Hogyan szálítsuk a kutyánkat hosszabb úton?
Az alapvető kellékekről,felszerelésekről ne feledkezz meg:
-Egy pléd mindenképp szükséges, amivel letakarod az ülést.
-Elegendő táp a távollét idejére
-2 tál, egyik a víznek, a másik a tápnak.
-Póráz, bilétával ellátott nyakörv, amin rajta van a kutya neve és a gazdi elérhetősége.
-Szájkosár: sajnos sok helyen kötelező, hogy nálunk legyen.
-Kutya saját ágya, kedvenc játéka megkönnyítheti az új helyszín megszokását.
-Törölköző, ha esetleg fürdésre kerülne sor.
Elsősegély csomag
-Legyen nálad a kutyád oltási könyve vagy másolata, útlevele, benne a veszettség elleni oltás érvényességét igazoló pecséttel! Nem tudhatod mikor lehet rájuk szükség.
-Indulás előtt érdemes ellenőriztetni a chipet, és az azon regisztrált adatok helyességét
Legyen nálad elegendő kakizacsi
-Egy üveg vizet is tegyél be- különösen fontos ez a nyári melegben!
Mivel mennétek? És milyen fajta kutyus?
Ne is jusson eszedbe az, hogy elindulsz egy hosszabb útra anélkül, hogy játszanál előtte valamit a kutyussal. Különösnek tűnhet, de a feladatok nagyon fontosak ahhoz, hogy segítsen felszabadítani az energiákat, amelyek máskülönben az autón belül szabadulnának fel. Ráadásul a szorongást és a stresszt is csökkenti.
Az első a biztonság, ha családról van szó, és a biztonsági öv használata ugyanolyan fontos a kutyáknak, mint az embereknek. Lehet kifejezetten állatok számára kapható biztonsági felszerelést kapni, de soha ne csatlakoztasd a nyakörvhöz!
Természetesen tartózkodni kell a nagy zabálásoktól az indulás előtt, hogy elkerüljük a gyomor felkavarodását, de az „éhezést” sok kutyánál ellensúlyozni tudod az utazás közbeni játékkal. Az autózás alatt szorongásra hajlamos ebeknél általában működőképes valamilyen rágcsálható játék.
Nem az emberi nyugtatókkal kell ilyen esetben számolnod, vannak már kifejezetten természetes alapú, kutyáknak készült nyugtató hatású tabletták és készítmények. Bozony létezik olyan eb, aki soha nem növi ki az autós tengeri betegséget, így az ilyen gazdiknak muszáj valami mással felfegyverkezni a rosszullét vagy a stressz ellen. Figyelj a dózisra és az adagolás időzítésére!
Kitűnő lehetőség arra, hogy kutyád ne igyon egyszerre túl sokat, de mégis megóvd a kiszáradástól. Lefagyaszthatsz például egy műanyag palackot, amelynek kellőképpen széles a szája, így mindig tudsz egy darab jeget adni a szájába a sok víz helyett. Az émelygés ellen is hatásos lehet.
Ne az ehető fajtával próbálkozz, ha kutyád hajlamos az autós rosszullétre. Már rengeteg olyan tartós rágóka van, amelynek íze hasonlít valamilyen, a kutya által szeretett ízre. Megoldás lehet a krónikusan unatkozó négylábú utasok számára.
Soha nem gondolunk arra, hogy van-e elsősegély-készletünk addig, amíg nincs rá hirtelen szükségünk. De mit sem érnek a kesztyűtartóból előhúzható gézlapok, ha nem tudunk semmit a sürgősségi ellátásról.
Balesetek márpedig előfordulhatnak. A tengeri beteg kutyák leggyakoribb útitársa ugyan a hányás, de más úton is kijöhet, aminek a felszínre kell törnie. Nem csak az utazás közbeni megállásra kell tartogatnunk a kakizacsit, de nagyon jól jöhet, ha valamit minél gyorsabban fel kell markolni kocsin belül.
Bár a hátsó ülés nincs túl messze, kutyádnak azért hiányozhatunk az utazás alatt: nyugodtan vihetünk valamit, ami felidézi az otthon illatát, például egy takarót vagy pólót, ami biztonságot ad kedvencünknek.
Bár biztosan ingert érzünk, hogy azonnal félrehúzzuk a kormányt az út szélére és kirángassuk kutyánkat a kocsiból, ha gyanús hörgő, öklendező hangokat hallunk, de ezt csak akkor tegyük meg, ha a közlekedést és az út szélének biztonságosságát is mérlegeltük. Nem éri meg balesetet szenvedni vagy okozni, hogy az autó tisztaságát megőrizzük. Ha van rá lehetőségünk gyorsan megállni, akkor se rángassuk vagy stresszeljük kedvencünket, mert csak még rosszabb élményeket fog kutyánk az autózáshoz kötni.
Amint ezeken túl vagy, már csak a kalandok várnak rád!
Én sem értem miért kell benyugtatózni a kutyát. Ha eddig semmi gondja nem volt az autózással, akkor most sem szükséges nyugtató. Én mondjuk a boxos szállítás híve vagyok, az a legbiztonságosabb és a legkényelmesebb mindenkinek. Főleg hosszabb utakon.
Nyilván a boxhoz szoktatni kell, tehát ha eddig még életében nem utazott boxban, akkor nem most kell Lengyelországig berakni, de ki lehet próbálni.
Kutyája válogatja, de saját tapasztalatként azt tudom mondani, hogy a mi kis ölebünk nagyon jól viseli az utazást.
Mi úgy szoktuk, hogy a hátsó ülésre van kimondott kutyatakarónk, hogy ne piszkolja össze. Biztonsági öves hám van rajta és lehúzzuk neki az ablakot. Így ha akar, ki tud nézni az ablakon (imádja kidugni a fejét és élvezi a menetszelet), vagy előre tud nézni hozzánk, de előre ugrani vagy kiesni nem tud a biztonsági öv miatt.
Ha elkezd ugatni, nyugtalan, akkor megállunk, megitatjuk, mozgunk kicsit. Amúgy vagy pihenni szokott vagy nézelődik.
Voltunk már vele pár száz kilométeres utazáson, nem volt probléma.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!