hibád, hogy ilyenek. Ők pedig legyenek felnőttek, és éljenek a tetteik következményeivel, teljesen jogos részükről a szégyenérzet.

2019. nov. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
12%

Ne egy 16 éves gyereket bántsatok azért, amiért a szülei hülyék a kutyatartáshoz (bocs, kérdező), ő nem tehet róla, nézzetek utána, hány évesen lehet először diákmunkát vállalni, meddig kell szülői beleegyezés, és mennyit lehet keresni (érettségi nélkül nem sokat). A kérdező valószínűleg tanul a szülei hibájából.

Kérdező, vigyétek dokihoz, megmondja, menthető-e vagy sem, esetleg megpróbálhatsz gyűjtést szervezni, ha kell.

2019. nov. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
16%

Egy tizenhat éves serdülőnek (nem gyerek!!) igenis van annyi érzelmi intelligenciája, hogy saját magától rájöjjön, mi etikus és mi nem. Az ember nem szülői "példák" alapján cselekszik, hanem az alapján, hogy ő maga, a saját fejével, mint lát jónak. Tehát igenis tehet róla. Majdnem ugyanannyira bűnös, mint a szülei.


Én tíz éves voltam, mikor rájöttem, hogy a szüleim gyakorlatilag kínozzák a kutyákat. Én is csak az ő "példájukat" láttam, és 16 se voltam, mégis leesett, hogy ez nincsen rendben, és változtattam rajta. Nem kell egy 16 évest egy óvodás szintjére lekicsinyíteni.

2019. nov. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
83%
Azért jött ide segítséget kérni, mert elég értelmes, hogy tudja, ez nem jó, anyagilag viszont nem független, és ezt figyelembe kellene venni azoknak, akik itt támadják.
2019. nov. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
72%

A mi kutyánk ivartalanítva volt, mégis emlődaganata lett ami mindenhova átterjedt (ráadásul fiú volt). Vittük orvoshoz amíg bírta, az utolsó hónapokban annyira lefogyott, hogy volt amikor pisilni se volt ereje kimenni. Vettük neki a tápanyagban gazdag tápot, a vitaminokat, kihívtuk az állatorvost hogy adja neki a vitaminos injekciókat.. aztán az egyik nap már nem bírt lábra állni. Ekkor el kellett altatnunk. Anyukám, annak ellenére, hogy tényleg amit csak lehetett megtett érte, úszott a bűntudatban. Pedig az utolsó Ft-ját is ráköltötte. Szóval addig tegyél valamit amíg lehet, mert ha tényleg semmit nem teszel, jogosan emészt majd a bűntudat.

Lehet, hogy a szüleid felelőtlenek voltak, de te még segíthetsz neki. Vállalj el valami diákmunkát, add el a felesleges cuccaidat és a pénzből vidd el orvoshoz. Vegyél neki vitaminokat és legyél ott vele amíg tudsz.

2019. nov. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 aranyos121 ***** válasza:
68%
Jajj de sok okos ember van itt.. Kedves első kommentelő: A kérdező még is mit tudott volna csinálni? Nem ő tehet a kutya sorsáról hanem a szülei, a szülei voltak felelőtlenek nem a kérdező aki még kiskorú. Gondolkodjunk már...
2020. jan. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 aranyos121 ***** válasza:
52%
Kicsit folytatom az előző kommentet:Anno a szüleinek kellet volna ivartalanítainuk a kutyát nem egy gyereknek, most meg már öregnek számít a kutya, nem javasolt már az ivartalanítás mert vagy túl éli vagy nem. Mi is nemrég veszítettük el a kutyánkat(12 éves volt, én 21) ő is ivaros volt. 9 éves voltam mikor hozzánk került. A posztoló szüleivel ellenben az én szüleim szerették a kutyánkat, családtag volt, de akkor is felelőtlenek voltak a szüleim.. De egy 9 éves gyerek honnan tudja hogy mi az hogy ivartalanítás stb? Kamasz koromban se néztem utána mert nem azzal foglalkoztam, pláne azért nem mivel nem én voltam a kutyáért felelős úgy mond, nem én neveltem, bele se gondoltam ilyenbe hogy a szüleim valamit nem jól csinálnak. Tudtam hogy van ilyen hogy ivartalanítás, de nem tudtam hogy az azért is kell hogy később ne legyen beteg, azt hittem hogy csak a nem kívánt szaporulat miatt kell. 2 éve mikor már mondhatni én neveltem egy kutyát, akkor néztem utána mindennek, beszéltem tenyesztőkkel is. És akkor tudtam mindent, apumnak utólag mondtam hogy ivartalanítani kellett volna a kutyánkat de 2 éve is még öreg volt a kutyánk tehát már késő volt... Úgy hogy ne a kérdezőnek essünk már neki.
2020. jan. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 aranyos121 ***** válasza:
52%
17: a daganat nem azért alakuk ki tudtommal mert a kutya ivaros vagy nem, hanem a szar tápok miatt aminek kevés a hús tartalma, meg sok minden szar van benne. Ha egy kutya ivaros akkor max gennyes méh gyulladása lesz ha nőstény, vagy here rákja ha kan
2020. jan. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!