Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért rágja a kutyám a lábát?

Miért rágja a kutyám a lábát?

Figyelt kérdés
2008. nov. 18. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Legjobb esetben unatkozik- komolyan. Unalomból rágja, aztán egy idő után már viszket neki akkor azért rágja. Majd a sok nyáltól elkezd nedvezni, akkor azért nyalogatja, rágja és így tovább...

Rosszabb esetben lehet valami élősködője... vagy bőrbetegsége.

2008. nov. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
72%
Lehet ,hogy azért mert belelépett valamibe !
2008. nov. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
nézd meg alaposan, hogy nincs e valami beragadva a talppárnái közé. ha nincs ott semmi, gondold át, hogy adtál e neki olyasmit a lábrágás kialakulása előtt, amit korábban nem. mert lehet allergia is...
2008. nov. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
32%
Szia! A kutyádnak lelki gondjai vannak a lábrágás is ide vezethető vissza.Gondold át a kuytádnak mindig van étel kitéve? Az ajtón mindig neked kell elsőként kilépned soha ne engedd a kutyát előre. Mikor haza érsz vagy 5 percig ne törődj a kutyával ,ne simogasd meg, ne nézz rá.5 perc elteltével aztán magadhoz hivhatod, természetesen simi stb. Ételt mindig csak te adj neki nagyon lényeges dolog a kuytanevelés szempontjából.Lehet ez igy nagyon durván hangzik,de ezt meg kellene próbálnod vagy a kutyának akár el is fertőződhetnek előbb- utóbb a sebei ,ha nem hagyja ezt abba. És azért rágja a lábát ,mert alfának ,vezérnek hiszi magát ,akinek meg kell védenie a "falkát" . 25 éve vannak kutyáink mielőtt teljesen bolondnak gondolnál, és nálunk ez igy működik csak tartsd be amiket leirtam. A legjobb az lenne ,ha elolvasnád Jan Fennel: Kutyapszihológia cimű könyvét,amit szerintem minden kutytartónak el kellene olvasnia! Egyszerű és érthető. Ezenkivül persze rengeteg irodalmat lehet találni,de én ezt javasolnám neked. Sok sikert ,amennyiben komolyan gondolod!
2008. nov. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
És még elfeledtem,hogy amint elkezdi a kutya rágni a lábát azonnal hivd oda magadhoz szépen és adj neki egy jutalomfalatot(virsildaraot pl) és dicsérd meg.Sajnos ekkor folyamatosan figyelni kell rá. 1-2 nap alatt abba kellene,hogy hagyja a dolgot,ha betartod ezeket a tanácsokat.
2008. nov. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vidd orvoshoz, ezerféle baja lehet, és egyik sem múlik el magától!
2008. nov. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy megbökte vmi a lábát vagy bele lépett vmibe.
2009. jan. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Vagy egyszerűen éhes.Olvastam a NET-en hogy a kutyák mint alacsonyabbrendű élőlények az előzőéletükre való irány mozdulatokat így fejezik ki.
2009. jan. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, de lehet hogy azé mert ideges. van amelyik kutya így vezeti le a feszültséget. És ez egy kicsit baj.
2010. jan. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!