Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 17éves lányomnak szeretnék...

17éves lányomnak szeretnék venni egy kutyát, egy staffordot (elnézést ha nem jól írtam a nevét) Na de az a kérdésem hogy tudna e vele vajon bánni, hogy ha sétáltatná nem rántaná el? A lányom nem egy nagy termet,50kg és 160 magas!

Figyelt kérdés
Ha kap szigort a kutya a lányomtól akkor hallgathat rá?
2010. júl. 11. 20:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ha akarsz neki egy Staffit (láttam nem első kutya lenne) bár nem ártana egy kis tapasztalat, de szerintem bújjátok a szakirodalmat, itt egy jó könyv, az amstaffokról: [link]

Kérdezzetek fórumokon tapasztalt staffisoktól, vagy nézegessétek a tenyésztők honlapjait, és érdeklődjetek a fajtáról. Ha tudjátok vinni kutyaoviba (fontos a korai szocializáció!) és utána suliba is (ahol megtanulja a lábnál haladást pórázzal és póráz nélkül is, többek közt) akkor szerintem nyugodtan. De fontos előtte tájékozódni! Nem megvenni a kiskutyát felkészületlenül és hopp! Ez nem jó, meg az nem jó, és a lányod majd csak úgy repülni fog a staffi után az utcán... Én szerintem, egy nagyon értelmes, szép küllemű, jó idegrendszerű fajta, sok kutyás sportban érnek el vele sikereket (agility, flyball, frizbi, örző-védő hogy csak néhányat említsek) és kiállításokon is megállja a helyét (de ha vinni akarjátok majd, akkor a kutyasulinál meg kell érdeklődni, hogy van e ringdresszúra) tehát ha úgy érzitek, hogy készen álltok arra, hogy megvegyétek a kiskutyát, és felelősségteljesen neveljétek akkor hajrá!

2010. júl. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!