Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy felnőtt 5 éves tacskó...

Egy felnőtt 5 éves tacskó bénult kutyát aki sajnos nem gyógyult meg és nem is fog mennyit kell naponta tornáztatni?

Figyelt kérdés

illetve a hólyagját sem tudja akaratosan üríteni azt hogyan kell kinyomni?


illetve azt valahogyan kb ki lehet számítani hogy mikor fog kakilni? mert a széklete ürítését sem tudja szabályozni egyébként nagyon beleszerettem ebbe a kutyusba még így is meg még annyi hogy a bénulása miatt várható valami plusz állatorvosi költség?


2019. nov. 17. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha üríteni sem tud egyedül és nem is fog tudni akkor leginkább semmit. Ez már nem élet számára csak szenvedés. Engedd el, jobb lesz mindkettőtöknek.
2019. nov. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Mindenképpen az állatorvossal beszélj, itt egyikünk sem az, aki meg véletlenül mégis, az sem látta a kutyát, nem tudja a kórtörténetét, satöbbi. Nem tudom szegény kutyusnak ez mennyire élet, lehet jobb lenne ha elaltatnátok, de én nem értek ehhez. Teljesen le van bénulva?
2019. nov. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Állatorvosi költség tuti lesz. Kutya fizioterapeutát kereshetsz, aki tornáztatja,de őszintén megmondom én lehet elaltanám bármilyen nehéz, mert ez n3élet neki, ráadásul a tied is rámehet, mert egy ilyen kutyus 24 órás felügyeletet igényel.
2019. nov. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Kerekes kocsi, az orvos által ajánlott napi rutin az ürítéshez.

A technikát is megmutatja az orvos.

2019. nov. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

Az orvos megmutatja, hogy ezeket a dolgokat hogy kell elvégezni, de konzultálj vele, hogy várható-e felépülés, mert ha nem, akkor tényleg érdemes megfontolni az elaltatást. Sajnos a bénulás miatt akkora teher nehezedik az első végtagjaira, hogy rövid időn belül ott is megjelennek a fájdalmak, illetve a szívének is sokkal nagyobb megterhelést jelent. Ha húzza a hátsó részét, akkor előbb-utóbb megjelennek a sebek a hasán és a hátsó lábain, ami folyamatos fertőzésforrást jelent. Az ilyen kutyák életkilátásai nem valami jók.

Sajnos láttam már ilyen folyamatot...

2019. nov. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Jsbsnaj ***** válasza:
75%

Nekünk amikor lebenult a tacskó k kb 300e volt mindennel együtt.

Műtés, akkor azthiszem szekszárdra kellett UH-ra vinni + utána vagy fél foglalkozni vele.


De ezek utána (előtte is az volt) nagyon hálás volt. Meg majdnem 10 évet élt utána

🐕🥺❤️🕯️

2019. nov. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat most bénult le kb2 hete rögtön megműtötték de sajnos az ég világon semmi javulás😭 most kb3 napja kapott efy irn kerekes kocsit nemtudom ez neki mien élet igy de a kocsiban egesz jol tud mozogni nemtudom lehet hogy átgondolom hogy elaltassam de...egyszerűen nemtudom elengedni 16 évesen kaptam és ő a mindenem
2019. nov. 17. 20:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!