Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti kutyusotoknak volt már...

Ti kutyusotoknak volt már fülgyulladása?

Figyelt kérdés
Az enyém már 1 hónapon belül másodszorra csinálta azt, hogy dönti a fülét és párszor megrázza és megvakarja. Aztán ez kb 1 óráig tart és elmúlik magától. Egyébként ugyan olyan jó kedvű eszik iszik csak ennyi. Felhívtam az állatorvost, hogy bevigyem-e az ügyeletre de azt mondta ezzel nem kell cspegtessek a fülébe svédcseppet és ennyi. Ha holnap is csinálja vigyem vissza.
2019. nov. 16. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen az én kutyámnak krónikus fülgyulladása van.

Már több mint egy éve küzdünk vele. Szegény nagyon szenved és a hallása is nagyon sokat romlott, már alig hall.

Több állatorvosnál jártunk és senki nem tudta meggyógyítani. Kimosták a fülét és laborba küldték a fülváladékot. Miután már egy csomó pénzem rá ment a sikertelen orvosi kezelésekre elkezdtem magam kezelgetni otthon. Először is teszteltem allergiára és mint kiderült a csirkétől gyullad be a füle, allergiás rá. Ha egy falat csirkét is eszik a fülébe rengeteg fekete váladék keletkezik és több hét mire újra ki gyógyul. Sajnos valahonnan mindig jut hozzá egy falat csirke igy folyton begyullad,így nagyon oda kell rá figyelnem, hogy mit eszik.


Az enyém is rázza a fülét, de neki annyira fáj, hogy sikít közbe. Szerintem ha nem javul vidd el dokihoz. Mi is azonnal mentünk mikor észre vettem.

2019. nov. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igaza van az első válaszolónak. Először érdemes lenne kideríteni, hogy mitől gyullad be a füle. Ha nincs különösebb ok, csak túl szőrös vagy zárt a hallójárat, akkor heti, rendszeres tisztítással tudod megelőzni a gyulladást. Én hetente szoktam tisztítani az enyémnek. Van egy fültisztító folyadék, nincs külön neve, talán Pet-Product fültisztító folyadék.(egy kutya és egy macska van az üvegen) és a kisállattartók boltjában lehet kapni, gyógynövény alapú, tehát mellékhatás nélkül használható huzamosabb ideig is. Ez feloldja a fülzsírt, így könnyen ki lehet törölni. Szükséges mindig kivágni a szőrt, ezt te is meg tudod tenni, illetve a belső hallójáratot is kitisztítani. Ezt az elején jobb, ha állatorvosra bízod, aki egy csipesszel kiszedi onnan, esetleg megkérheted, hogy tanítson meg rá. Ezekkel a módszerekkel nálunk megelőzhető a gyulladás.
2019. nov. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát neki csinálhatok bármit a fülével nem fáj neki Hála Istennek. Minden évben decemberben szoktam csibáltatni vérképet meg ilyen teljes vizsgálatot rajta akkor most megcsináltatom rajta jövőhéten. Megcsináltatom a vérképet, kérek dültisztítást, ultrahangot, meg bűzmirigy tisztítást. Mert lehet a bűzmirigyétől is szerintem. Ja és ő is allergiás a pollenre meg a gombákra is szerintem mert ilyenkor vakarózni szokott.
2019. nov. 16. 15:51
 4/6 A kérdező kommentje:

*fültisztítást akartam írni


Hogyan tesztelted magadtól otthon a kutyust?

2019. nov. 16. 15:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk két lépés volt, volt egy tenyésztés a fülváladékból és torok tamponból. Szerencsére egy elég "érzékeny" törzs volt neki, a labor kihoza melyik antibiotikumra reagál jól, azzal kezeltül (antibiotikumos fülcsepp). Illetve van egy "fülfű" nevű csepp(kövirózsa kivonat) humán bioboltokban lehet kapni, csodákra képes. Nyilván megfelelő fül ápolás is kell. Fajta függő, de van olyan fajta ahol van fülszőr ami gyulladást okozhat, a kozmetikus ki tudja szedni.
2019. nov. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm. Sok boldog közös évet kívánok nektek! 😊
2019. nov. 16. 20:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!