Gennyes seb van a kutyámon, mivel kezeljem?
Volt egy bőrdudor a 8 éves kutyámon. Mivel nem zavarta őt ezért én is békén hagytam mert azt hittem ez is ilyen dolog ami az embereknél szokott lenni. (Amit nem szabad piszkálni mert lehet rákos leszel tőle)
De ma reggel észrevettem hogy eltűnt és csak sebhely maradt ott ami most gennyezik és felisvan kicsit dúzadva.
Betadinnel kentem be és kb. egy 5-10 percig kin voltam vele hogy ne nyalja le de ahogy bementen rögtön lenyalta az egészet.
Képek:
Mielőtt írnátok hogy állatorvos azelőtt elmondanám hogy felesleges kihivni mert úgy is azt mondaná hogy Betadinnal kenegessem.
Városba meg nemtudjuk bevinni mert még sosem ült autóban és a szüleim biztos isten hogy megnem engednék. Meg ahhoz még a kutya túl virgonc. Mert most is hiába ott van rajta az a seb még mindig nem levert. Persze most szinte állandóan csak nyalja a sebét.
Válaszokat előre is köszönöm!
Állatorvos vagy, hogy ennyire biztos vagy benne mit mondana egy állatorvos?
Vagy gondolod a gyk-s felhasználók majd jobban tudják mint egy doki?
Miért nincs szocializálva a kutya, hogy gördülékenyen lehessen autóban szállítani?
Miért nincs szállító boxa?
Azon kívül hogy ezek miatt szégyelljétek magatokat, a betadin felületi kezelésre jó, egy ilyen tályogra annyi mint halottnak a csók.
Minimum hiperol oldat.
De doki tudná megmondani, élőben megnézve, hogy igényel e sebészeti beavatkozást.
Gennyes sebnek a Betadin nem használ. Azt ki kell nyitni-kitisztítani-lekezelni-az okát kideríteni, mitől is keletkezett.
Ha ilyen seb van a kutyán gallér, vagy valami ruha kell rá, hogy ne tudja szétnyalni a sebét.
Ha az általad ismert orvos nem megfelelő számodra, tessék másikat keresni, aki kimegy, ha már nem vagytok képesek rendelőbe vinni a kutyát.
Rendben. Majd kihivjuk vagy majd telefonon rákérdünk hogy mi lenne a teendő.
És higgyétek el ha csak rajtam múlna már rég kivittem volna városba egy állatorvosi rendelőbe.
Így van, felesleges az állatorvost KIHÍVNI. Helyette autóba, tömegközlekedésre kell ülni a kutyával, majd elvinni egy jól felszerelt állatorvosi rendelőbe.
Remélem segítettem.
Fordítva ültök a lovon: az ilyen bigyóbogyókat pont azért szokták minél hamarabb leszedetni a kutyáról, mert fennáll a lehetősége annak, hogy elrákosodik.
Nem fogok neked távdiagnosztizálni, de ha ez olyasmi, mint ami az ezer éves, szívbeteg (nem műthető) kutyámon is van, akkor az bizony orbitális szívás. Mert bár alap esetben nem zavarja a kutyát, rendszeresen bevérzik, gennyesedik.
Hát remélem ez nem az akkor.
Mindent megfogok próbálni hogyha esetleg a körzeti állatorvos nemtud vele mit kezdeni akkor valahogy jutassuk el egy másik dokihoz. De ez most nehezen fog menni mivel apának rákja van és én nem akarom ezzel zargatni hogy a kutya miatt ennyire aggódóm.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!