Lehetséges, hogy a kutyák pár száz vagy inkább pár ezer év múlva képesek lesznek emberi nyelven megszólalni?
Nincsenek erre alkalmas hangképző szerveik, de mindenképpen abban az irányban alakulnak, hogy az emberi metakommunikációt jól értik, sok szót a jelentésükkel együtt képesek megjegyezni.
A farkasokhoz képest több, fejlettebb izom mozgatja pl. a szemöldöküket is, ez is az emberrel való kommunikáció miatt alakult ki.
A beszéd ugye igazából hangutánzáson alapul, pl a szavak betűkből állnak, a betűk pedig hangokból, a hangok összekapcsolásából létrehoztak az emberek szavakat, a szavak jelentése pedig csak közös megegyezés tárgya. Magyarországon megegyeztünk abban hogy a boly mit jelent, de amerikában a boy mást jelent, pedig hangzásra ugyanaz.
Az állatok is kommunikálnak, csak nem feltétlen beszéddel, de hangokat ugyanúgy adnak, nyüszögnek, ugatnak, nyávognak. Viszont az emberhez két legközelebb álló állat, a kutya és a macska, nem használja az ugatást és a nyávogást, ha a fajtársaikkal kommunikálnak. Ezt először csak olvastam, aztán amikor több cicám lett tényleg észrevettem, hogy egymásra maximum fújnak, de ritkán adnak hangokat, nyávogni meg abszolút nem nyávognak egymás közt. A kutya pedig a kertben a gazdájának jelez elsősorban hogy a közelben van valaki, viszont nem mondanám 100% ra hogy a kutyák egymást közt nem használják az ugatást ha nincs ott ember, hiszen az évek során annyira alkalmazkodtak az emberekhez hogy simán a viselkedésükbe épülhet az ugatás. De ahhoz biztosan nem csak ezer év kellene hogy megtanuljanak beszélni. Arra kell rájöjjenek hogy különböző hangok kiadását különböző dolgokhoz társítsák. Ennek megynyitásában talán az ember is tudna segíteni, de azt elérni hogy a fajon belül is használják már nehezebb. Valahogy az agyuknak kellene elkezdeni átalakulni, és az új agyi funkciókat használó egyedeknek szaporodni.
18: A macskák tényleg nagyon ritkán nyávognak egymás közt, maximum az éhes kiscicák szokták a szüleiket hívni a nyivákolással, vagy amikor verekednek, és egymást fenyegetve pantomimeznek a szünetekben, akkor nyávognak rettentő hangon. De a nyávogás általában a panaszkodás hangja, és az embereknek tartogatják.
A kutyák viszont ugatnak egymásnak is, játékból amikor egymást csalogatják, provokálják, néha vidáman csaholnak, vagy amikor ketten döhösek egymásra, akkor is vigyorogva ugatnak szemtől szembe, vagy éjjel egymással ugatva beszélgetnek falvakban, távolról.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!