Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell csinálni ha két...

Mit kell csinálni ha két kutya összeragad? Vagy nem lehet nekik segíteni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 13. 19:25
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
76%

- Szűrővizsgálatok: 35.000,-


- Fedeztetés előtti állatorvosi vizsgálatok: 20.000,-

- Szülés utáni orvosi vizsgálat: 5.000,- Ft.


- Kölykök oltásai, féreghajtása: (kölykönként 3 oltás, féreghajtás) 30.000,- Ft.


- Kölyöktáp: 40.000,- Ft.


- Törzskönyv, chip, állatorvosi vizsgálatok: (kölykönként 8000 Ft) 48.000,- Ft.


És ezek a MINIMUM költségek ahhoz, hogy jó lelkiismerettel adhasd tovább a kutyáidat. Ha bámri komplikáció van, sokkal többe fog kerülni.


Ennyi pénzből csodálatos törzskönyves, egészségügyi garanciás kiskutyát tudsz tenni, és ha később sem tudsz lemondani arról, hogy kiskutyád legyen, akkor kiválthatsz egy kennel nevet, és kitanulhatod a tenyésztés csínját-bínját.

2010. júl. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
67%

Ezeket a begeségeket adhatos át a kiskutyáknak - akkor is, ha a tiéd egészséges, mert a felmenői is örökíthetik a kutyádon keresztül, illetve sok olyan van, ami a te kutyádénál idősebb korban jön ki:



Szaruhártya-gyulladás: Tünetek: először matt, később zavaros szaruhártya, amely pirosodni kezd, majd sötétbarna pigmentszemcsék lesznek láthatóak. Zseblámpa fénye mellett mindez észrevehető.

Gyomorcsavarodás: A német juhászkutyának mély a mellkasa, ezért a táplálékkal teli gyomornak nincs nagy mozgástere. A kutya ugrálása, hempergése következtében a gyomor megcsavarodhat, hiszen azt csak a nyelőcső tartja. Tünetek: a gyomor gyorsan felfúvódik, a keringési rendszer összeesik, a betegséget elesettség, hányinger, légzési nehézség kíséri. Ha a gyomor megcsavarodott, a kutya már hányni sem tud, csak az operáció és az azt követő kezelés segíthet.

Bélbetolódás:: az egyik bélszakasz beletolódhat a másikba, akár egy teleszkóp. Az ok: a bélszakasz bénulása, amely leginkább a 4-10 hónapos kutyákat fenyegeti. Tünetek: puha vagy folyós széklet, melyben vérnyomok is lehetnek, gyakori székelési inger, ezt követően székrekedés, gyors fogyás.

Krónikus exokrin hasnyálmirigy-elégtelenség: Tünetei: hasmenés, éhség, folyamatos lesoványodás. A széklet habos, csillogó, savanyú szagú, emésztetlen táplálékrészeket tartalmazó. Ha a kutya nagy zsírtartalmú táplálékot evett, a széklet szürke vagy ólomszínű. A rossz emésztés miatt a kutya állandóan éhes, a saját emésztetlen székletét is elfogyasztja.

Gyulladásos ízületi megbetegedések: (Sok kutyás inkább a betegség latin nevét (arthritis > artritisz) használja a hosszabb magyar megfelelő helyett.) A betegség egyszerre több ízületet is megtámadhat (polyarthritis > sokízületi gyulladás). Tünetek: A kutya nehezen tápászkodik fel, erős fájdalmai vannak, ügetés vagy futás közben fel-felsír, nincs kedve mozogni, az ízületek gyakran megdagadnak, melegebbek a környező testrészeknél. A betegség lázzal is járhat. Az állatorvos az alábbiakat javasolja: a kutyát csak sétáltatni kell, a hideg padlón nem feküdhet. A gyógyulás hosszú ideig tart.

Artrózis: öröklött, lassú lefolyású betegség, amely bénuláshoz is vezethet. Tünetek: a bemelegítés és a kifáradás egyaránt fáj a kutyának, A feltápászkodó kutya zsibbadtnak látszik, a mozgása pedig visszafogottá válik.

Csípőízületi diszplázia: Az elnevezés csípőtorzulást jelent. Az ízületi vápa, combfej vagy a combnyak rendellenesen fejlődhet, súlyos esetben az ellaposodott combfej és az ízületi vápa ficamot okoz. Tünetek: a hátsó lábak az enyhe gyengeségétől a lebénulásig terjedhet a betegség. Terhelésre fájdalom jelentkezik, de az nem jelezheti feltétlenül a betegség súlyosságát. Figyelni kell a kiegyensúlyozott táplálékra, a testsúly és a magasság helyes arányára és a leterhelésre.

Gerincvelőhártya-csontosodás: A gerincvelőt, akár az agyat, három hártya burkolja be. A 7 évesnél idősebb német juhászkutyáknál z egyik hártya elcsontosodhat, és nyomhatja a gerincvelőt. Először kevés, majd egyre több izom sorvad el, mert a nyomás következtében az idegek elsorvadnak. Tünetek: nincs fájdalom, amely jelezné a betegséget. A bénulási folyamat lassú, több éven át tart. Az első jel: az egyik hátsó láb körme karcolja az aszfaltot, majd a kutya imbolyogva, botladozva jár. Az egyre jobban bénuló kutya húzza a hátsó lábát, a karom és a szőr lekopik a mancsról, később pedig a bőr is lehorzsolódik. Fájdalom nélküli, lassú bénulásról van szó, a lábak zsibbadtnak tűnnek. A betegség meggyógyítása ma még nem jár sok sikerrel.

2010. júl. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
12%
ivartalanítani hülyeség kifialja magát és elajándékozod őket
2011. nov. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Akiteki ***** válasza:

Helyes hajnalka! Csak így tovább! Nincs még elég gazdátlan kutya az országban!

Az ilyen alakok miatt gondolkodom, hogy kampányolni kéne az abortusz mellett.

2011. nov. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

közlésképp hogy lenyugodjon itt a sok gép előtt írogató(tisztelet a kivételnek)állatvédő,nem lett belőle semmi,a kan kutyám ivartalanítva lesz,idő kérdése.az ő érdekébe csak.

májustól szeptemberig ideiglenesen fogadtam be kutyákat,van kettő örökbefogadott kutyám és egy macskám is.

2011. nov. 26. 14:27
 26/27 Akiteki ***** válasza:
Azt így 3 nap után már tudod is, hogy nem lett belőle semmi? Hogyan?
2011. nov. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
talán mert nem hozattam nöstény kutyát....honnan tudnám!?
2011. nov. 26. 19:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!