Akitával Dog Dancing?
Két irányból közelítsd meg a problémát:
Járjatok nagyon sokat emberek közé. Építsétek fel, hogy tudjatok utazni, buszon, villamoson, be tudjatok menni a legnagyobb tömegbe. A kutya rád figyeljen.
Ezzel párhuzamosan a másik oldal, hogy legyen a közös tevékenység mindig nagyon érdekes. A gyakorlást mindig akkor hagyd abba, amikor a kutya a legjobban élvezi.
Gyakoroljatok otthon, a parkban, a városi tereken (ilyent nem mondok, de ilyenkor egy kitett üres etetőtál lehet gazdaságos, hátha valakinek tetszik), séta, kirándulás közben.
Természetesen az egész alapfeltétele (mint előttem már cizellálták), hogy a kutyák ne legyenek se emberrel, sem kutyával agresszívek. (nekem ott menne el a vonat, hogy Zorró az első galambnak utána futna)
Teljesen mindegy, az alapoknál mire mennek rá, a lényeg, hogy tanulja meg a kutyák közti viselkedést. Ehhez kell az alapengedelmességi is, mert ott azt is meg tudjátok tanulni, hogy hogyan legyen közömbös a kutyákkal, ha a helyzet azt kívánja. Vidd emberek közé minél többet, szoktasd zajokhoz, erősebb ingerekhez.
Keress fel pár kutyasulit, kérdezősködj!
A szigetszentmiklósi kutyasuliban nagyon nagy hangsúly van a szocializáción
A kép nem adja vissza. Gyakran a kutyák úgy fekszenek, hogy szinte összeérnek.
Elég gyakori jelenség itt a gyk-n, hogy olyanok válaszolnak, akiknek úgy istenigazából nincs sok konkrét ismeretük az adott kérdésről, de azért leírják az odaillő jollyjoker válaszokat...Ha valaki aktívan, versenyszerűen dogdancingel az pontosan tudja, hogy lehet akármilyen szocializált, jól nevelt kutyája egy 2-3 perces kűrnél egy rendkívül bonyolult mozgássorozat végrehajtása közben igenis nehéz végig fenntartani a kutya figyelmét, koncentrációját, nem véletlenül rengeteg workshop, szeminárium és előadás foglalkozik ezzel a témával dogdancingesek között.
Kérdező!
Sajnálom, hogy nem előbb írtad ki a kérdést, pont most lesz egy előadás ebben a témában "A figyelem művészete" címmel, csak sajnos oda már beteltek a helyek. Viszont érdemes követni néhány nagyobb nevet a dogdancing világában, ők rendszeresen tartanak ezzel kapcsolatos előadásokat, mint például Kríz Orsolya, Wilhelm Fruzsina vagy Szkukalek Attila.
Egyébként Kríz Orsolya, a négyszeres országos bajnok alapította a Magyar Dogdance Iskolát, ha komolyabban gondolod ezt a sportot őt érdemes felkeresni, elég borsos áron tart órákat (6000/alkalom) de ha versenyezni szeretnél, akkor egy-egy óra elmondhatatlanul hasznos tud lenni, bármilyen szinten is vagytok. Illetve a honlapján is találsz hasznos összegzéseket a témával kapcsolatban: [link]
Másrészt abból a szempontból nem tanácsolnak rosszat az előző válaszolók sem, hogy vidd minél ingergazdagabb környezetbe a kutyát és próbáljatok ott gyakorolni. A tökéletes figyelmet és koncentrációt nagyon hosszú folyamat felépíteni, mint minden mással ezzel is fokozatosan kell haladni, de a kutya képességeit felismerve egyre magasabb elvárásokat támasztani. Tehát mondjuk ha még nagyon szétszórt a kutya - másfél éves félig kamasz kutyánál ez nem is olyan borzasztó nagy probléma - akkor először csak figyelmet kérj tőle forgalmas helyeken, aztán szép fokozatosan lehet vinni bkv-ra, plázába, egyre nyüzsgősebb, zsúfoltabb helyekre, később lehet már könnyebb trükköket is kérni. Viszont ilyen környezetet egyetlen kutyaiskola sem tud neked biztosítani, ezért is tanácsolom, hogy kifejezetten ezzel foglalkozó szakembert keress fel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!